Asics Gel Lyte III

Asics Gel Lyte III


Zanalyzovali jsme 567 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel Lyte III

 • Většina lidí se shoduje, že jsou tenisky velmi pohodlné. Jeden recenzent na Amazonu napsal, že je z nich nadšený a skvěle mu sedí, i když váží 120 kilogramů.
 • Boty jsou odolné a i po delší době vypadají skoro jako nové, zmínilo několik jejich vlastníků.
 • Velká část uživatelů oceňuje styl a ikonický vzhled Asics Gel Lyte III. Vzhled boty jim prý chválí i jejich okolí.
 • Tento YouTuber pozitivně hodnotí kvalitu použitých materiálů a celkové zpracování boty.
 • Měkká podrážka je velmi příjemná i při delším používání, udává řada recenzentů.
 • Lidé si pochvalují také dostupnost velkého množství colourways, díky nimž si mohou vybrat přesně takovou barevnou kombinaci, která se nejvíce hodí k jejich outfitům.
 • Tyto tenisky pravidelně obouvají světové celebrity jako zpěvák Chris Brown, herec Ben Stiller, nebo rapper Mac Miller.
 • Hodně kupujících zmiňuje jako plus přijatelnou cenu.
 • Boty mají dost lehkou konstrukci, oceňují recenzenti na Footlocker.com

4 důvody, proč NEKUPOVAT Asics Gel Lyte III

 • Velká část majitelů bot zmiňuje problém s číslováním, který však lehce vyřešíte výběrem o půl čísla větší boty. Asics dělá obecně menší boty než ostatní značky, shodují se uživatelé na Amazonu.
 • Autor tohoto videa zmiňuje, že tenisky nevypadají dobře ke kalhotám, které jsou dole široké.
 • Recenzenti upozorňují, že jsou boty relativně úzké. Nehodí se tak pro lidi se širšími chodidly.
 • Někteří lidé v recenzích zmiňují, že jim přijde neprakticky dělený jazyk. Když si k němu vezmete ponožku jiné barvy, vypadá to divně, píše třeba recenzent na Finishline.com.

Shrnutí

Tenisky Asics Gel Lyte III snoubí velmi zajímavý vzhled s maximálním zaměřením na výkon, vzhledem k tomu, že vznikly jako čistě běžecké boty. Lidé si na nich cení především pohodlí, ikonický vzhled, a univerzálnost využití, jak z hlediska estetického, tak i funkčního. Kritika naopak míří na užší siluetu, či nepraktičnost děleného jazyka.

Gel Lyte III nabízejí zajímavou kombinaci funkčnosti a vzhledu, která uspokojí nejednoho zákazníka. Pokud hledáte designově zvláštní botu, kterou nebudou mít všichni okolo, a zároveň botu, ve které se nebudete bát občas popoběhnout, pak jsou přesně pro vás. Je však nutno dodat, že jak v lifestylové obuvi, tak i v běžeckém segmentu už dnes najdete propracovanější kousky. Silné propojení obou světů je však u Asics Gel Lyte jedinečné a pro mnoho lidí přitažlivé.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 88%
  Footlocker.com - 88%
 • 87%
  Finishline.com - 87%
 • 85%
  Nicershoes.com - 85%
86%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 567 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Asics Gel Lyte III

Na celosvětový rozmach běžecké obuvi zareagovala na konci sedmdesátých let minulého století i japonská firma Asics. Její vznik se sice datuje už do roku 1949, ale až v osmdesátých letech minulého století se naplno zabydlela na módní mapě světa. V roce 1979 nechal její šéf Kihachiro Onitsuka postavit v Kobe výzkumnou laboratoř. Výrobci bot po celém světě se předháněli v inovacích pro zlepšení výkonu.

Asics i další značky testovaly množství různých metod tlumení. Od houbovin a pěn, až po nejrůznější gely a vychytávky se stlačeným vzduchem. Třeba boty Asics Tiger měly dvouvrstvou zvlněnou mezipodešev. V roce 1986 domluvila firma spolupráci s výrobci revolučního Alpha gelu, který se užíval třeba u kuličkových per nebo raket. Ukázal se jako velmi účinný při tlumení názorů a rozvádění energie rovnoměrně do celé boty.

Tenisky Asics Freaks z roku 1986 s touto technologií slavily úspěch jen doma v Japonsku. Pro mezinárodní trh jim chyběla vyladěnost a vhodný běžecký design. O rok později přišly na trh Asics Gel Lyte a pozornost celého obuvního světa se stočila do Japonska. Lehoučké běžecké boty s nylonovou síťovou vložkou, či reflexními panely si zamilovaly miliony běžců po celém světě. O dva roky později přišlo druhé, o trochu vyladěné pokračování.

To nejlepší však firma stvořila až v roce 1990. Asics Gel Lyte III, na kterých pracoval designér Shigeyuki Mitsui. Musel se dohadovat s vývojáři, aby si prosadil charakteristické designové prvky, které dost členů Asics považovalo za zbytečné. Gel Lyte III jsou jednou z top siluet historie a zapsaly nesmazatelně tuto japonskou firmu do encyklopedií tenisek. Hlavně rozdvojený jazyk způsobil revoluci, zlepšil tvar i stabilitu boty. Vhodné umístění Alpha Gelu na viditelné místo byl také krok vpřed. Boty si tak zachovaly výbornou funkčnost pro sportování a zároveň měly stylový přesah do lifestylové obuvi.

Další vydání Asics Gel Lyte už nedosáhly kvalit provedení legendární “trojky”. Největší objem ročních prodejů dosáhly Asics Gel Lyte III až v roce 2015, tedy 25 let po svém uvedení na trh. I dnes se na tuto siluetu firma zaměřuje a vznikají stále nová provedení a kolaborace se zajímavými jmény.

Styl

Asics Gel Lyte III se vyznačují ikonickým designem, který je s nimi spjat od samotného počátku až do současnosti. Na první pohled zaujmou hlavně dva designové prvky - výrazné Asics pruhy po stranách a dělený, stylový jazyk, který těmto botám dodává unikátní vzhled i tvar. Nesmíme zapomenout ani na dva drobné proužky v přední části, loga a nápis Gel Lyte III. Nepřehlédnutelný je i funkční design podrážky.

Ačkoliv firma Asics dávala velký důraz především na funkčnost pro běžce, u těchto bot se vůbec poprvé zaměřila při vývoji i na vzhled a udělala dobře, i když k jeho opravdovému docenění došlo až časem. Bohatá nabídka barevných kombinací, které seženete i u nás, umožňuje vybrat každému takovou, kterou pohodlně sladí se svým outfitem.

Pohodlí a číslování

Tenisky jsou proslulé svým pohodlím. Asics Gel Lyte III vám můžeme doporučit jak na každodenní chození, včetně delších výletů, tak i na běhání, díky odolné podešvě a dobré prodyšnosti.

Při nákupu boty je potřeba dát si pozor na číslování. Asics své tenisky vyrábí menší, a tak musíte vždy sáhnout po větších velikostech. U mužů se doporučuje o minimálně půl čísla větší velikost, u žen pak minimálně o číslo větší kus.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post