adidas Samba

adidas Samba


Zanalyzovali jsme 1467 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas Samba

 • Lidé tenisky milují pro jejich nadčasový a jednoduchý design, díky kterému budou boty trendy i za několik let. Někteří také zmínili, že boty vypadají ve skutečnosti ještě lépe, než na fotkách.
 • Přestože se jedná o lifestylovou obuv, někteří uživatelé si boty chválí i na hraní fotbalu v hale i venku.
 • Podle jednoho z majitelů se tenisky dají nosit i v létě bez ponožek, protože se jejich kožený vnitřek nestane ve srovnání s ostatními botami „horkou pastí“ a noha může dýchat.
 • Řada lidí si boty oblíbila natolik, že už nechtějí jiné a kupují si nové a nové páry vždy, když se jim starší už rozpadnou.
 • Tomuto videorecenzentovi se líbí hnědá podrážka bot, která je podle něj velmi praktická.
 • Tenisky jsou k dostání ve skvělých barvách a výběr je široký, pochvalují si někteří recenzující.
 • Trvá jen pár dní, než se boty rozchodí, oceňuje pár majitelů.
 • Jeden z fanoušků bot si pochvaluje, že je může nosit na všechny příležitosti kromě svateb a pohřbů.
 • Boty mají úzký vzhled, skvěle tak ladí s postavou a nedělají nohu zbytečně širší, pochvaluje si v komentáři jeden kupující na e-shopu finishline.com.
 • Mnoho lidí chválí číslování bot, které sedí s jejich běžnými velikostmi.
 • Lidé často zmiňují, že materiál bot je velmi kvalitní a vydrží i několik let.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Samba

 • Někteří z majitelů si stěžují, že jsou boty velmi hlučné. Jazyk se tře o vnitřní část boty pod tkaničkami, což vydává nepříjemný zvuk, který nezmizí ani po delší době nošení. Doporučují značce lepší testování bot a volbu jiného materiálu.
 • Jeden kupující na e-shopu finishline.com uvádí, že navzdory mnoha doporučením od kamarádů není spokojen. Boty se už po třech nošeních staly nenositelné, protože se v přední části začala odlupovat podrážka.
 • Boty jsou nepohodlné, tvrdé, špatně se v nich hýbe a jsou zkrátka divné, říká jeden z kritiků.
 • Někteří majitelé zmiňují, že podle nich nejsou boty vhodné pro ty, kteří mají širší chodidlo.
 • Tenisky se rychle okopou, stěžuje si jeden kupující na e-shopu adidas.com.

Shrnutí

Tenisky adidas Samba jsou klasikou a mnoho lidí si je kupuje znovu a znovu. Líbí se jim jejich design, pestrý výběr barevných kombinací i kvalitní provedení, díky kterému se boty jen tak nerozpadnou.

Někteří si však stěžují na zvuky, které boty při chůzi vydávají, když se jazyk tře o jinou část boty, a jiní by tenisky nedoporučili lidem se širokými chodidly.

Pokud hledáte tenisky na každý den v jednoduchém, minimalistickém designu, který se bude hodit k velké většině outfitů i příležitostí, mohly by být tyto boty skvělou volbou. Patrně vás však nepotěší, pokud si potrpíte na boty v originálním designu nebo jestliže vám sedí spíše širší tvar boty.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 92%
  Adidas.com - 92%
 • 87%
  Finishline.com - 87%
 • 90%
  Footlocker.com - 90%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1467 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Samba

Tenisky adidas Samba vytvořil samotný zakladatel značky adidas Adi Dassler v roce 1950. Boty, které tehdy byly určeny pro fotbalisty, si získaly oblibu díky měkkému koženému materiálu, který dodával komfort, třem pruhům adidas pro boční oporu a gumové podrážce.

Nesmrtelnými se však staly díky svému designu. Díky nízkému profilu boty a kontrastním barvám černé a bílé byly boty dostatečně stylové na to, aby se brzy rozšířily i mimo sportovní hřiště. Což se také brzy povedlo a boty se staly populární i mezi celebritami. Ashton Kutcher se v nich objevil ve filmu Na sv. Valentýna a Freddie Mercury ze skupiny Queen v nich například živě zpíval slavnou píseň Bohemian Rhapsody.   

Dnes jsou boty adidas Samba ikonou a po světě se jich prodalo více než 35 milionů kusů. V prodejnosti jim patří druhé místo, předstihuje je pouze model adidas Stan Smith. Tenisky adidas Samba jsou také nejstarší obuví této značky, která se stále a bez přerušení prodává. Přestože od jejich vzniku přibyla řada barevných variant, původní černobílá verze zůstává nejvyhledávanější.

Styl

Kultovní design bot adidas Samba tvoří především svrchní materiál. Ten je tvořen kombinací kůže a semiše, který je vidět na špičce boty ve tvaru písmene T. Na bocích nechybí tři ikonické pruhy a vzhled bot dotváří pevná gumová podrážka.

Na jazyku boty najdeme logo značky a nad třemi bočními pruhy zdobí tenisky nápis Samba ve zlatém provedení.

Boty jsou k dostání v mnoha různých barevných variantách, takže určitě najdete tu správnou pro vyladění svého stylu. Díky jednoduchému vzhledu se boty hodí téměř ke všem myslitelným outfitům.

Pohodlí a číslování

Jakmile boty adidas Samba rozchodíte, což by nemělo trvat dlouho, nejspíš poznáte, stejně jako většina jejich majitelů, jejich neskutečné pohodlí. Při vybírání velikosti se nemusíte bát sáhnout po té, kterou nosíte běžně.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post