adidas New York

adidas New York


Zanalyzovali jsme 591 uživatelských recenzí, 4 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas New York

 • Tenisky adidas New York debutovaly již v 80. letech, adidas se k jejich siluetě vrátil v roce 2015. Nová verze zůstává věrná designu originálu a doplňuje ho moderními technologiemi.
 • Recenzenty okouzlil vzhled bot. Popisují ho jako elegantní, jednoduchý a cool.
 • Tenisky jsou pohodlné i pro celodenní nošení, oceňují kupující. Několik jich vyzdvihlo bohaté polstrování a měkkou vložku.
 • Předností adidas New York je jejich velmi nízká váha, zmiňuje ve svém videu jeden tester.
 • Někteří recenzenti vlastní více párů těchto tenisek, případně si další plánují pořídit.
 • Velikost sedí, udává velká část hodnotících.
 • Jeden uživatel napsal, že tato obuv byla perfektní pro jeho výlet do New Yorku.
 • Tenisky se vyznačují vysokou kvalitou, uvádějí jejich nositelé.
 • Někteří lidé ve své recenzi zmiňují, že ohledně obuvi již zaslechli řadu komplimentů, případně zaznamenali, že se za nimi otáčejí lidé na ulicích.
 • Adidas New York nejlépe vypadají s džínsy, nic ale nezkazíte ani s kraťasy, legínami nebo šaty, radí kupující.
 • Cena je vzhledem k vysoké kvalitě bot zcela odpovídající, poznamenává několik lidí.

2 důvody, proč NEKUPOVAT adidas New York

 • Barvy bot ve skutečnosti vypadají jinak než na fotografiích, udává pár kupujících. 
 • Někteří kupující s užšími chodidly si postěžovali, že tenisky jsou příliš široké. Z toho důvodu si obuv pořizují ve velikosti o půl čísla menší (v US číslování).

Shrnutí

Tenisky adidas New York z osmdesátých let hlásí svůj návrat a vy je tak opět můžete vídat v ulicích. Recenzenti si je oblíbili pro jejich oldschoolový a chytlavý vzhled, historii i vysokou kvalitu a pohodlnost. Několik z nich ale ve své recenzi upozornilo na neodpovídající barvy a příliš širokou siluetu.

Pokud toužíte po stylových a pohledy poutajících teniskách, prioritou je pro vás vysoká odolnost nebo sháníte lehkou a snadno kombinovatelnou obuv, adidas New York si zamilujete na první obutí. Pokud ale máte rádi modernější design nebo jste majitelé hodně úzkých chodidel, svůj výběr ještě zvažte.

Uživatelská hodnocení
 • 83%
  Amazon.com - 83%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
 • 96%
  Adidas.com - 96%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 591 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas New York

Adidas se v 80. letech rozhodl vzdát hold některým z největších evropských měst a pojmenoval po nich své tenisky. Svůj vlastní model tak získal Londýn, Hamburg, Dublin, Brusel i Kopenhagen. Úspěšné modely brzy následovaly další, tentokrát pojmenované po významných městech Severní Ameriky. Byly jimi Boston, Toronto, Dallas a New York.

Původně běžecké tenisky adidas New York debutovaly v roce 1983. Jejich název značka zvolila nejenom proto, že New York je hlavním kulturním centrem USA a finančním centrem světa, ale také proto, že se zde koná jeden z nejslavnějších maratonů.Tento maraton se v NY běhá první listopadovou neděli už od roku 1970 a každoročně se ho účastní až 50 tisíc závodníků.

Tenisky z počátku nebyly tak populární jako například model LA Trainer nebo Oregon. Své příznivce si přesto získaly a to zejména díky prémiovému materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Adidas proto v roce 2015 zapátral v archivech a model New York znovu vydal. Ponechal mu původní design, který doplnil několika moderními prvky. Model v následujících letech obohatil i o další barevné kombinace.

Styl

Jednoduchý retro vzhled tenisek ladí ke každému outfitu. Adidas New York jsou proto perfektní pro běžné nošení, sport i formálnější události.

Vybírat můžete z několika barevných variant. Na první pohled vás zaujme netypický design podrážek i propracovaná kombinace materiálů. Logo adidas Originals najdete na jazyku a na patě. Celý vzhled dotváří 3 klasické pruhy na boku a nápis „New York“ v jednom z těchto pruhů. Zajímavostí je, že u některých barevných variant tento nápis na pohled může působit kazově a to především díky lehké rozmazanosti a malé skvrnce u písmene “K” (zdroj). Nemusíte se ale lekat, nejde o chybu. Je to proto, že značka se nově snaží o autentické napodobení tisku - a při něm mnohdy zůstávají patrné otisky barvy.

Pohodlí a číslování

Měkká vložka uvnitř boty, polstrování i jemný svršek vašim nohám zajistí dostatečný komfort i při každodenním nošení.

Číslování bot odpovídá a většina lidí tak může bez obav sáhnout po své obvyklé velikosti. Tenisky jsou ale o trochu širší než některé jiné modely, což může činit problém jedincům s úzkými nohami. Těm proto doporučujeme zvolit pár ve velikosti o půl čísla menší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post