adidas Ultra Boost X

adidas Ultra Boost X


Zanalyzovali jsme 6992 uživatelských recenzí, 14 videopohledů a 9 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT adidas Ultra Boost X

 • Tento model určený především pro ženy doporučuje velké procento běžkyň. Shodují se, že obuv je ideální na běh na delší vzdálenosti. “V těhle botách se zlepšil můj výkon a tím pádem i běžecké výsledky,” zmiňuje jedna uživatelka.
 • adidas Ultra Boost X se vyznačují velmi dobrou přilnavostí, shoduje se mnoho recenzentek.
 • Někteří kupující přirovnávají tento model k barefoot obuvi kvůli pocitu chůze naboso.
 • Pár uživatelů si velmi pochvaluje prodyšnost Primeknit materiálu.
 • Nejen tento videorecenzent chválí boostovou mezidpodešev. Kladně hodnotí jak odezvu, tak odpružení.
 • Uživatelé na botách vyzdvihují plovoucí klenbu. Hlavně lidé s ortopedickými problémy ji doporučují těm, kteří mají ploché nohy nebo zborcenou klenbu.
 • Tyhle tenisky mají příjemný došlap - hlavně na asfaltu, tvrdí někteří majitelé.
 • Většině lidí padla obuv v jejich běžné velikosti. Jen uživatelé, preferující prostornější obuv, zvolili o půl číslo větší velikost.
 • Lidé vyzdvihují všestrannost tenisek. Podle nich jsou perfektní nejen na sport, ale i běžné nošení do města a na procházky.
 • Lidé vyzdvihují neutrální styl. Mohou je nosit k pestré škále outfitů a oblečení.
 • “Myslela jsem, že po Ultra Boostech už lepší boty nenajdu a našla jsem,” píše jedna recenzentka. Nejen ona, ale mnoho dalších kupujících shledává model X jako lepší verzi svého předchůdce.

3 důvody, proč NEKUPOVAT adidas Ultra Boost X

 • Někteří lidé kritizují odolnost obuvi. Řada z nich má zkušenost s tím, že plastové části po několika měsících prostě odpadly.
 • Pár lidem vadí těsnost bot kolem kotníku. Některým způsobuje i otlaky.
 • Několika kupujícím vadí vysoká cena bot a málo výprodejů na tento model.

Shrnutí

Mluví se o nich jako o nejlepší běžecké obuvi pro ženy od adidasu a to nejspíše právem. Ženy na ní vyzdvihují vzdušný a lehký Primeknit materiál. Největší ohlas ale sklízí technologie Boost, což má podle řady uživatelek příznivý vliv na jejich běžecký výkon. Majitelkám naopak vadí vyšší cena, ale ještě více těsnost kolem kotníků.

Hledáte-li výkonnou, spolehlivou a všestrannou běžeckou obuv, která nakopne váš výkon, pak vám tyhle boty udělají radost. Pokud je pro vás na prvním místě nižší cena a nejsou po vás prioritou nejmodernější technologie, pak vás Ultra Boost X nejspíše neosloví.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 90%
  Amazon.co.uk - 90%
 • 84%
  Adidas.com - 84%
 • 89%
  Finishline.com - 89%
 • 93%
  Google nákupy - 93%
 • 93%
  Runnerclick.com - 93%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 6992 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Ultra Boost X

Technologie Boost se mezi lidmi zprvu moc nechytala. Světu se představila v roce 2013 a lidé moc nechápali, čím by jim mohla být přínosná. Možná by to podobně dopadlo i s jejich nástupcem Ultra Boost. Naštěstí se tak nestalo díky osudovému setkání rappera Kanye Westa a Jerryho Lorenza během NY Fashion Week.

Lorenzo tehdy dostal Ultra Boosty, ještě před oficiálním vydáním a Westa natolik oslnily, že si u adidasu vyžádal celobílou verzi. S ní zazářil během vystoupení na Billboard Music Awards. Doslova celý internet zaplavila ikonická fotografie Westa, zachyceného jak “levituje” nad zemí ve svých Ultra Boostech. Značka tuhle fotografii použila pro svou kampaň a co se nestalo - nejeden obchod hlásil: VYPRODÁNO.

Tenisky si mezi lidmi žily svým životem. Pár trendsetterů je pojalo po svém, někteří jim barvili podrážku, jiní odstřihávali plastové části a nosili je bez tkaniček. Oba nápady se u adidasu skvěle ujaly. Právě verze Uncaged vznikla díky kolaboraci s magazínem HypeBeast. Model byl po vzoru fanoušků zbaven plastových částí ve střední části boty. Jen obarvení boostové podrážky nebylo tak snadné, jak se zdálo.

Vymyslet jak na to, zabralo adidasu dlouhé měsíce. Nakonec ale spatřily světlo světa modely s černou a červenou podrážku. A tak se Ultraboosty staly nejen solidní běžeckou obuví, ale také lifestylovou teniskou, která mění zaběhnuté pořádky. Verze X symbolizuje ženský chromozom a tenisky jsou určeny všem ženám milující pohyb.

Styl

adidas UltraBOOST X mají jednoduchý design, ale velmi specifickou siluetu. Jejich zvláštností je nejen velmi úzký tvar, ale mezera mezi svrškem a podrážkou ve střední části. Primeknit svršek překrývá zpevnění na patě a kolem tkaniček. Jako už tradičně nechybí adidas pruhy a elastický jazyk napojený přímo na svršek.

Tyhle boty snadno sladíte se sportovním i neformálním oblečením. Tenisky vyšly v několika dalších verzích a barvách, například ve verzi bez plastových součástí nebo s barevnou podrážkou.

Pohodlí a číslování

Tenisky jsou navrženy tak, aby podpořily vaše běžecké výkony, cítili jste se v nich komfortně a sebejistě. Jsou proto vybaveny lehkým Primeknit materiálem, který simuluje pocit bosé chůze. Boostová technologie se stará o to, aby se vám dobře a bezbolestně běhalo. Jistě se v nich budete cítit skvěle nejen při sportu, ale i ve městě.

Tenisky jsou vyrobeny na tělo, tzn. jsou užší a pocit, že vás doslova objímají je záměrný. Pokud ale toužíte po trochu prostornějších botách, dejte přednost o půl čísla větší velikosti. V opačném případě zůstaňte věrni té své.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]

Rate this post