adidas NMD XR1

adidas NMD XR1


Zanalyzovali jsme 7225 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD XR1

 • Mnoho kupujících uvádí, že ačkoliv jsou boty dražší, rozhodně stojí za koupi a kvalita odpovídá ceně.
 • Vysoké procento kupujících do nebes vychvaluje vysoký komfort bot. Jeden z nich říká, že má při nošení pocit, jako by si boty zapomněl doma.
 • Lidé zbožňují stylový design bot. Někteří uvádějí, že tenisky vypadají ve skutečnosti ještě mnohem lépe než na fotce.
 • Tenisky mají díky svrchnímu materiálu výbornou prodyšnost, shoduje se řada kupujících včetně tohoto recenzenta.
 • Spousta majitelů bot oceňuje, že boty vypadají dobře téměř se všemi věcmi, které mají v šatníku.
 • Řada vlastníků bot je nadšená z boostové podrážky, která podle nich dodává ještě větší pohodlí při nošení.
 • Několik lidí oceňuje, že je jazyk boty spojen s postranními částmi a tenisky se tak snadno obouvají.
 • Lidé si často pochvalují, že jsou boty kvalitně vyrobené a vydržely jim tak dlouhou dobu.
 • Kupa majitelů se do tenisek zamilovala natolik, že vlastní hned několik párů tohoto modelu. Jeden z nich dokonce zmiňuje, že boty nakoupil pro celou svou rodinu.
 • Pár kupujících oceňuje, že díky pružnému materiálu je velmi příjemná především špička boty, kde je dostatek místa pro prsty.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas NMD XR1

 • Pár kritikům se nelíbí, že na spojích boty jde mírně vidět lepidlo, které jednotlivé části boty spojuje.
 • Několika majitelům vadí, že tenisky kvůli tenkému materiálu neposkytují chodidlům dostatek opory.
 • Boty mají nepřesné číslování, shoduje se poměrně velké množství uživatelů. Zatímco ti s úzkou nohou radí koupit si boty o něco menší, majitelé širokých chodidel doporučují sáhnout po větší velikosti.
 • Někteří kupující říkají, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.
 • Tenisky jdou kvůli svému textilnímu materiálu špatně vyčistit, stěžuje si několik uživatelů.

Shrnutí

Tenisky NMD XR1 patří k novějším modelům značky, ale rychle si našly širokou fanouškovskou základnu. Lidé se do nich zamilovali pro jejich vysoké pohodlí podpořené boostovou podrážkou, lehký a prodyšný svrchní materiál a také jednoduché obouvání. Někteří však kritizují nepřesné číslování bot i to, že tenisky nemají dostatečně propracovanou oporu nohou.

Pokud zrovna sháníte ideální boty na léto, které se navíc budou hodit téměř k jakémukoliv outfitu, pak by pro vás adidas NMD XR1 mohly být trefou do černého. Jestliže se však poohlížíte po pevnější obuvi do terénu nebo nechcete za boty utratit moc peněz, raději hledejte dál.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 92%
  Adidas.com - 92%
 • 94%
  Finishline.com - 94%
 • 93%
  Google nákupy - 93%
 • 85%
  Runnerclick.com - 85%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 7225 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas NMD XR1

V roce 2015 dostala značka adidas nápad vytvořit botu, která nebude speciálně vyvinutá pro určitý druh sportu, ale bude vyrobená pro chození po ulicích. Na základě tohoto nápadu vznikl dnes velmi oslavovaný model s názvem NMD. Na svědomí jej má dlouholetý designér značky Nic Galway. Jeho cílem bylo stvořit botu s tak unikátním designem, že bude rozpoznatelný i z dálky. Zároveň však chtěl, aby každý prvek na teniskách měl svůj účel.

Název NMD je zkratkou slova nomád, tedy člověka, který je neustále v pohybu a žije v různých koutech světa. To bylo přesné ztělesnění vize Nica Galwaye, který chtěl, aby tenisky nosili převážně lidé, kteří cestují. Bota tak vlastně symbolizuje život bez hranic. A právě proto je po těchto teniskách stále taková poptávka. Není to kousek pro sběratele, ale kupují je lidé, kteří je opravdu nosí – děti, turisté, pracující.

První z řady NMD byly tenisky NMD_R1. Značka jim dodala boostovou podrážku a jemný svršek pro co nejvyšší komfort. V roce 2016 pak přišel na svět model NMD XR1, který má spojovat vědu a módu v jednom jediném kousku inovativních tenisek.

Styl

Tenisky NMD XR1 jsou moderní a jednoduché, ale zároveň vynikají spoustou zajímavých prvků. Čistý design boty ozvláštňují panely na bocích tenisek, klícka s děrováním na tkaničky a pozornost přitahuje i pata boty s páskem s nápisy.

Majitelé boty rádi nosí téměř k čemukoliv, co mají ve skříni – k riflím, šortkám, svetrům, ale i sportovnějším šatům.

Pohodlí a číslování

Vysoký komfort patří k největším výhodám těchto tenisek, na čemž se shoduje i vysoké procento kupujících. Svrchní část je z lehkého a pružného materiálu, který zajišťuje, aby nohy mohly pohodlně „dýchat“. Komfort zvyšuje také boostová podrážka.

Co se týče číslování, zde se rozhodujte především podle tvaru svého chodidla. Pokud je užší, můžete zvolit i o půl čísla menší botu. Pokud je naopak široké, raději jděte o půl nebo o celé číslo výš.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post