Air Jordan 1 Mid

Air Jordan 1 Mid


Zanalyzovali jsme 1393 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Air Jordan 1 Mid

 • Kupující vyzdvihují vzhled tenisek. Popisují je jako ikonické, klasické a působivé.
 • Podle názoru většiny recenzentů jsou boty pohodlné. Jeden uživatel například popisuje, že ho v těchto teniskách nohy nebolely ani poté, co v nich strávil promoci i následující celonoční party.
 • Můžete k nim nosit džíny, legíny, tepláky nebo kraťasy, tyto boty podle jejich vlastníků sedí ke všemu.
 • Tenisky jsou lehčí než ostatní kožené modely z kolekce Air Jordan, zmiňují někteří uživatelé.
 • Majitelé bot Air Jordan 1 Mid ve svých recenzích oceňují kůži, ze které jsou boty vyrobeny. Označují ji jako jemnou a prémiovou.
 • Několik lidí uvedlo, že ohledně svých tenisek zaslechli řadu komplimentů. Dva uživatelé zmiňují, že se tato obuv líbí ženám a přitahuje jejich pozornost.
 • Hodí se pro každou příležitost, údajně třeba i na svatbu, udávají recenzenti.
 • Boty jsou inspirované stylem původního modelu Air Jordan 1 z roku 1984. Několik lidí proto ve svých recenzích zmiňuje jako jeden z důvodů nákupu určitou nostalgii.
 • Většina uživatelů udává, že jim boty zakoupené v jejich běžné velikosti sedí skvěle.
 • Lidé oceňují odolnost tenisek, zdá se, že dlouho vydrží.
 • Boty nejsou náchylné ke špíně a snadno se čistí, hodnotí recenzenti.
 • Velká část kupujících považuje cenu bot za odpovídající. Pár z nich uvedlo, že cenovka je přijatelná i vzhledem k tomu, že jde o Air Jordan.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Air Jordan 1 Mid

 • Několik uživatelů na svých Air Jordan 1 Mid zaznamenalo viditelné stopy po lepidlu.
 • Kůže má sklony ke krabacení, uvádějí někteří kupující.
 • Podle názoru několika recenzentů si v teniskách můžete rekreačně zahrát basketbal nebo občas zaběhat, nedoporučují je ale na pravidelný běh, basket ani dlouhou chůzi.
 • Boty nejsou příliš prodyšné, upozorňuje pár kupujících.
 • I když jsou tenisky většinou recenzentů hodnoceny jako pohodlné, několik jich upozorňuje na to, že ze začátku jejich nošení nemusí být až tak komfortní, protože chvíli trvá, než kůže povolí a tvarově se přizpůsobí noze. Jak předvádí jeden videorecenzent, z počátku může být náročnější i obouvání bot.

Shrnutí

Designéři se při navrhování těchto tenisek inspirovali dnes již legendárním modelem Air Jordan 1. Uživatelé si Air Jordan 1 Mid oblíbili zejména pro jejich nadčasový design, díky němuž dostávají řadu komplimentů. Kupující také oceňují použití kvalitní kůže a vysokou odolnost bot. Ze začátku však někteří z nich museli řešit problém s obtížnějším nazouváním, protože díky použitému materiálu nějakou chvíli trvá, než se bota přizpůsobí. Několik uživatelů na svých Air Jordan 1 Mid našlo stopy po lepidlu.

Pokud patříte mezi fanoušky slavného modelu Air Jordan 1 či celé kolekce Air Jordan, toužíte po ikonických a stylových botách, které přitáhnou pozornost, nebo sháníte odolnou obuv vyrobenou ze špičkové kůže, s Air Jordan 1 Mid nešlápnete vedle. Jestliže ale hledáte obuv do horkého léta nebo v koupených teniskách plánujete profesionálně sportovat, tyto boty pro vás nejspíš nebudou dobrou volbou.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Amazon.com - 92%
 • 90%
  Footlocker.com - 90%
 • 98%
  Finishline.com - 98%
 • 88%
  Nike.com - 88%
 • 92%
  Footlocker.eu - 92%
92%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1393 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Air Jordan 1 Mid

V roce 1985 byly na trh uvedeny dnes již kultovní boty Air Jordan 1. Jednalo se o spolupráci značky Nike a basketbalistou Michaela Jordana. Právě po něm tenisky nesou i svůj název, kdy slovo „air“ (vzduch) odkazuje na přezdívku slavného basketbalisty a zároveň na použitou technologii Air.

Tenisky Air Jordan 1 byly představeny již 15. září 1984, z počátku ale byly určeny výhradně pro nohy Michaela Jordana. Tomu se původně černo-červený design bot příliš nelíbil, protože mu použité barvy připomínaly ďábla. Jejich design odporoval také pravidlům NBA. V dané době totiž bylo povinností mít na dresu či obutí minimálně 51 % bílé barvy. Kvůli nesplnění tohoto pravidla Michael Jordan dostával pokutu ve výši 5 tisíc dolarů za každý zápas, na který v těchto teniskách nastoupil. Nike se to ale rozhodl marketingově využít a Jordana dál posílal do hry v těchto botách. Značce Nike a jejím teniskám se tak dostalo skvělé reklamy. Když se boty v roce 1985 dostaly do prodeje, strhlo se kolem nich šílenství.

Pokutování Jordana však není jediná kontroverze, která kolekci provází. Tenisky se staly takovým kultem, že je s nimi spojeno i několik vražd. V roce 1989 byl jedním ze spolužáků uškrcen 15letý Michael Eugen Thomas. Příčina? Jeho tenisky Air Jordan.

Nike byl navíc kritizován za to, že boty Air Jordan nechává vyrábět v továrnách s problematickými pracovními i bezpečnostními podmínkami. V roce 1997 tak zhruba 10 tisíc indonéských pracovníků stávkovalo kvůli příliš nízkým mzdám a rizikovým pracovním podmínkám v továrně Air Jordan. O rok později stejná stávka proběhla i v Číně. Nike proto oznámil, že v budoucnu hodlá jednotlivé továrny více kontrolovat.

Model Air Jordan 1 je tak úspěšný, že byl vydán v několika dalších provedeních. Za 30 let od prvního páru je známo až 30 barevných kombinací. Hold tomuto kultovnímu modelu vzdávají i tenisky Air Jordan 1 Mid.

Styl

Legendární a nadčasový styl, to jsou tenisky Air Jordan 1 Mid. Můžete je nosit ke kraťasům, teplákům, džínám či sportovním kalhotám.

Boty jsou dostupné v několika odstínech. Můžete tak zvolit boty čistě černé či bílé anebo si vybrat nějakou z více barevných variant. Svršek tenisek je vyroben z kvalitní přírodní a nubukové kůže, tuto obuv tak doporučujeme i pro celoroční nošení. Na boku tenisek je výrazné logo značky Nike, na patě a jazyku bot najdete slavné logo „Jumpmana“, siluetu smečujícího Michaela Jordana.

Pohodlí a číslování

Tenisky Air Jordan 1 Mid vám při nošení zajistí vysoký komfort. Pro větší pohodlí je v patní části boty zabudována Air sole jednotka.

Bez obav můžete sáhnout po své běžné velikosti. Ze začátku vám tenisky sice mohou připadat užší, počítejte ale s tím, že použitý materiál (kůže) se ještě roztáhne. Pokud však máte výrazně širší chodidla, pak zauvažujte o botách o půl čísla větších (US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post