adidas Iniki Runner

adidas Iniki Runner


Zanalyzovali jsme 788 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 6 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT adidas Iniki Runner

 • Lidem se na botách líbí jejich design, který je podle nich skvělou kombinací moderních prvků a retro stylu.
 • Autorka této videorecenze chválí zpevněnou patu boty, která podporuje stabilitu chodidla.
 • Mnoho zákazníků oceňuje boostovou podrážku, kterou popisují jako velmi pohodlnou.
 • Jeden z majitelů bot si na e-shopu finishline.com pochvaluje, že ačkoliv ho ve všech jiných botách při delším stání bolí nohy, v těchto teniskách tento problém nemá.
 • Podle několika zákazníků mají boty vzhledem ke kvalitám použitých technologií férovou cenu.
 • Boty jsou dostatečně široké a jsou tak skvělé pro ty, kdo mají širší chodidla, zmiňuje jeden z recenzujících.
 • Někteří zákazníci si pochvalují, že jsou boty díky své prodyšnosti i designu skvělé i na nošení v létě.
 • Ani při prvním nošení se na nohách nevytvoří puchýře a není potřeba boty nejdříve rozchodit, uvádí několik majitelů.
 • Tento milovník sneakers ve svém videu oceňuje, podobně jako řada dalších, kovové zakončení tkaniček, které podle něj výborně doplňuje zbytek boty.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Iniki Runner

 • V balení s botami nenajdete vyjímatelnou vnitřní vložku do bot, upozorňuje několik zákazníků.
 • Jednomu kritikovi na e-shopu finishline.com vadí, že se boty rychle a snadno zašpiní.
 • Mnozí lidé upozorňují, že číslování není z důvodu absence vyjímatelné vložky v botách přesné a doporučují zvolit alespoň o půl čísla menší boty, než nosíte běžně.
 • Autorovi této recenze se nelíbí vzhled zadní části boty, který podle něj způsobuje, že pata vypadá, jako by se propadala a byla křivá.
 • Několik kupujících by ocenilo širší nabídku barevných variant.
 • Jeden zákazník e-shopu adidas.com má pocit, že lehkost tenisek jde na úkor podpory, kterou poskytují nohám.

Shrnutí

Tenisky adidas Iniki Runner si lidé zamilovali pro jejich klasický design s moderními technologiemi, pohodlnou podrážku i příznivou cenu. Někteří kritizují nedostatečný výběr barevných kombinací, nepřesné číslování i to, že zde chybí vyjímatelná vnitřní vložka.  

Pokud patříte k fanouškům tenisek s retro vzhledem a hledáte boty, v nichž se budete cítit pohodlně po celý den, pak jste na správné adrese. Nejspíš vás ale nepotěší, jestliže hledáte boty na sport nebo tenisky s materiálem vhodným i do terénu.

Uživatelská hodnocení
 • 80%
  Amazon.com - 80%
 • 84%
  Adidas.com - 84%
 • 92%
  Finishline.com - 92%
 • 90%
  Footlocker.co.uk - 90%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 788 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Iniki Runner

Přestože tenisky adidas Iniki Runner patří k novějším modelům značky a na trh vstoupily v roce 2017, pro inspiraci pro jejich design se tvůrci vraceli až do 70. let. Předlohou se staly klasické běžecké boty. Retro vzhled byl zachován, ale obohatily jej moderní technologie.

V dubnu roku 2017 bylo představeno několik barevných kombinací těchto tenisek. Následovaly zajímavé kolaborace jako například Neighborhood x adidas Iniki Runner. Tato spolupráce mezi japonskou značkou streetového oblečení a legendou sportovní obuvi přinesla spíše jednoduché modely. Další verze bot vznikly při kolaboraci END x BODEGA x adidas, kdy se tvůrci rozhodli přetvořit dva modely odkazující k minulosti značky. Jedním z nich byl adidas Haven, druhým adidas Iniki Runner. Ten získal ještě modernější vzhled a jeho svrchní část tvořil pouze denim.

Styl

Boty adidas Iniki Runner jsou ve své svrchní části tvořeny kombinací pružné síťoviny a semiše, který najdeme na špičce boty, nad zadní stranou podrážky a podél ok na tkaničky. Za pozornost stojí jazyk boty, který je podél svých strach spojen se zbylými částmi tenisek, což má za úkol vytvořit pohodlí podobné nošení ponožek. Tkaničky bot jsou ploché a jejich konce zdobí kovové zakončení. Komfort bot pak ještě podtrhuje „boostová“ podrážka.

Po stranách bot nechybí tři ikonické pruhy a na patě a na jazyku najdeme logo značky. Nad pruhy je pak vyšitý název boty – Iniki.

Svým jednoduchým designem se tenisky hodí jako doplněk jakéhokoliv ležérního outfitu. Výběr barevných kombinací není nijak zvlášť široký, ale i u nás se můžete rozhodovat mezi několika desítkami různých variant.

Pohodlí a číslování

Díky použitým technologiím a především boostové podrážce se jedná o velmi pohodlné boty, což potvrzuje většina majitelů bot. Nejspíš ani nebudete potřebovat moc času na to, abyste boty „prošlápli“.

Co se týče velikostí, doporučujeme zvolit spíše o půl čísla menší boty, než nosíte obvykle.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6][7][8], [9][10]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4][5], [6]

Rate this post