Converse Chuck Taylor All Star Hi

Converse Chuck Taylor All Star Hi


Zanalyzovali jsme 30284 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star Hi

 • Mnoho fanoušků sneakers si boty kupuje stále dokola a není výjimkou, že mají v botníku i desítky barevných provedení.
 • Lidé si tenisky zamilovali pro jejich „oldschoolový“ design, který vypadá dobře s každým outfitem.
 • Několik zákazníků oceňuje nadčasovost bot a budou podle nich vypadat stylově napořád.
 • I na českém trhu jsou, v roce 2019, boty k dostání v desítkách barevných variantách.
 • Tenisky vypadají skvěle, i když jsou špinavé, pochvaluje si jeden z majitelů.
 • Podle několika kupujících se boty hodí pro všechny věkové kategorie a také pro všechny příležitosti. Někteří boty obuli dokonce i na svou vlastní svatbu.
 • Tyto tenisky jsou populární také ve světě celebrit. Nosí je například tenistka Maria Sharapova, zpěvačka Lady Gaga nebo zpěvák Chris Brown.
 • Jednoho z kupujících potěšilo, že barva bot je ve skutečnosti ještě výraznější než na obrázku.
 • Spousta lidí má k botám speciální vztah a nosí je z nostalgie třeba i několik desítek let.
 • Boty jsou díky lehkému materiálu příjemné i v horkých dnech, chválí si někteří z majitelů.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star Hi

 • Podle několika kupujících by cena mohla být o něco nižší vzhledem k tomu, že jde o prosté plátěné boty. Stěžují si, že platí z velké části “za značku.”
 • Boty se dlouho a těžce nazouvají, říkají někteří z kupujících.
 • Většina majitelů tenisek upozorňuje na posunuté číslování a radí zvolit alespoň o půl čísla menší velikost bot, než běžně nosíte.
 • Tomuto videorecenzentovi se nelíbí, že se mu ve srovnání s botami ve stejné cenové relaci u tenisek rychle ochodily podrážky.
 • Podle některých kritiků se boty nehodí na nošení po celý den, protože z nich brzy bolí nohy.
 • Mnoho zákazníků upozorňuje na to, že boty nemají žádnou oporu klenby a doporučují pořídit si kvalitní vnitřní vložku.

Shrnutí

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star Hi patří k nejpopulárnějším botám na světě. Lidé je milují pro nestárnoucí design, široký výběr barevných variant a oceňují, že se boty dají obout kamkoliv a k čemukoliv. Někteří je však považují za předražené a upozorňují, že to nejsou boty na celodenní nošení.

Pokud u tenisek oceňujete především stylový vzhled a máte rádi podobné ikonické kousky, pak si s Converse Chuck Taylor All Star Hi patrně budete dobře rozumět. Jestli však toužíte po originálních teniskách, které jen tak někdo nemá, nebo se vyžíváte v botách s moderními technologiemi, pak pro vás nejspíš nebudou dobrou investicí.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 92%
  Amazon.co.uk - 92%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 93%
  Heureka.cz - 93%
 • 94%
  Google nákupy - 94%
93%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 30284 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Converse Chuck Taylor All Star Hi

Původně basketbalové boty Converse Chuck Taylor All Star Hi poprvé spatřily světlo světa už v roce 1917. V té době byl však jejich název kratší a jmenovaly se pouze „All Star“. Dnešní pojmenování dostaly podle profesionálního hráče basketbalu a prodejce bot Chucka Taylora, který jim ve 20. letech vylepšil design. Díky jeho inovacím se tenisky staly flexibilnějšími, pevnějšími a také poskytovaly větší oporu kotníku.

Popularita bot začala neuvěřitelně narůstat. Z basketbalového hřiště se dostaly také na olympijské hry a nosili je při cvičení i američtí vojáci v průběhu druhé světové války. V 60. letech už boty obouvalo 90 % hráčů americké basketbalové ligy NBA a ve svých začátcích v nich hrála ikona Michael Jordan. Postupem času si pak tenisky oblíbili také muzikanti a umělci.

Po dlouhých letech slávy se však nad teniskami začalo smrákat a v roce 2003 vyhlásila firma Converse bankrot. Ikonické boty se však rozhodla zachránit značka Nike a firmu za více než 300 milionů dolarů odkoupila. Do bot vložila několik vlastních inovací a vytvořila tak vylepšený model Chuck Taylor II.

Jak je u klasických modelů bot zvykem, tenisky se dočkaly nových zajímavých provedení i díky nejrůznějším kolaboracím. Jednou z nejpopulárnějších byla kolekce Converse All Star Andy Warhol, která vzdávala hold tomuto umělci a jeho tvorbě. 

Styl

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star Hi baví lidi svým klasickým retro designem. Základem je plátěný materiál bot a gumová podrážka s gumovou špičkou pro větší odolnost boty. Vysoké šněrování umožňuje nosit boty na více způsobů.

Boty jsou k dostání v desítkách barevných variací i s nejrůznějšími potisky. Lidé je nosí nejen k riflím, ale i na slavnostnější příležitosti, jako jsou svatby nebo pracovní pohovory. Kromě této vysoké verze tenisek jsou boty k dispozici v nízké verzi Converse Chuck Taylor All Star Ox.

Pohodlí a číslování

Přestože boty nejsou nejpohodlnější a jejich sláva je založena na jiných aspektech, na krátkodobé nošení jsou pro většinu lidí příjemné.

Co se týče volby velikosti, v tomto případě jděte raději o půl, nebo rovnou o celé číslo níže oproti své běžné velikosti. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5][6], [7]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post