adidas NMD R2

adidas NMD R2


Zanalyzovali jsme 1160 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD R2

 • Většina majitelů tenisek oceňuje jejich minimalistický a přitom stylový vzhled.
 • Boty se snadno kombinují s oblečením, udává řada uživatelů. Ať si je vezmete k úzkým džínám, kraťasům či legínám, výsledný outfit prý bude vypadat dobře.
 • Lidé vnímají pozitivně moderní technologii Boost, která je ukryta v podrážce a při pohybu údajně zajišťuje lepší pohlcení nárazů.
 • Tenisky adidas NMD R2 jsou vhodné i pro každodenní nošení, tvrdí několik recenzentů.
 • Boty obouvají hvězdy elektronické hudby Kygo a Martin Garrix, ale oblíbila si je například i herečka Bella Thorne.
 • Někteří uživatelé, zejména ženy, tenisky doporučují pro příležitostný běh či jogging.
 • Tenisky poutají pozornost. Několik kupujících udává, že ohledně bot získali řadu komplimentů.
 • Velká část lidí za největší přednost bot považuje jejich vysokou pohodlnost. Řada z nich dokonce uvádí, že to je ta nejpohodlnější obuv, jakou vlastní. Jedna uživatelka na stránkách adidas.com použila přirovnání, že chůze v nich je jako chození po bonbonech marshmallow.
 • Někteří majitelé adidas NMD R2 si boty oblíbili proto, že díky nim vypadají vyšší.
 • Uživatelé oceňují odolnost bot i kvalitu použitého materiálu.
 • Tenisky adidas NMD R2 jsou velice lehké, zmínilo několik vlastníků tenisek ve svých recenzích.
 • Velikosti pánské verze bot dle zkušenosti uživatelů odpovídají běžným velikostem.
 • Podle názoru některých kupujících odpovídá cena kvalitě bot.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas NMD R2

 • Řada majitelů bot včetně autora tohoto videa tvrdí, že obdélníkový kus plastu na vnitřní straně boty nohu při chůzi nepříjemně dře. Tři kritici nezávisle na sobě uvedli, že mají tento problém zejména s levou botou.
 • Recenzenti si stěžují, že barvy na fotkách neodpovídají skutečnosti. Například růžová v dámské verzi je údajně spíše lososová.
 • Lidé kritizují, že se tenisky adidas NMD R2 snadno zašpiní a kvůli záhybům dole se poté obtížně čistí.
 • Podle názoru několika uživatelů boty nejsou vhodné na delší běh ani cvičení.
 • Některým kupujícím se zdá cena bot až příliš vysoká.
 • Velká část žen není spokojená s číslováním bot. Dle jejich názoru velikosti neodpovídají a je proto nutné pořídit si tenisky o půl čísla menší (US číslování).

Shrnutí

Tenisky adidas NMD R2 pokračují úspěšnou edici NMD, která v roce 2016 doslova dobyla svět. Uživatelé si je oblíbili pro jejich originální vzhled, měkký došlap díky technologii Boost a celkovou kvalitu materiálů, zejména pak prodyšného Primeknitu.  Stěžují si však na nepříjemné dření nohy kusem plastu na vnitřní straně boty a že se tenisky snadno špiní a špatně čistí.

Adidas NMD R2 jsou vhodné pro toho, kdo od obuvi vyžaduje vysoký komfort při nošení a zároveň mu záleží i na módním vzhledu bot. Pro někoho, kdo hledá tenisky za nižší cenu, pohybuje se v blátivém prostředí, nebo není příznivcem moderních technologií Boost a Primeknit, tohle nejspíš ty pravé boty nebudou.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 89%
  Adidas.com - 89%
 • 92%
  Finishline.com - 92%
 • 90%
  Footlocker.eu - 90%
 • 96%
  Offspring.co.uk - 96%
 • 80%
  Runnerclick.com - 80%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1160 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas NMD R2

Světoznámá značka adidas v prosinci roku 2015 přichází s revoluční novinkou. Pod štítkem Originals, které pod sebou sdružuje lifestylové tenisky do města,  představuje boty adidas NMD (zkratka slova nomád). Jedná se tak o první lifestylové tenisky, u kterých byla použita moderní pěnová platforma Boost. Slovo Boost dnes patří mezi nejskloňovanější slova v obuvnickém průmyslu, adidas NMD zase mezi jedny z nejúspěšnějších tenisek vůbec.

Boty adidas NMD reprezentují minulost a zároveň i současnost výrobků značky adidas. Designéři v čele s Nicem Galwayem se při výrobě bot částečně inspirovali v historii, kdy použili jednotlivé prvky z modelů Micro Pacer, Rising Star a Boston Super. Ty doplnili přelomovými technologickými prvky současnosti. Lehký a prodyšný vršek bot je tak vyroben z technologie Primeknit, druhým prvkem je již výše zmíněný Boost.

Adidas NMD mají reprezentovat nomádský styl života. Jako nomádi jsou označováni lidé, kteří jsou neustále v pohybu a přesouvají se z jednoho místa na druhé. Několik dní tak například stráví v ruchu New Yorku, aby se vzápětí přesunuli na poklidné pláže v Asii.  Zároveň to jsou lidé, kteří chtějí žít svůj život v pohodlí.

Jako první byl pod řadou NMD v lednu 2016 představen model NMD R1. O tenisky byl ihned obrovský zájem a v řadě obchodů byly rychle vyprodány. O rok později proto značka přišla s dalším inovovaným modelem – NMD R2. Ten se od svého předchůdce liší především tím, že výrazně více můžete cítit Boost.

Model NMD R2 se ale nestal až tak populární, možná i z důvodu špatného načasování. Designér Nic Galway však v rozhovoru udává, že je rád, když může vést dialog se spotřebiteli, aby zjistil, kudy vede další cesta značky. Věří však v sílu spojení toho nejlepšího z minulosti s nejlepšími inovacemi současnosti. 

Styl

Tenisky adidas NMD R2 jsou inspirované klasickými běžeckými botami. Vyznačují se progresivním stylem a minimalistickým designem, který vypadá dobře s různým typem oblečení – se skinny džíny, sportovními kalhotami i kraťasy.

Adidas NMD R2 jsou dostupné v několika barvách. Bok boty je zdobený třemi klasickými pruhy. Na patě je umístěný úchyt s logem, to najdete i na podrážce boty. Tenisky jsou postavené na špičkové technologii Boost, případně u některých i Primeknit. Jsou moderně vypadající a dokonale odpovídají dnešnímu pouličnímu stylu.

Pohodlí a číslování

Tenisky se vyznačují vysokou pohodlností. Je tomu tak zejména díky použitému materiálu a kvalitnímu zpracování. Tyto boty vám tak doporučujeme na každodenní nošení a v souladu s jejich názvem i na delší cestování.

U pánského číslování můžete bez obav sáhnout po své běžné velikosti bot. U dámského číslování  však doporučujeme koupit tenisky o půl čísla menší, v případě hodně úzké nohy se nebojte zvolit ani boty menší o celé číslo (v US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post