adidas Ultra Boost

15 důvodů, proč (ne)kupovat adidas Ultra Boost


Zanalyzovali jsme 3649 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 7 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT adidas Ultra Boost

 • Jsou to nejpohodlnější boty na světě, shoduje se velké množství kupujících. Někteří uvádějí, že v botách mají pocit, jako by chodili po nadýchaných obláčcích.
 • Jedna zákaznice si na e-shopu footlocker.com pochvaluje velmi pružný svrchní materiál, díky kterému ji boty v žádné části netlačí a prsty se mohou v botách volně hýbat.
 • Lidé na botách oceňují, že v nich mohou ujít nebo uběhnout opravdu velké vzdálenosti, aniž by je nohy bolely.
 • Autor této recenze vyzdvihuje vynikající přilnavost podrážky za každého počasí, což potvrzuje i pár dalších majitelů bot.
 • V současné době, v roce 2019, si můžete vybírat z mnoha barevných i designových variant těchto bot.  
 • Tenisky jsou vhodné i pro lidi s širokými chodidly, říká několik uživatelů ve svých recenzích.
 • Boty jsou ponožkového typu a dobře a pevně tak obepínají kotník, zmiňuje řada zákazníků.
 • Jeden z majitelů je nadšený z velmi dobře vypolstrované oblasti kotníku a skvěle tvarované paty bot.
 • Tenisky jsou oblíbené i mezi celebritami. Nosí je například Kanye West, Justin Bieber nebo Beyoncé.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Ultra Boost

 • Někteří zákazníci si stěžují na číslování bot, které není přesně. Většina z nich radí pořídit si i o celé číslo menší boty, jiní však uvádějí opak. Lidé často doporučují si boty před koupí na internetu vyzkoušet v obchodě.
 • Jednomu kritikovi na e-shopu footlocker.com vadí, že si tvůrci nedali záležet na detailech a na zadní straně bot je příliš vidět linie lepidla na spoji.
 • Podle této recenze je cena bot směšně vysoká, což se nelíbí i několika dalším lidem.
 • Chvíli trvá, než se svrchní materiál Primeknit „rozchodí“ a přizpůsobí se vaší noze, zmiňuje několik kupujících.
 • Jeden majitel uvádí, že svrchní materiál je příliš teplý a zdá se mu, jako by měl na nohách oblečený svetr.
 • Několik uživatelů v recenzích zmínilo, že porážka není dostatečně pevná a rychle se „ochodí”.

Shrnutí

Boty adidas Ultra Boost lidé milují především díky komfortu, který nabízí boostová technologie. Chválí si také pružný materiál i přilnavou podrážku, která se hodí do suchého i mokrého počasí. Jako nevýhodu pak někteří označují vysokou cenu bot i nepřesné číslování.

Pokud jste fanouškem moderních a populárních bot, ve kterých můžete strávit mnoho hodin denně, aniž by vás bolely nohy, mohla by pro vás být investice do adidas Ultra Boost správným tahem. Jestliže však hledáte stylové boty pro občasné nošení nebo na jiné druhy sportu, než je běh, pak se pro vás patrně najdou vhodnější páry.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 94%
  Adidas.com - 94%
 • 95%
  Finishline.com - 95%
 • 91%
  Footlocker.com - 91%
93%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 3649 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas Ultra Boost

Boty adidas Ultra Boost jsme mohli poprvé spatřit v lednu 2015, a to na nohách běžců Yohana Blakea a Davida Villy. Jen o měsíc později vyšel první oficiální model – černý s bílými pruhy. Hlavním znakem bot je boostová technologie, kdy je v podrážce zabudovaná aktivní pěna „boost“, díky níž jsou tenisky extrémně pohodlné pro běžce i na běžné nošení. Technologie byla představena na několika modelech už dříve, ale teprve s adidas Ultra Boost byla patřičně doceněna a způsobila obrovský hype.

Velkou roli v příběhu bot adidas Ultra Boost sehrál Kanye West, který v nich odzpíval svůj koncert a i poté byl v těchto teniskách mnohokrát spatřen. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejvlivnějších osobností současné popkultury, je jasné, že jeho spojení s těmito botami mělo na jejich popularitu obrovský vliv.

Přestože mnoho lidí adidas Ultra Boost milovalo, některým se nelíbila „klícka“ držící tkaničky a vznikl trend, kdy si ji lidé začali dokonce z bot odřezávat. Adidas však přání zákazníků vyslyšel a v roce 2016 tak vznikla „uncaged“ verze bot. 

Stejně tak značka rychle zareagovala i na to, že se lidem omrzela stále stejná bílá podrážka a vymysleli, jak udělat boost barevný. Vznikly tak verze New York s červenou a Tripple Black s černou podrážkou.

Styl

Boty adidas Ultra Boost mají elegantní nízkou siluetu a protože jsou ponožkového typu, na první pohled zaujmou tím, že nemají klasický jazyk. Jejich svrchní část je tvořena pružným materiálem Primeknit, střední část bot je zpevněná technologií TORSION® SYSTEM, která má za úkol poskytovat oporu kotníku. Opomenout samozřejmě nemůžeme ani boostovou technologii, tedy speciální aktivní pěnu z energetických kapslí, která nabízí vysoký komfort.

Boty jsou nabízeny v několika různých stylech a samozřejmě také v mnoha barevných variantách. Svým moderním designem doplní řadu různých, spíše sportovněji laděných outfitů.

Pohodlí a číslování

Ať už budete boty adidas Ultra Boost využívat na sportování či jako lifestylovou obuv, jakmile si zvyknete na boostovou technologii (případně i na materiál Primeknit), je dost možné, že si je pro jejich pohodlí zamilujete.

Při výběru velikosti zohledněte účel, za kterým si boty kupujete. Pokud v botách plánujete běhat, nebojte se pořídit si tenisky o číslo menší, aby vám nohu držely o něco pevněji. Na běžné denní nošení pak můžete zvolit svou běžnou velikost. Nejjistější však v tomto případě bude si boty vyzkoušet přímo v prodejně, protože s výběrem velikosti měli někteří kupující problémy.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8], [9]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4][5], [6], [7]

1) adidas Ultra Boost Uncaged


Rate this post