adidas ZX Flux

adidas ZX Flux


Zanalyzovali jsme 1008 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT adidas ZX Flux

 • Většina recenzentů velmi oceňuje prodyšnost obuvi, nohy se jen tak nezpotí a proto v teniskách můžete chodit bez obav celý den. Podobný názor na to má i tento videorecenzent.
 • Řada kupujících se shoduje na tom, že použití obuvi je univerzální. Podle nich jí můžete stejně dobře nosit do práce, na dlouhé procházky nebo v ní běhat.
 • Boty je velmi snadné rozchodit, prakticky během pár hodin, chválí většina.
 • Majitelé tenisek chválí stylovost obuvi, vypadá skvěle téměř s čímkoli a hlavně s džíny.
 • Mnoho recenzentů se shoduje, že se jedná o cenově velmi dostupnou obuv. Pár z nich dokonce napsalo, že to byly jejich nejlépe utracené peníze.
 • Design tenisek je návykový, říká mnoho jejich uživatelů. Někteří napsali, že právě design je důvodem, proč vážně zvažují nákup dalšího páru.
 • Pár majitelů napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Tenisky jsou velmi pohodlnou záležitostí, shodují se recenzenti.
 • ZX Flux jsou k dispozici v široké škále barev, což chválí většina kupujících.
 • Tyhle tenisky najdete například v botníku modelky a herečky Cary Delevingne, zpěvačky a módní ikony Victorie Beckham a jejího manžela - fotbalisty Davida Beckhama.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT adidas ZX Flux

 • Vložka do bot je velmi tenká a bez podpory klenby, vadí některým uživatelům. Obuv proto nedoporučují lidem, kteří jsou celé dny na nohou.
 • Kritikům vadí, že obuv vypadala na obrázku jinak než ve skutečnosti.
 • Někteří se shodují, že boty jsou velké. Na hubených nohách prý vypadají velmi komicky.
 • Řada lidí si stěžuje na problematické čištění bot. Pokud je nevyčistíte hned, špína se zažere do materiálu, tvrdí.
 • V pár případech se stalo, že po rozbalení byly na obuvi znatelné stopy po lepidle.
 • Volba velikosti bot může být problematická. Mnoho kupujících zvolilo svou běžnou velikost a boty jim byly až o číslo větší.

Shrnutí

ZX Flux patří hlavně do města, kde vám poskytne celodenní pohodlí a neotřelý styl. Majitelé tenisek se shodují na tom, že se jedná o cenově dostupnou obuv, kterou velmi snadno rozchodíte. Nejvíce však chválí návykový styl a krásný čistý design. Boty získaly kritiku hlavně za problematické čištění a číslování, a dále za nepohodlnou vložku do bot.

Hledáte-li stylovou obuv, která je prodyšná a vhodná jak běžné nošení a příležitostný sport, jsou ZX Flux správnou volbou. Jestliže je vaší prioritou nadstandardní pohodlí a pohybujete se v prostředí, kde se boty snadno zašpiní, pak vám doporučíme porozhlédnout se po jiném modelu.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Amazon.com - 88%
 • 95%
  Finishline.com - 95%
 • 90%
  Footlocker.com - 90%
 • 84%
  Footlocker.co.uk - 84%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1008 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot adidas ZX Flux

Kolekce ZX potvrdila, že se zakladateli adidasu, Adolfu Dasslerovi právem říká Otec moderní běžecké obuvi. Právě tato série odrážela jeho základní myšlenku a hodnoty celé firmy: Poskytnout každému sportovci potřebné vybavení. A tak se na trhu v roce 1984 objevila nová kolekce obuvi s názvem ZX. Nabídka modelů byla opravdu pestrá a to hlavně proto, aby pokryla potřeby všech typů běžců od silničních a terénních, přes kondiční až po dálkové. Proto adidas v průběhu následujících let pracoval na inovacích, které by běžeckou obuv povznesly na další úroveň.

To se povedlo například s technologií Torsion (1988). První model, který se jí mohl pochlubit, byl futuristicky vyhlížející ZX 8000. Tato technologie údajně potvrdila prvenství značky ve výrobě ukázkové běžecké obuvi. Díky Torsionu mohla obuv ještě více zpevnit chodidlo a zamezit tak nepřirozeným pohybům.

Ale zpět k sérii ZX, která do současnosti čítá 16 modelů, včetně ZX Flux. Ten je ve sneakers světě poměrně nováčkem (2014). ZX Flux byl jakousi odpovědí adidasu na velmi populární konkurenční obuv Nike Roshe Run. A povedlo se. Mnoho sneeakerheads se tehdy i dnes přou o to, zda je lepší model od Nike nebo od adidas. Síly jsou údajně velmi vyrovnané.

Styl

Boty mají čistý design inspirovaný běžeckou obuví. Proto snadno splynou s každým outfitem a dodají mu sportovní vzhled. Viditelné švy nahradil celistvý svršek z tkané textilie, doplněný o typické tři proužky. Výraznějším prvkem je syntetické zpevnění na patě a středně vysoká podrážka se zvednutou špičkou. Klasické šněrování zdobí známka s logem technologie Torsion.

ZX Flux jsou nejen na českém trhu dostupné v pestré škále barev a provedení. Najít můžete například květinové vzory či modely s poutkem na patě, případně si můžete své ZX Flux customizovat.

Pohodlí a číslování

ZX Flux sice není ta nejpohodlnější obuv na světě, ale pro běžné nošení je komfort dostačující. Tenisky jsou prodyšné, tudíž vhodné na celodenní nošení a také prostorné, což ocení lidé s širším nártem. Sekundárně můžete tyto boty využít i na běhání nebo na delší procházky.

Číslování obuvi je pro řadu lidí problematické. Tenisky jsou díky svému tvaru větší a tak bude lepší, pokud půjdete o půl čísla až číslo níž. Řešením může být také pořízení silnější vložky do bot, která prostor obuvi vyplní.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6][7]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4]

Rate this post