adidas EQT Cushion ADV

adidas EQT Cushion ADV


Zanalyzovali jsme 2836 uživatelských recenzí, 11 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT adidas EQT Cushion ADV

 • Tenisky jsou moderní verzí kultovního modelu EQT Cushion z roku 1991.  
 • Uživatelé jsou nadšeni stylovým a elegantním designem bot. Jeden tester vtipně poznamenal, že tenisky vypadají, jako kdyby vznikly spojením digimonů, tamagotchi a adidas EQT.
 • Lidé oceňují, že boty mohou nosit do práce, do školy, na delší procházky, párty i cvičení.
 • Tenisky jsou prodyšné, a proto perfektní na léto, zmiňuje několik jejich majitelů.
 • Velká část kupujících obuv popisuje jako pohodlnou. Bloger Sonic Highlark tenisky podrobil 9 hodinovému testování na festivalu Meadows v New Yorku. Došel k závěru, že to jsou ty nejpohodlnější boty, jaké kdy na nohách měl.
 • Několik lidí ve své recenzi vyzdvihlo to, jak snadno se tenisky kombinují s oblečením.
 • Sneakers jsou podle názoru několika jedinců velmi lehké.
 • Jeden majitel modelu EQT Cushion ADV uvádí, že boty doporučil všem svým přátelům.
 • Unikátní až futuristický vzhled obuvi přitahuje pohledy a získává komplimenty, udává několik hodnotitelů.
 • Je z čeho vybírat, tenisky seženete v několika barevných kombinacích.
 • Jeden recenzent udává, že boty na nohách vypadají sexy a on se díky tomu cítí sexy.
 • Pár vlastníků adidas EQT Cushion ADV poznamenává, že tenisky ve skutečnosti vypadají lépe než na fotkách.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas EQT Cushion ADV

 • Podle několika kupujících je silueta bot zvláštní. V oblasti paty i špičky je prý zbytečně moc místa, vprostřed naopak málo. Některým proto tenisky nesedí a doporučují je tak raději vyzkoušet.
 • Většina uživatelů musela zvolit velikost o půl čísla menší (v US číslování) než obvykle obouvají. Pouze lidem se širšími nohami padla jejich běžná velikost.  
 • Několik recenzentů kritizuje kvalitu bot. Jeden z nich udává, že je na teniskách patrné lepidlo, jiný zase uvádí, že je brzy vidět opotřebení.
 • Jeden tester si všiml podivného zvuku, jaký podrážka vydává při došlapu na tvrdý povrch. Tento zvuk podle něj sice není extrémně hlasitý, slyšitelný ale je.
 • Hrstce lidí tenisky na nohách připadají příliš objemné.

Shrnutí

Tenisky adidas EQT Cushion ADV jsou inspirované originálním modelem EQT Cushion z devadesátých let. Jejich majitelé si je oblíbili především pro módní vzhled, lehkost a prodyšnost. Někteří však upozornili na netypickou siluetu, která nemusí sedět každému.

Pokud jste milovníkem stylových a do posledního detailu vyladěných bot nebo sháníte tenisky, které můžete obout téměř kamkoli a téměř k čemukoli, adidas EQT Cushion ADV vám udělají radost. Jestliže je ale pro vás prioritou prvotřídní odolnost nebo patříte mezi příznivce retro designu, s těmito teniskami si nejspíš příliš do oka nepadnete.

Uživatelská hodnocení
 • 94%
  Adidas.com - 94%
 • 92%
  Adidas.co.uk - 92%
 • 84%
  Finishline.com - 84%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 2836 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas EQT Cushion ADV

V roce 1978, 29 let po založení značky adidas, zemřel její zakladatel Adolf Dassler. Pro adidas nastaly zlé časy. Prodeje se snižovaly tak, že značka deset let balancovala na samé hraně bankrotu. Dasslerovy následovníci v čele se slavným designérem Peterem Moorem proto hledali novou strategii, která by adidasu vrátila jeho pohasínající slávu. Rozhodli se vrátit ke kořenům značky a klást důraz na jednoduché a zároveň vysoce funkční siluety.

Těžkou dobu neprožívala jen značka adidas, ale celé Německo rozdělené na dvě poloviny. Když 9. listopadu 1989 padla Berlínská zeď, obyvatelé východního Německa byli konfrontováni s moderním životním stylem západních Němců. Určitým symbolem úniku z komunistické minulosti se pro ně staly tenisky. Když proto v roce 1991 adidas představil novou řadu EQT, pro obyvatele východního Berlínu se tyto boty okamžitě staly naprostou nutností. Byly součástí tehdejší pouliční kultury i subkultury bboys, tanečníků breakdance.

Název EQT je zkratkou anglického slova Equipment. V souladu s novou filozofií značky – klást důraz na minimalismus a funkčnost – byly tenisky vydány v jednoduché kombinaci zelené, bílé a černé barvy. Poprvé se na nich také objevily dnes již klasické tři pruhy na boku.

V roce 2017 se adidas rozhodl k úspěšné linii EQT vrátit. Svou inovovanou verzi tak získal i model EQT Cushion. Ten značka vydala ve třech barvách. Zajímavostí je, že každá barva byla určena pro jiný kontinent – zelená pro Severní Ameriku, modrá pro Evropu a červená pro Asii. Později v roce 2017 následovaly i další barvy.

Styl

Tenisky adidas EQT Cushion ADV jsou nabízeny v několika barvách. Vyznačují se progresivním designem, který vypadá dobře s džínsy, kraťasy i sportovním oblečením. Pokud chcete, aby vzhled bot co nejvíce vynikl, oblečte k nim kalhoty v délce ke kotníkům, případně ohrňte nohavice.

Tvůrci zachovali původní design modelu EQT Cushion, ke kterému navíc přidali i moderní přesah. Pro tenisky adidas EQT Cushion ADV jsou typické tři klasické pruhy protáhnuté až na podrážku a plastové detaily. Zaujme i netradičně řešená pata. Celý vzhled doplňuje nápis Equipment ADV 91/17 na jazyku a podrážce, který odkazuje jak na původní model z roku 1991, tak na tento nový model debutující v roce 2017.

Pohodlí a číslování

Adidas tyto tenisky vytvářel s důrazem na komfort. Při jejich výrobě proto tvůrci použili lehký, prodyšný úplet a měkkou vložku OrthoLite. Vaše nohy se v nich tak budou cítit příjemně i při celodenním nošení, v létě či při sportu. Silueta se však někomu může zdát poněkud atypicky tvarovaná. Není tedy od věci si boty před nákupem vyzkoušet.

Svou běžnou velikost mohou zvolit majitelé širokých chodidel. Pokud to není váš případ, doporučujeme vám pořídit si tyto tenisky ve velikosti o půl čísla menší (v US číslování) než obvykle. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post