adidas Tubular Doom

adidas Tubular Doom


Zanalyzovali jsme 2335 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT adidas Tubular Doom

 • Většina recenzentů se shoduje na tom, že jde o extrémně pohodlné boty. Jeden jejich majitel na Amazonu je dokonce přirovnává k rukavicím, tak moc pohodlné a neomezující podle něj na noze jsou.
 • Lidé si pochvalují originální a stylový vzhled.
 • Řada kupujících vyzdvihuje jejich nízkou hmotnost.
 • Jeden recenzent dokonce doporučuje, aby do nich lidé nenosili ponožky.
 • Ponožková část podle osobní zkušenosti několika lidí prý dobře fixuje kotník.
 • Nejen autor této videorecenze chválí, že boty ani při celodenním nošení nezpůsobují otlaky či žádné další zdravotní problémy.
 • Kupující uvádějí, že jsou dost prostorné, takže se hodí i pro lidi s širší nohou.
 • Recenzenti také chválí jejich prodyšnost a odvod vlhkosti.
 • Tenisky jsou velmi populární mezi světovými celebritami. Nechybí v botníku zpěváka Justina Biebera, modelky Gigi Hadid, nebo fotbalisty Davida Beckhama.
 • Adidas se o tuto siluetu náležitě stará, a tak není překvapením, že i u nás je dostupná v mnoha různých barevných provedeních.

7 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Tubular Doom

 • Někteří majitelé si stěžují, že se ponožková část rychle opotřebovává.
 • Několik kupujících uvádí, že si museli dost dlouho zvykat na chůzi po trubicoviité podrážce.
 • Na Adidas.com najdete názory majitelů, kteří nedoporučují tyto boty ke sportování. Podpora při běhu jim prý nepřijde dostatečná.
 • Jeden recenzent se svěřil, že neví, co si k botám vzít. Podle něj se nehodí k mnoha outfitům.
 • Nejen autor této videorecenze boty vzhledem k atypické podrážce nedoporučuje používat během řízení auta.
 • Jeden kritik píše, že se mu bílý okraj na spodní a boční straně boty odtrhl už po jednom dni nošení.
 • Problém s číslováním se u této tenisky objevuje jen u několika jedinců. Ti doporučují, abyste sáhli po o půl čísla menší variantě, než na kterou jste zvyklí.

Shrnutí

U těchto tenisek si jejich majitelé nejvíce cení maximálního pohodlí a stylový netypický vzhled. Právě na originální prvky pak míří také kritika od těch, kteří s botou nejsou zcela spokojení. Lidé mají problémy s odolností ponožkové části, či samotnou trubicovitou podrážkou, která jednoduše není pro každého.

Pokud sháníte botu, se kterou budete originální a styloví, pak je jistě adidas Tubular Doom pro vás. Můžete si být jistí, že tato silueta bude venku na ulici poutat pozornost. Ačkoliv šlo v prvopočátcích vývoje o botu na běhání, v současnosti nedoporučujeme využívat Tubulary jinam, než na rovné povrchy. Tam však slouží velmi dobře a patří jednoznačně ke špičce mezi lifestylovou obuví, co se pohodlnosti při dlouhém chození po městě týče. Jestli však chcete obuv na sportování, nebo na turistiku v přírodě, zvolte určitě vhodnější tenisky.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 90%
  Adidas.com - 90%
 • 83%
  Finishline.com - 83%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 2335 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Tubular Doom

Už v roce 1993 se objevily boty adidas Tubular s velmi revolučními, skoro až futuristickými prvky. Firma je však nikdy nezařadila do běžného, komerčního prodeje, a dodnes tak jde o raritu, kterou má doma jen pár lidí na světě.

Boty oživil viceprezident pro design u adidas Originals, Nic Galway. Boty se mu natolik zalíbily, až se rozhodl, že z nich použije to nejlepší a uvede je do života v roce 2014. Přiznal přitom i velkou inspiraci u bot Y-3 Qasa, od designéra Yohji Yamamota. Potrubovitá podrážka ihned způsobila velký ohlas mezi fanoušky lifestylové obuvi. Signifikantní spodek boty je inspirován terénními pneumatikami. Na teniskách je cítit, že prošly dlouhým vývojem a mísí se v nich vysoká funkčnost s velmi zajímavými designovými prvky. Tato symbióza je právě to, co dělá z tenisek v 21. století hit.

Tubulary se dočkaly za poslední 4 roky mnoha různých provedení a zajímavých kolaborací. Mezi všemi vyniká model adidas Tubular doom, který je ze všech Tubularů nejpopulárnější. Charakteristickou ponožku si zamilovaly davy lidí po celém světě a můžete jí vídat na ulicích velkoměst od Sydney až po San Francisco.

Styl

Za úspěchem Doomů jednoznačně stojí z velké části velmi originální design. Především kotníkový nástavec, tzv. ponožková část, je jedinečný prvek, který veřejnost velmi zaujal. Druhou silnou stránkou Tubularů obecně je unikátní, trubicovitá porážka, která sice nesedí všem, ale své obdivovatele si našla.

Styl této boty jednoznačně ukazuje na dlouholetý vývoj a péči. Je velmi futuristický, funkční a elegantní zároveň. Elastické popruhy a ponožková část fixují nohu a při tom zabezpečují i vhodné zateplení. Vnitřek, zejména pak speciální Doom vložka, i vnější materiály, pak zařizují kvalitní prodyšnost. Branding je velmi decentní, logo najdete pouze malé na přední části ponožkové části, a o něco větší v horní zadní části.  

Popularita těchto adidasek je značná, a tak i v České republice je možné tyto tenisky pořídit v mnoha různých barevných provedeních. Boty jsou velmi oblíbené také mezi celebritami.

Pohodlí a číslování

U těchto tenisek jsou komfort a pohodlí jedněmi z největších předností. Na Tubularech jdou poznat dlouhé roky vývoje, díky kterým se v botách cítíte velmi pohodlně, a to i při delší chůzi. Vzhledem k charakteristické vykrojené podrážce nedoporučujeme chůzi členitým terénem.

Pokud nemáte příliš širokou nohu, doporučujeme nákup o půl čísla menší tenisky, než na jakou jste zvyklí. Boty jsou v porovnání s většinou ostatních vevnitř opravdu dost prostorné.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7],​ [8]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post