adidas Stan Smith

adidas Stan Smith


Zanalyzovali jsme 6112 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT adidas Stan Smith

 • Lidé si na adidas Stan Smith cení jejich pohodlnosti. Noha si na tuto botu podle jejich zkušeností zvykne velmi rychle.  
 • Recenzenti chválí ikonický design tenisek. Tato video recenzentka vyzdvihuje portrét tenisty Stana Smithe na jazyku boty.
 • Mnozí kupující zmiňují dobrou podporu klenby; čili jsou vhodné i pro lidi s plochou nohou.
 • Na Amazonu boty recenzovalo hned několik pamětníků těchto tenisek ze 70-tých let. Všichni potvrdili, že si adidas Stan Smith i po desítkách let stále drží svou kvalitu.
 • Popularita těchto tenisek zapříčinila, že jsou nyní dostupné v desítkách zajímavých barevných provedeních.
 • Adidas Stan Smith se hodí prakticky k jakémukoliv outfitu, shodují se skoro všichni recenzenti.
 • Tyto tenisky nosí i celebrity jako Kendall Jenner, Bella Hadid, nebo David Beckham. 
 • Čištění bot je velmi jednoduché a rychlé, říká řada milovníků sneakers na Footlockeru.
 • Jeden recenzent na Adidas.com dokonce zmiňuje, že má bolesti zad, a jeho terapeut mu doporučil k pravidelnému nošení právě Adidas Stan Smith.

8 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Stan Smith

 • Řada lidí má problém s velikostí boty. Převládají názory, že jsou tenisky o něco menší než je obvyklé. Najdou se však i tací, kteří měli opačný problém. Doporučujeme tedy tenisku před koupí vyzkoušet na své noze.
 • Jako zásadní problém zmiňuje nezanedbatelná část zákazníků fakt, že zadní část boty je dost vysoká a tvrdá. Nedoporučují tak nosit do těchto tenisek kotníkové ponožky.
 • Mezi recenzemi lze najít i občasné stížnosti na tkaničky. Ty jsou podle názorů některých majitelů bot kluzké, tvrdé a krátké. Často se prý rozvazují. 
 • Tento video recenzent kritizuje rychlou tvorbu záhybů na kůži boty. Zároveň ale dodává, že je to podle něj jediný mínus těchto adidasek.
 • Větší počet lidí se shoduje v názoru, že Stan Smith jsou těžší než průměrné dnešní tenisky, ale přisuzují to stáří původního modelu a snaze o zachování klasiky.
 • Tenisky příliš netlumí nárazy při aktivnějším pohybu, tvrdí někteří zákazníci v recenzích na Finishline.com.
 • Někteří kritici si stěžují na nepříjemné pocity na konci dne při celodenním chození v adidas Stan Smith, a to zejména v oblasti paty. 
 • Ačkoliv jsou tyto tenisky spojovány s prostředím tenisu (i jejich název je podle tenisového hráče ze 70-tých let), na tenis vhodné nejsou. Shodují se na tom zákazníci v recenzích a tento fakt zmiňuje i tato video recenzentka.

Shrnutí

Tenisky Adidas Stan Smith jsou nestárnoucí klasikou. Už desítky let dělají radost svým majitelům po celém světě. Jejich zásadní výhodou je kvalita provedení, ikonický, avšak jednoduchý vzhled, který se hodí ke každému outfitu, a pohodlí, které bota nabízí. Pokud však hledáte tenisky, ve kterých si kromě běžného nošení i dobře zasportujete, pak se radši Stan Smith vyhněte. Ačkoliv mají tenisový základ, tak se primárně nejedná o tenisky vhodné na sportování.

Uživatelská hodnocení
 • 85%
  Amazon.com - 85%
 • 93%
  Finishline.com - 93%
 • 98%
  Adidas.com - 98%
 • 88%
  Footlocker.com - 88%
 • 94%
  Influenster.com - 94%
92%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 6112 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Stan Smith

Snaha obuvního giganta adidas o kvalitní celokoženou botu pro tenisty se zhmotnila v roce 1963. Své jméno s teniskou spjal francouzský tenista Robert Haillet. Ten však za pár let ukončil kariéru, a tak adidas hledal novou tenisovou tvář. Tou se nakonec stala tehdejší světová jednička, američan Stan Smith. První roky spolupráce se Smithem se model stále jmenoval podle francouzského tenisty Hailleta, a to i přesto, že v něm Smith vyhrál dva grandslamové tituly. Od roku 1978 už převzal Smithovo jméno, které je (společně s jeho obličejem na jazyku) pro tenisku charakteristické dodnes. 

V roce 1988 se adidas Stan Smith zapsala do Guinnesovy knihy rekordů jako nejprodávanější teniska světa. Dodnes se jí prodalo více než 40 milionů kusů. 

Když v roce 2012 Adidas stáhl model Stan Smith z prodeje, strhla se bouře kritiky. O dva roky později tak botu nejen vrátili do prodeje, ale také na ní zaměřili více pozornosti, a tak si jí třeba aktuálně můžete vylepšit pomocí vlastní customizace. Neustále se objevují nová barevná provedení, z nichž mnohá jsou dostupná i u nás.

Ačkoliv má teniska kvalitní klenbu a vyztužovanou konstrukci paty, tak už ztratila své využití pro aktivní sportování. Aktuálně plní roli lifestylové obuvi, kterou potkáváte primárně ve městě. Postupem času se stala ikonou ve světě tenisek. Neexistuje tak její přesnější cílová skupina, protože ji najdete v botníku všech generací všude po světě.

Styl

Již jsme zmiňovali, že vzhled tenisek Adidas Stan Smith je ikonický. Jednoduchý, avšak skvěle promyšlený design se zajímavými prvky, to jsou ve zkratce Stan Smith. Skvěle podpoří každý outfit, nebudou z něj nijak “křičet“ a strhávat na sebe prvoplánově pozornost. Zásadní designové prvky jsou tři – praktické a zároveň vzhledné dírky po stranách (v liniích typických Adidas pruhů), logo Adidas na patě, a pak podobizna Stana Smithe na jazyku boty.

I na našem trhu lze sehnat tyto boty ve více než dvou desítkách barevných provedení. Adidas Stan Smith jsou velmi populární také mezi celebritami. Objevují se pravidelně na nohách herců, zpěváků, či sportovců u nás i v zahraničí.

Pohodlí a číslování

Ačkoliv tenisky Adidas Stan Smith nepatří k high-tech bačkorám, o kterých byste na noze ani nevěděli, nemusíte se při jejich koupi bát nepohodlí. Většina zákazníků se shoduje, že pro běžné nošení jsou vhodné a pohodlné. Problémy mohou nastat jen při velmi dlouhém nepřetržitém nošení tenisek, či při aktivnějším pohybu. 

Nezanedbatelný počet lidí si stěžuje na číslování boty. Vzhledem k tomu, že se objevují názory, že je bota menší i větší, doporučujeme vám si Adidas Stan Smith před zakoupením vyzkoušet na své noze. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post