Converse Chuck Taylor All Star II Ox

Converse Chuck Taylor All Star II Ox


Zanalyzovali jsme 961 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star II Ox

 • Tenisky Converse Chuck Taylor All Star za sebou mají neskutečně dlouhou historii, debutovaly již v roce 1917. Nový model nic neubírá z jejich kvality, naopak je vylepšuje o přepracovaný vnitřek.
 • Boty na nohách vypadají stylově a cool, oceňuje většina hodnotících.
 • Uživatelé opěvují vysokou pohodlnost obuvi. Velká část z nich uvádí, že poskytují výrazně větší komfort než původní model.
 • Tenisky podle několika jejich majitelů můžete nosit na jakoukoli příležitost. Jeden recenzent je obul i na svou svatbu.
 • Nohy se v obuvi nezpotí, pochvaluje si pár kupujících.
 • Návrat tohoto modelu nadchl spoustu věrných fanoušků. Ti vítají, že vzhled bot nebyl výrazněji změněn.
 • Lidé oceňují přidání měkké podšívky na jazyk, tenisky to dělá pohodlnější.
 • Na výběr máte z několika barevných kombinací.
 • Plusem je to, jak snadno se tenisky čistí, udává několik lidí.
 • Converse Chuck Taylor All Star II Ox můžete nosit ke každému outfitu, jsou nadšeni jejich vlastníci.
 • Velké množství kupujících ve své recenzi vyzdvihlo přijatelnou cenu bot.
 • Tenisky jsou ideální zejména na jaro i léto, uvádí někteří hodnotitelé.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star II Ox

 • Tenisky jsou docela dlouhé a přitom úzké, upozorňuje několik kupujících.
 • Část lidí nepotěšila kvalita tenisek. Jedna recenzentka například zmiňuje, že podrážka se již po půl roce začala odlepovat. Podobný problém uvádí i několik dalších vlastníků těchto bot, liší se pouze v udávaném čase.
 • Jeden uživatel není spokojený s drobnými změnami designu. Postrádá pruhy kolem podrážky i švy v bílé barvě, které jsou podle něj pro model typické.

Shrnutí

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star II Ox jsou vylepšením hvězdného modelu Chuck Taylor All Star. Recenzenti si je oblíbili především pro vysokou pohodlnost - v tomto případě podle nich nová verze jednoznačně poráží originál. Lidé oceňují i prodyšnost, bezproblémovou údržbu a snadnou kombinovatelnost s outfity. Kritičtí jsou však k poměrně úzké siluetě i ke kvalitě bot.

Pokud jste fanouškem původního modelu a chcete vašim nohám dopřát větší komfort, záleží vám na dobré ceně nebo pátráte po botách vhodných na jaro i léto, Converse Chuck Taylor All Star II Ox tato kritéria splňují. Jestliže je pro vás ale prioritou dlouhá výdrž bot nebo nejste příznivci designových změn původních modelů, svůj výběr ještě promyslete.

Uživatelská hodnocení
 • 84%
  Amazon.com - 84%
 • 94%
  Finishline.com - 94%
 • 92%
  Footlocker.com - 92%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 961 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Converse Chuck Taylor All Star II Ox

Converse Chuck Taylor All Star debutovaly již v roce 1917 a dnes se řadí mezi ty největší ikony ve světě tenisek. Šlo o jedny z prvních tenisek určených pro vrcholové basketbalisty a v 60. letech je obouvalo zhruba 90 % hráčů NBA. Své začátky v nich prožil i hvězdný Michael Jordan - nosil je ještě předtím, než rozjel kult Air Jordan 1 od značky Nike.

Silueta se z počátku jmenovala pouze “All Star”, teprve v roce 1932 bylo k jejímu názvu připojeno i jméno Chuck Taylor. Ten se ke Converse dostal v podstatě náhodou, když sháněl práci. Protože byl sám basketbalista, navrhl zvýšit flexibilitu a odolnost modelu All Star tak, aby byl vhodnější pro hru.

Tenisky patřily mezi nejlépe prodávanou basketbalovou obuv až do sedmdesátých let minulého století. V roce 1979 se ze světa profesionálního basketu vytratily, pověst si ale začaly budovat v subkultuře punkáčů a pouličních umělců. Tyto tenisky si také prošly řadou kolaborací - mezi nejslavnější patří ta s Andy Warholem.

Se začátkem nového tisíciletí se však značka Converse dostala do finančních potíží a v roce 2003 vyhlásila úplný bankrot. Toho využil Nike a brand odkoupil. Do původních modelů se snažil vložit vlastní prvky a inovace, výjimkou nebyly ani Chuck Taylor All Star. V roce 2015 tak značka představila inovovaný model Chuck Taylor All Star II s jednoduchým mottem: “Let's obsess the Chuck” (Buď posedlý Chuckem).

Styl

Tenisky nové generace Converse Chuck Taylor All Star II Ox se vyznačují klasickou a jednoduchou siluetou. Můžete je proto obout k jakémukoli kousku z vašeho šatníku, výsledek vás nezklame.

Na českém trhu jsou tyto tenisky dostupné v několika barvách. “OX” v jejich názvu je zkratkou pro slovo Oxford, které odkazuje na dřívější výraz pro nízké provedení (dnes low-cut). Na vzhledu bot vás zaujme zpevněná pata i špička. Na patě pak nemůže chybět tradiční logo Chuck Taylor All Star.

Pohodlí a číslování

Tvůrci tenisky Converse Chuck Taylor All Star II Ox navrhovali s cílem poskytnout jejich nositelům maximální komfort. Původní model proto obohatili o pěnovou podrážku Lunarlon, do vnitřku bot přidali měkkou vložku a celé to doplnili svrškem z jemného textilu.

Při nákupu ale pamatujte na to, že tenisky Converse Chuck Taylor All Star II Ox jsou o trochu užší a zároveň delší než některé jiné boty. Většině lidí to nečiní problémy a obouvají svou běžnou velikost. Pokud ale máte širší nohy nebo se obáváte, že by vám sneakers nemusely sedět, před nákupem raději navštivte kamennou prodejnu.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post