adidas Superstar

19 důvodů, proč (ne)kupovat ADIDAS SUPERSTAR

"...Je-li pro vás na prvním místě styl a chcete se ve svých botách cítit výjimečně, pak jste na správné adrese. Pokud hledáte univerzální obuv, která bude jak na sport, tak na běžné nošení a nic vám neříká příběh těchto sneakers, pak pro vás Superstary nejsou správná volba..."

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Superstar 

 • Dámské číslování je rozhozené. Téměř všem kupujícím-ženám byla obuv větší a to až o celé číslo.
 • Napříč různými eshopy lidé často kritizují nepravidelné naskladňování a dlouhé čekací lhůty.
 • Někteří majitelé původního modelu jsou zklamaní, že se nová verze tolik odlišuje. Hlavní rozdíly vidí ve šněrování a tvaru ikonické “shell-toe” špičky.
 • Lepení obuvi je podle některých nekvalitní. Konkrétní případy zmiňovaly odlepení špičky či paty od podrážky už během prvních dvou týdnů.
 • Pár kupujících není spokojeno s kvalitou materiálu. Na koženém svršku se údajně objevily vrásky, které kazí celkový dojem z tenisek.
 • Obuv dře při chůzi o patu, stěžovalo si pár uživatelů.

13 důvodů, proč KUPOVAT adidas Superstar

 • Lidé si na teniskách cení, jak moc jsou pohodlné. Jeden sneakerhead ve své recenzi napsal, že kdyby mohl, nikdy by je nesundal.
 • Tenisky brzy rozchodíte i jen běžným nošením, shodují se kupující.
 • Boty jsou úžasně prodyšné, tudíž vhodné na celodenní nošení, oceňuje několik lidí.
 • Obuv má kvalitní vložku do bot, proto je vhodná pro lidi s širšími chodidly, říká nejen tato videorecenzentka.
 • Řada majitelů těchto tenisek oceňuje snadné čištění obuvi.
 • Boty ve skutečnosti vypadají lépe než na fotografiích, shoduje se většina.
 • Několik majitelů napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty. Někteří dokonce napsali, že se v botách cítí velmi výjimečně.
 • Boty můžete nosit téměř ke všemu a vždy to bude vypadat dobře, shoduje se mnoho kupujících.
 • Customizace tenisek je opravdu povedená, chválí zákazníci. Jeden z nich napsal, že se jedná o nejkvalitnější customizaci, s jakou se dosud setkal (v porovnání s jinými značkami, které takovou službu nabízí).
 • adidas Superstar nejsou jen sezónní záležitostí, můžete je nosit po celý rok, shoduje se většina.
 • Pánské číslování odpovídá skutečnosti a tak se můžete bez obav rozhodnout pro svou běžnou velikost.
 • Superstary hrdě nosí například wrestler Jeff Hardy, herečka Kristen Stewart a zpěvák Ne-Yo.
 • Na českém trhu je k dispozici pestrá škála barev i variant včetně slip-on (nazouvacích tenisek bez tkaniček) a tenisek s korkovou špičkou.

Shrnutí

Tenisky adidas Superstar jsou lifestylové boty, které vám dopřejí pohodlí a pocit výjimečnosti současně. Lidé si velmi cení možnosti nosit ji téměř k čemukoli a hlavně po celý rok. Chválí také její prodyšnost a snadné čištění. Nejvíce negativních recenzí boty obdržely za nekvalitní lepení, nepravidelné naskladňování a problematické číslování dámské verze tenisek.

Je-li pro vás na prvním místě styl a chcete se ve svých botách cítit výjimečně, pak jste na správné adrese. Pokud hledáte univerzální obuv, která bude jak na sport, tak na běžné nošení a nic vám neříká příběh těchto sneakers, pak pro vás Superstary nejsou správná volba.

Naše hodnocení
 • 92%
  Naše hodnocení - 92%
92%

Pouze několik úvodních vět

Zanalyzovali jsme 13236 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů. (zdroje)

Příběh bot adidas Superstar

Původně basketbalová obuv adidas Superstar byla prvně představena v roce 1969. Její název jako kdyby ji snad předurčoval pro velké věci. Prvním znamením byla vysoká popularita mezi hráči NBA – obulo ji kolem 75 % všech hráčů včetně věhlasného Kareema Abdul-Jabbara.

Po prvotní Superstar mánii fascinace mírně utichla, ale jen do roku 1986, kdy vyšel singl rapové kapely Run-DMC s názvem My Adidas. Klíčový byl jeden z jejich koncertů. Kapela vyhecovala fanoušky k tomu, aby se zuli a zvedli adidasky nad hlavu. Tento moment zaujal adidas natolik, že kapele nabídla spolupráci.

A najednou byla na světě první spolupráce svého druhu, tzn. mezi hiphopovou kapelou a obuvní značkou. Dalším hudebníkem, který neváhal přispět svým jménem na propagaci adidas Superstar je Pharell Williams. Modely, které vznikly díky této spolupráci, jsou mezi sneakerheads vyhledávané a velmi ceněné.

Historii těchto sneakers ale nepsali jen hudebníci a basketbalisté, ale také skaters. Konkrétně Mark Gonzalez, který se podílel na vytvoření verze pro skateboard. Od 90. let už je adidas Superstar klasikou a současně nejoblíbenější teniskou této značky vůbec. Nedají na ni dopustit influenceři a celebrity, ale ani taťkové od vedle a starší generace.

Styl

Adidas Superstar je lifestylová teniska, která nenabízí žádné složitosti, ale čistý a všem dobře známý design. Silueta je inspirována basketbalovou obuví. Základní modely tvoří vždy bílý podklad s třemi zubatými kontrastními pruhy, zlatý text Superstar a černo-zlaté logo na jazyku.

Špička obuvi, tzv. shelltoe, připomínající mušli je ikonickým prvkem každého modelu adidas Superstar. Svršek je vyrobený z lícové usně, díky níž je povrch tenisky krásně hladký. Na českém trhu je k dispozici řada barevných variant a povrchových úprav, například korková či metalická špička a speciální vydání s originálními vzory.

Pohodlí a číslování

Superstary jsou nyní již čistě módní záležitost a tomu odpovídá i její funkčnost. Hodí se hlavně do města, klidně i na celodenní nošení, ale na sportovní výkony není zcela nejvhodnější. Je ideální i pro lidi s širšími chodidly a problematickou klenbou.

Číslování je trochu oříšek. Zatímco pánové mohou s klidem zvolit svou běžnou velikost, dámám doporučujeme jít o půl čísla až číslo níže. Dámské číslování je v případě tohoto modelu totožné s pánským a obuv by vám byla zbytečně velká.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

2) adidas Superstar Slip On

4) adidas Superstar Foundation


Rate this post