adidas Raf Simons Stan Smith

adidas Raf Simons Stan Smith


Zanalyzovali jsme 19 různých zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas Raf Simons Stan Smith

 • Boty jsou opravdu pohodlné, shodují se majitelé.
 • Pocit výjimečnosti přichází, ještě než tenisky obujete - jsou zabaleny v elegantní černé krabici, zmiňuje mnoho kupujících.
 • K těmto botám dostanete extra pár tkaniček navíc, oceňují recenzenti.
 • Tato obuv s vámi nějaký čas zůstane. Lidé si na ní nejvíce cení právě odolnosti.
 • Vrásky jim sluší. Kupující se shodují, že v tomto případě se jedná o známku vysoké kvality kůže. Tento videorecenzent dokonce tvrdí, že boty díky tomu vypadají lépe.
 • adidas X Raf Simons Stan Smith je láska na první dotek. Kupující vyzdvihují hladkost a měkkost kůže.
 • Podle většiny je obuv snadné vyčistit.
 • Bílý a černý model padne skvěle snad ke všemu od sportovního po neformální oblečení, shodují se recenzenti.
 • Nejen tento videorecenzent vyzdvihuje jazyk tenisek. Je tenký a měkký, tudíž nedře kůži, jak tomu někdy bývá.
 • Boty jsou dostupné v pestré škále barev, chválí si vysoké procento recenzentů.
 • Tenisky obulo několik slavných osobností, například rapper T.I. či herečka Gwyneth Paltrow.  

4 důvody, proč NEKUPOVAT adidas Raf Simons Stan Smith

 • Někteří kupující museli obuv vyměnit za menší velikost (až o celé číslo), aby jim padla.
 • Kritikům vadí vysoká cena tenisek. Tvrdí, že jen kvůli jménu za to nestojí.
 • Ve spárech mezi svrškem a podrážkou byly viditelné skvrny po lepidle, vadilo některým uživatelům.
 • Boty je velmi snadné zašpinit, kritizuje několik majitelů.

Shrnutí

adidas X Raf Simons Stan Smith je designově vymazlený kousek. Lidé si na teniskách nejvíce cení právě toho, jak vypadají, ale vyzdvihují také kvalitu, zpracování kůže a překvapivě dobrou odolnost. Naopak nejčastěji si kupující stěžují na až trojnásobnou cenu obuvi (oproti původnímu modelu) a také na problematické číslování.

Jestliže hledáte kvalitně vyrobené tenisky, které budou spíše na parádu nebo do sbírky, pak budete s touto obuví nejspíše spokojeni. Pokud je pro vás na prvním místě funkčnost a očekáváte od boty dobrý poměr cena/výkon, nebudou pro vás tyto tenisky těmi nejvhodnějšími.

Naše hodnocení
 • 81%
  Hodnocení od SvětSneakers - 81%
81%

Pouze několik úvodních vět

Hodnocení jsme sestavili na základě 19 různých zdrojů. Zaměřujeme se hlavně na blogové recenze, videorecenze a uživatelská hodnocení.

Příběh bot adidas Raf Simons Stan Smith

Sedmdesátá léta se nesla v duchu řady zlomových momentů. Ve sneakers světě to byl beze sporu den, kdy se začaly prodávat první tenisové boty z kůže. O prvenství se zasloužila značka adidas, která svůj model pojmenovala po tehdejší tenisové hvězdě Robertu Hailletovi. Jenže ten odešel do důchodu, což pro adidas znamenalo přejmenovat botu po jeho nástupci. A tak se zrodila legenda adidas Stan Smith.

Nehledě na změny, prodejnost byla více než úspěšná a Stan Smith se brzy stal vyhledávanou streetwearovou obuví. Sneakerheadi netrpělivě vyčkávali, kdy se objeví nějaká ta významná spolupráce, jak bývá u adidasu zvykem. Počkat si museli až do roku 2013 na Rafa Simonse, který pracoval např. pro Dior či Calvina Kleina.

Ten 40 let starým teniskám vdechl punc luxusu skrze celkový redesign. Ikonický look naštěstí boty neztratily. Od nákupu řadu lidí neodradila ani cenovka, kterou zdobila trojnásobně vyšší cena (oproti původnímu modelu). Naopak sběratelé vycítili příležitost a po botě se jen zaprášilo. Tento významný návrhář se podílel tak na modelu Raf Simons Ozweego.

Styl

adidas X Raf Simons Stan Smith je designová obuv, která se vyznačuje prvotřídní kvalitou materiálu. Svršek tvoří kvalitní hladká kůže s lesklou špičkou. Výrazným prvkem je perforované písmeno R. Botu dále zdobí portréty Rafa Simonse a Stana Smithe na jazycích. Další ozdobou je ražba jména již zmíněného designéra, logo značky na podrážce a jméno tenisové legendy na patě.

Vrásky, vyskytující se na svršku bot, nejsou vadou, ale předností koženého materiálu. Přestože má tento model několik barevných variant, bílá a černá varianta stále patří k těm nejoblíbenějším. Ladí totiž téměř se vším, co si k botám obléknete.

Pohodlí a číslování

Prioritou těchto bot sice není komfort, přesto se s v nich budete cítit pohodlně. Mají měkkou, prodyšnou koženou vložku do bot, která bude vaše chodidla hýčkat. Obuv lze velmi dobře rozchodit, protože kůže je poddajný materiál. Stačí se v nich párkrát projít nebo použít napínáky do bot.

Obuv byla kupujícím v mnoha případech větší, tudíž nic nezkazíte tím, když si zvolíte o půl čísla menší velikost, než na kterou jste zvyklí. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]

Rate this post