adidas EQT Support ADV Primeknit

adidas EQT Support ADV Primeknit


Zanalyzovali jsme 1390 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT adidas EQT Support ADV Primeknit

 • První tenisky populární edice EQT debutovaly již v 90. letech. Jejich moderní verzí je tento model z Primeknitu (úplet).
 • Tenisky na nohách vypadají skvěle, udávají uživatelé. Jsou módní i elegantní.
 • Obdivné pohledy a komplimenty – to jsou způsoby, jakými okolí reaguje na stylový vzhled bot, zmiňují někteří jejich nositelé.
 • Máte z čeho vybírat, na českém trhu je dostupných několik barevných variací.
 • Ať už si k teniskám oblečete džíny nebo teplákovku, výsledný outfit bude vypadat dobře, shoduje se řada lidí.
 • Recenzenti si nemohou vynachválit pohodlnost obuvi. Podle některých to jsou dokonce ty nejpohodlnější boty, jaké kdy na nohách měli. Jeden uživatel napsal, že nosit tyhle tenisky je jako mít kolem chodidel omotané polštáře.
 • Adidas EQT Support ADV Primeknit dostávají svému názvu (support znamená podpora) a nožní klenbě poskytují dobrou podporu, oceňuje několik lidí.
 • Díky Primeknitu jsou boty prodyšné, a proto vhodné i do horkého počasí, uvádí pár hodnotitelů.
 • Primeknit má významný podíl také na nízké váze obuvi. Kupující si pochvalují, že tenisky jsou lehké jako pírko.
 • Použitý materiál je podle názoru většiny recenzentů kvalitní. Zdá se jim, že tenisky dlouho vydrží.
 • Plusem je podle zákazníků i cena, která plně odpovídá kvalitě.
 • Pár recenzentů udává, že adidas EQT Support ADV Primeknit obouvají ve volném čase i na cvičení v posilovně.

3 důvody, proč NEKUPOVAT adidas EQT Support ADV Primeknit

 • Číslování neodpovídá, je nutné tenisky pořídit v menší velikosti, upozorňují uživatelé.
 • Pár lidí si ve své recenzi postěžovalo, že se boty obtížněji obouvají. Za vinu to dávají příliš malému otvoru na nohu.
 • Jednomu recenzentovi na stránkách adidas.co.uk se nelíbí příliš dlouhé tkaničky.

Shrnutí

Tenisky adidas EQT Support ADV Primeknit rozšiřují oblíbenou řadu EQT z devadesátých let. Lidé je milují především pro jejich jedinečný a stylový design, přijatelnou cenovku i dobrou podporu nožní klenby. Na druhou stranu jim však problémy způsobuje nesedící číslování a nesnadné obouvání.

Pokud se vám líbí design modelů EQT a milujete technologii Primeknit, chcete svým chodidlům dopřát maximální komfort nebo sháníte velice lehké a prodyšné boty, adidas EQT Support ADV Primeknit už si nikdy nebudete chtít sundat. Jestliže ale patříte mezi vyznavače naprosto minimalistického vzhledu nebo raději uvítáte tradiční materiály, svůj výběr si ještě promyslete.

Uživatelská hodnocení
 • 89%
  Amazon.com - 89%
 • 92%
  Adidas.co.uk - 92%
 • 88%
  Finishline.com - 88%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
 • 92%
  Adidas.com.au - 92%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1390 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas EQT Support ADV Primeknit

Češi v roce 1978 oslavovali prvního kosmonauta československého původu ve vesmíru, společnost adidas ale příliš důvodů k oslavám neměla. V daném roce totiž zemřel její zakladatel Adolf Dassler a prodeje značky se začaly propadat. Teprve reálná hrozba bankrotu nové vedení přivedla k myšlence návratu ke kořenům.

Cílem značky se stalo vyrábět jednoduché tenisky z kvalitních materiálů. Důležitý byl vzhled, ale i vysoká funkčnost. V rámci úplného restartu adidas také představil nové logo tří pruhů – tedy takové, jaké používá dodnes.

V roce 1991 společnost světu předvedla výsledek – tenisky Equipment (EQT). Ty se rychle staly populární mezi fanoušky, obzvlášť důležité ale byly pro obyvatele východního Berlínu (podrobnější příběh najdete u tenisek adidas EQT Cushion ADV).

V roce 2016 adidas představil inovovaný model EQT Support ADV. Později ho oblékl do nového kabátu – nebo spíše svršku – z Primeknitu. Boty z Primeknitu se vyznačují tím, že celý jejich svršek je upleten z jednoho kusu materiálu. Nikde tak nenajdete žádné švy.

Styl

Unikátní styl těchto tenisek snadno sladíte s oblečením. Dobře vypadají s džínsy, kraťasy i sportovním oblečením. Adidas EQT Support ADV Primeknit jsou nabízeny v několika barvách a vy tak můžete zvolit tu, která nejvíc sedne k vašemu stylu. Vybírat můžete z decentních i barevně kontrastnějších variant.

Na první pohled vás upoutají tři pruhy na boku protáhnuté až na podešev. Výrazné jsou i plastové detaily kolem kotníku a paty. Název edice EQT je uveden na malém štítku u tkaniček

Pohodlí a číslování

Tenisky adidas EQT Support ADV Primeknit jejich tvůrci vytvářeli s důrazem na podporu pro nožní klenbu i kotník. Mysleli ale i na vysoký komfort, a proto při výrobě těchto bot použili lehký a prodyšný Primeknit. Ten zároveň nohu pevně obepne a chrání ji na těch potřebných místech.

Svou běžnou velikost mohou zvolit majitelé výrazně širších chodidel. Pokud mezi ně nepatříte, doporučujeme vám sáhnout po páru ve velikosti o půl čísla menší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post