adidas I-5923

adidas I-5923


Zanalyzovali jsme 1613 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT adidas I-5923

 • Téměř všichni kupující se shodují, že boty jsou opravdu pohodlné. Podle jednoho sneakerheada patří I-5923 k nejpohodlnějším lifestylovým botám, které adidas dosud vyrobil.
 • Lidé velmi často zmiňují lehkost obuvi. Někteří botu popisují jako ponožku s podrážkou.
 • Boty jsou díky gumové podrážce perfektní i do deštivého počasí, vyzdvihuje mnoho kupujících.
 • Někteří napsali, že boty jsou ideální letní obuví, protože jsou extrémně prodyšné.
 • Podle mnoha recenzentů tento model skvěle padne i lidem s širšími chodidly.
 • Při výběru velikosti se většina řídila svou běžnou velikostí a to samé doporučují i ostatním.
 • Majitelé bot chválí snadné obouvání a vyzouvání tenisek. Podobný názor má i tento videorecenzent.
 • Tyhle boty vám padnou snad ke všemu od běžného oblečení přes formální až po sportovní, píše mnoho jejich majitelů.
 • “Tenisky bych vřele doporučil/a svým přátelům,” píše řada kupujících.
 • Pár uživatelů napsalo, že boty je opravdu snadné vyčistit.
 • Lidé si na teniskách velmi cení retro stylu. Říkají, že esteticky je to velmi pěkná bota, kterou jim chválí i jejich okolí.
 • adidas I-5923 jsou teniskou slavných osobností. Oblíbili si je zpěvák Justin Bieber, fotbalový záložník David Beckham i modelka Sofia Richie.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas I-5923

 • Někteří kupující jsou přesvědčeni, že je cena obuvi nadhodnocená.
 • Pár majitelů napsalo, že boty ve skutečnosti působí masivnějším dojmem než na fotkách.
 • Kritikům vadí, že boty mají slabou podporu kotníků. Tvrdí, že vzniká větší riziko podvrtnutí.
 • Některé recenzenty zarazil fakt, že boty nemají prakticky žádnou vložku do bot, ale pouze tenkou, pěnovou vrstvu.
 • Bota je až moc ohebná a poddajná, tudíž prý nepoužitelná na jakýkoli typ sportu, vadí pár majitelům.

Shrnutí

Tenisky adidas I-5923 jsou skvělým společníkem na celodenní nošení. Její majitelé se shodují na tom, že se jedná o velmi pohodlnou lifestylovou obuv. Nejvíce na ní oceňují retro look, který pasuje téměř k čemukoli. Také je oslovila lehkost materiálu a velkorysost k širším chodidlům. Problém naopak vidí v absenci kvalitní vložky do bot, kterou v tomto případě nahradila tenká pěnová vrstva bez podpory klenby. Současně hodnotí cenu tenisek jako přehnanou v porovnání s jinými botami od adidasu.

Jestliže hledáte spolehlivé boty do města, v nichž se budete cítit opravdu pohodlně a současně nechcete řešit, co si k nim dnes obléci, jsou adidas I-5923 skvělou volbou. Je-li vaší prioritou nízká cena nebo od bot očekáváte bezproblémovou použitelnost při sportovních aktivitách, doporučíme vám hledat dál.

Uživatelská hodnocení
 • 84%
  Adidas.com - 84%
 • 91%
  Finishline.com - 91%
 • 92%
  Adidas.co.uk - 92%
 • 94%
  Offspring.co.uk - 94%
 • 96%
  Office.co.uk - 96%
91%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1613 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas I-5923

Píše se rok 2016 a adidas představuje svůj nejnovější počin, model Iniki. Tenisky slibovaly vylepšenou technologii odpružení jménem Boost, která se rozprostírá po celé délce podrážky od paty až po špičku. Co ale uchvátilo veřejnost ještě víc, byla promo fotografie tenisek v retro stylu a s pozoruhodnou siluetou.

Nastal 1. prosinec 2016, den D – ideální předvánoční čas na trochu té teniskové mánie. Nejen milovníci adidasu netrpělivě vysedávali u klávesnic, aby si mohli nový kousek objednat. První páry jsou vyprodané během pár desítek minut. Úspěch ale přetíná listopad 2017, kdy musí značka změnit jméno modelu na I-5923. Svou změnu adidas nikdy oficiálně neodůvodnil, ale spekuluje se o právních důvodech.

Inspirací pro tento netradiční název našla značka ve svých archivech. Pod štítkem I-5923 byste našli článek ze 70. let, kde si adidas zaznamenal popis tehdejších běžeckých bot. Naštěstí se změna dotkla pouze jména a z výrobní linky odchází stále stejný model, který řada sneakerheadů vnímá jako nejpohodlnější lifestylovou botu, kterou adidas dosud vyrobil.

Styl

Design boty je inspirovaný svými běžeckými předchůdci, konkrétně jsou znát vlivy adidas Gazelle. Silueta I-5923 působí sebejistě, lehce a sportovně. Základ boty tvoří textilní materiál, doprovázený semišovými detaily a třemi ozubenými pruhy. Tenisky jsou výraznější také díky postupně narůstající gumové podrážce s bublinovým povrchem. Zajímavým prvkem je viditelné prošívání, jež odděluje jednotlivé části, z nichž je bota vytvořena.

Na českém i zahraničním trhu je k dispozici mnoho barevných variant a přibývají další a další. Na oficiálních stránkách značky je možné nechat si svůj pár customizovat jak pro dámský, tak pánský model.

Pohodlí a číslování

Boty adidas I-5923 jsou opravdu lehké a pohodlné lifestylové boty. Pokud nejste závislí na vložkách do bot s podporou klenby a stačí vám základní tenká, můžete se těšit na celodenní komfort, případně do bot vložku dokoupit. Díky gumové podrážce do bot jen tak nezateče, takže s nimi nejste limitováni počasím.

Tenisky jsou trochu užší, ale při častějším nošení se materiál brzy roztáhne. Záleží tedy jen čistě na vás, zda zůstanete věrni své velikosti nebo jako většina zvolíte o půl čísla větší.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post