Asics Gel Lyte V

Asics Gel Lyte V


Zanalyzovali jsme 138 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel Lyte V

 • Lidé boty milují pro jejich jednoduchý a zajímavý design, který podle nich ladí s naprostou většinou oblečení.
 • Jeden milovník sneakers uvádí, že ačkoliv už vyzkoušel celou řadu různých tenisek, a to nejen značky Asics, tento model je podle něj nejkvalitnější a nejpovedenější.
 • Boty jsou praktické a vydrží dlouho čisté, líbí se několika majitelům.
 • Někteří ze zákazníků oceňují zajímavé barevné kombinace, v nichž jsou boty nabízeny.
 • Lidé si u těchto bot často chválí, že poměr cena/výkon je zde naprosto odpovídající.
 • Tenisky jsou velmi lehké a pohodlné. Řada lidí to přisuzuje gelovému tlumení v podrážce.
 • Autor této recenze oceňuje, že jsou boty „vegan friendly“, protože použitá kůže i semiš jsou umělé.
 • Mnoho zákazníků uvádí, že boty perfektně obepínají a drží nohu na svém místě. Chválí si především „ponožkový“ typ nazouvání, kdy bota nemá oddělený jazyk, ale je spojený s ostatními částmi tenisek.
 • Několik kupujících oceňuje, že v krabici s botami našli jedno balení tkaniček navíc a mohou si tak vybrat mezi dvěma různými variantami.
 • Tenisky se dají nosit i bez ponožek a stále jsou na nohou velmi příjemné, pochvaluje si autor této videorecenze.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Asics Gel Lyte V

 • Boty byly některým lidem malé. Kupující proto radí zvolit raději o půl čísla větší botu, než obvykle kupujete.
 • Několik zákazníků uvádí, že boty nejsou úplně pohodlné, pokud je mají obuté déle než 6 hodin.
 • Jednomu majiteli se nelíbí, jak tenisky vypadají ve skutečnosti a má pocit, že na obrázku vypadají daleko lépe.
 • Boty mají úzký design a nehodí se tak pro lidi s širokými nohami, tvrdí několik uživatelů v recenzích.
 • Autor této videorecenze ukazuje, že na podrážce boty se prolínají dvě různé barvy, ale jejich přechod není plynulý, nýbrž spíš kostrbatý a navíc na každé botě jiný.

Shrnutí

Tenisky Asics Gel Lyte V patřily v 90. letech k nejlepším běžeckým botám této značky. Lidé je nyní stále milují pro jejich zajímavý a stále jednoduchý design, neotřelé barevné kombinace a vysoké podrážky s gelovou technologií. Někteří však nejsou spokojeni s číslováním bot, tenisky se jim zdají příliš úzké nebo kritizují kvalitu provedení.

Pokud fandíte botám s nápaditým vzhledem, oslovilo vás gelové tlumení a netoužíte po „profláklých“ značkách, pak jsou pro vás Asics Gel Lyte V jako dělané. Jestliže vlastníte široké chodidlo nebo hledáte boty v nižší cenové kategorii, raději hledejte dál.

Uživatelská hodnocení
 • 91%
  Amazon.com - 91%
 • 86%
  Amazon.co.uk - 86%
 • 84%
  Footlocker.com - 84%
 • 88%
  Footlocker.co.uk - 88%
 • 88%
  Google obrázky - 88%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 138 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Asics Gel Lyte V

Historie značky Asics sahá až do roku 1949, kdy ji ještě pod názvem Onitsuka Tiger v Japonsku založil Kihachiro Onitsuka. Své současné jméno značka dostala až v roce 1977, kde se přejmenovala na Asics. Jedná se o zkratku latinských slov „anima sana in corpore sano“, což by se dalo přeložit jako „zdravá duše ve zdravém těle“ a tato slova jsou dodnes ukotvena ve filozofii značky.

Tenisky Gel Lyte V byly světu představeny v roce 1993, kdy navazovaly na své slavné předchůdce Gel Lyte III. Zajímavostí je, že nikdy nevznikla verze Gel Lyte IV, protože číslo čtyři je v Japonsku považováno za nešťastné.

Boty ohromily svět běžecké obuvi stylovým designem a jazykem upevněným k ostatním částem boty okolo kotníku, což bylo na počátku devadesátých let považováno za velký technologický pokrok. Stejně tak zaujalo i gelové tlumení v části podrážky a není divu, že se znovuuvedení bot v roce 2013 setkalo s velkým úspěchem. Tehdy byla teniska představena v bílo-fialovo-šedé variantě. Následovala pak celá řada dalších barevných verzí stvořených v nejrůznějších kolaboracích. Vznikla také verze určená na zimu jménem Asics Gel-Lyte MT.

Styl

Boty mají jednoduchý design a vynikají zajímavými barevnými kombinacemi. Jejich svrchní část tvoří kombinace syntetického semiše, neoprenu a kůže, která zajišťuje dostatečnou prodyšnost i pevnost. Na zadní straně boty, na podrážce a na jazyku najdeme nápis Asics, na straně boty je vyobrazen celý název tenisek.

Díky široké nabídce barevných variant si můžete zvolit přesně takové tenisky, které co nejlépe doplní vaše oblíbené ležérní i sportovní outfity.

Pohodlí a číslování

Použité technologie dělají z bot, i podle naprosté většiny spokojených majitelů bot, velmi pohodlné tenisky. Dostatečný komfort obstarává speciální gelové tlumení, pro které je tento model tolik známý.

Boty jsou o něco užší, a proto při výběru raději sáhněte po o půl čísla větší velikosti, než kterou běžně nosíte.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post