adidas Superstar 80s

adidas Superstar 80s


Zanalyzovali jsme 512 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT adidas Superstar 80s

 • Tenisky si udržují vysokou kvalitu, kterou měl tento model před mnoha lety, shodují se majitelé těchto tenisek. 
 • Lidé, kteří tyto adidasky zakoupili, chválí jejich ikonický retro styl.
 • Řada uživatelů oceňuje jejich univerzálnost. Můžete si je podle nich vzít k mnoha typům outfitů. Ať už na sobě máte kraťasy nebo džíny, vždy k nim Superstar 80s vypadají skvěle.
 • Nejčastějším důvodem chvály, který v recenzích zaznívá, je vynikající pohodlí a nadprůměrná odolnost.
 • Tento videorecenzent chválí použité materiály, zmiňuje hlavně hladkou kůži a ikonickou gumu “shell-toe” v přední části.
 • Díky jejich obrovské popularitě seženete i v České republice značné množství modelů a barevných kombinací. 
 • Adidas Superstar 80s mají ve svém botníku také celebrity jako zpěvačka Gwen Stefani, rapper NAS, nebo módní návrhářka Victoria Beckham.
 • Recenzenti často zmiňovali dobrou cenu těchto sneakers. Jde podle nich o výhodný nákup.
 • Na webu Macys.com se objevil názor, že se tenisky jednoduše čistí.

4 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Superstar 80s

 • Našlo se pár zákazníků, kteří měli problém s číslováním u této boty  a doporučují objednat aspoň o půl čísla menší velikost.
 • Někteří recenzenti na webu Adidas.com tvrdí, že jim přišel vnitřek boty dost úzký a nepohodlný, i pokud měli svou správnou velikost.
 • Objevily se i názory, že podpora klenby je nedostatečná. 
 • Několik lidí zmiňuje, že bota působí na noze příliš robustně a nehezky.

Shrnutí

Lidé si u adidas Superstar 80s cení hlavně pohodlí, designu a kvality použitých materiálů. Kritika se v recenzích objevuje jen výjimečně. Když už se nějaká objevila, směřovala na užší vnitřek boty či nedostatečnou podporu klenby. Pokud hledáte botu na každodenní nošení, se kterou se nebude muset bát špatného počasí nebo občasného sportu, pak vám můžeme adidas Superstar 80s rozhodně doporučit. Na vrcholové sportovní výkony však raději zvolte botu jinou.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Adidas.co.uk - 92%
 • 90%
  Adidas.com - 90%
 • 91%
  Macys.com - 91%
 • 92%
  Footlocker.eu - 92%
 • 80%
  Amazon.de - 80%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 512 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Superstar 80s

Adidas Superstar se začaly prodávat v roce 1969 jako nástupce vyššího modelu adidas Promodel. Původně byly, vzhledem ke zpevněné patě a gumové špičce, určené pro basketbal. Hráli v nich i hráči slavné NBA.

Počáteční boom po pár letech trochu opadl a znovu je proslavila v roce 1986 skupina RUN DMC. Vše začalo jejich songem My Adidas a jedním legendárním vystoupením. Na koncertě pro skoro 20.000 diváků mávalo publikum při zmiňované písni svými adidaskami ve vzduchu.

Toho si firma samozřejmě všimla a nabídla skupině spolupráci. Z té kromě oboustranné propagace vzešlo i několik kolaborací, ať už úplně bez tkaniček, nebo naopak s tlustými tkaničkami. Druhý typ si oblíbili breakdanceři po celém světě.

O popularitu ve světě skateboardingu se postarala americká skejtová legenda, Mark Gonzales, která s firmou adidas spolupracovala právě na modelu Superstar v době největšího světového skejtového boomu, v devadesátých letech 20. století.

Adidas Superstar 80s spatřily světlo světa v roce 2015. Vznikly jako pocta této legendární tenisce. Dodnes se adidas o siluetu Superstar stará. Pravidelně tak vycházejí nová provedení a colourways.

Styl

Zpočátku basketbalové boty se postupně staly jednou z ikon streetové obuvi a vlajkovou lodí firmy adidas. Zmínit můžeme hlavně 3 hlavní stylové prvky - gumový předek s názvem “shell-toe”, obvyklé tři pruhy po straně, a zajímavě zpracované logo na patě a hlavně na jazyku. 

Cílovou skupinu těchto sneakers specifikovat nelze, vzhledem k tomu, že si k nim během desítek let od jejich vzniku našli postupně cestu basketbalisté, break danceři, umělci, či skejťáci. Limity pro jejich využití prakticky neexistují. Jejich silnou zbraní je rozhodně i univerzálnost - vypadají dobře ke kalhotům i ke kraťasům. I u nás je pořídíte v mnoha různých typech zpracování a barevných provedeních.

Pohodlí a číslování

Tenisky Adidas Superstar 80s rozhodně můžeme doporučit z hlediska pohodlnosti. Kvalita zpracování a materiálů se u tohoto modelu v čase nemění a pořád zůstává velmi vysoká. Vzhledem ke zpevněné patě a příjemné vložce je můžete využít i při sportu, primárně jsou však určené pro běžné nošení. Noha by vás neměla bolet ani po celém dnu.

Při výběru velikosti se nemusíte obávat, že byste s výběrem vaší obvyklé velikosti sáhli vedle.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

5 (100%) 1 vote