Converse Chuck Taylor All Star

16 důvodů, proč (ne)kupovat CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR 

"...Jestliže hledáte tenisky, které jsou pohodlné, vzdušné, stylové a každý je pozná, pak jsou Chuck Taylor All-Star jasná volba. Pokud potřebujete nepromokavou obuv, která bude vhodná víc než jen do města a navíc vám nic neříká příběh těchto tenisek, pak vám doporučíme zaměřit se na jiné boty..."

4 důvody, proč NEKUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star

 • Někteří kritici tvrdí, že černá verze tenisek začala po pár měsících blednout do tmavě šedé.
 • Tenisky snadnou navlhnou, protože nejsou vyrobeny z nepromokavého materiálu, vadí některým majitelům.
 • Boty nemají vůbec žádnou podporu klenby, tudíž vás po pár hodinách nošení budou bolet nohy, říká mnoho kupujících.
 • Někteří tvrdí, že kožená hi-top verze tenisek není kožená, ale ve skutečnosti syntetický, nastříkaný tak, aby kůži připomínal. 

12 důvodů, proč KUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star

 • Podle mnoha recenzentů se jedná o velmi odolnou obuv, která lecco vydrží. Podobný názor má i tento videorecenzent.
 • Řada kupujících vyzdvihuje jejich pohodlí, které prý naprosto postačuje na každodenní městský život. Velmi snadno a brzy je rozchodíte, říká o teniskách nejeden majitel.
 • Podle většiny je obuv dostatečně široká, což oceňují zákazníci s širšími chodili.
 • Boty jsou příjemně vzdušné a vhodné do horkých dní, říkají téměř všichni uživatelé.
 • Chuck Taylor All-Star padnou perfektně a s výběrem velikosti není podle většiny žádný problém.
 • Tenisky můžete nosit téměř s čímkoli a vždy to bude vypadat skvěle, shodují se majitelé. Potvrzuje to i tento videorecenzent.
 • Lidé chválí snadnou dostupnost obuvi v kterémkoli obchodě a pravidelné naskladňování všech velikostí.
 • Obuv se prodává za rozumnou cenu a za své peníze dostanete přesně to, co očekáváte, shodují se kupující.
 • Design bot je opravdu návykový - o to víc, že je dostupný v tak pestré škále barev, říkají nejen zapálení sneakerheads.
 • Conversky je snadné vyčistit, pokud víte jak na to, tvrdí někteří kupující. Inspirovat se můžete například tímto videonávodem.
 • Boty mají velmi dobré jméno i mezi rodiči, kterých mezi kupujícími najdete vysoké procento. Podle nich jsou tenisky skvělé i pro děti.
 • Chuck Taylor All-Star nosily a stále nosí stovky veřejně známých osobností například herečka Emma Stone, zpěvačky Beyonce, herec James Dean či manželka bývalého prezidenta USA Michelle Obama. Tenisky si dokonce střihly roli v řadě filmů, například ve slavném filmu Pomáda.


Shrnutí

Napříč generacemi oblíbená teniska, která neztrácí své kouzlo ani po letech. Majitelé na ní nejvíce milují její siluetu, díky níž tenisky skvěle padnou téměř k jakémukoli outfitu. Pozitivní body si mezi recenzenty vysloužila také za vzdušnost, komfortní nošení a odolnost. Kritikům naopak vadí, že vložka do bot postrádá podporu klenby, tudíž boty nemusí být pro některé uživatele vhodné na celodenní nošení. Dalším problémem je fakt, že ji nelze nosit celoročně kvůli promokavému materiálu.

Jestliže hledáte tenisky, které jsou pohodlné, vzdušné, stylové a každý je pozná, pak jsou Chuck Taylor All-Star jasná volba. Pokud potřebujete nepromokavou obuv, která bude vhodná víc než jen do města a navíc vám nic neříká příběh těchto tenisek, pak vám doporučíme zaměřit se na jiné boty.

Naše hodnocení
 • 94%
  Naše hodnocení - 94%
94%

Pouze několik úvodních vět

Zanalyzovali jsme 24912 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů. (zdroje)

Příběh bot Converse Chuck Taylor All Star

Bylo, nebylo, před více než 100 lety vznikla společnost jménem Converse. Deset let po svém vzniku uvádí na trh úplně první tenisky pro vrcholové basketbalisty. Boty jsou zajímavé nejen funkčností, ale hlavně specifickou siluetou, kterou nemají žádné jiné tenisky. V roce 1932 se jich ujímá profi basketbalový hráč a prodejce bot Chuck Taylor, který boty výrazně vylepší.

Converse vychází jeho návrhům a nápadům vstříc a tak jsou Chuck Taylor All-Star na světě. Boty jsou pro profi basketbalisty natolik perfektní, že v nich v 60. letech hraje 90 % hráčů NBA. Říká se, že v nich ve svých začátcích trénoval samotný Michael Jordan, tedy než mu Nike vyrobil vlastní tenisky. Vrchol jejich slávy přichází na přelomu roku 1979/1980, ale poté jejich hvězda pomalu zhasíná, ale jen ve světě basketbalu.

Své místo na výsluní mají naopak v různých subkulturách od herců a umělců až po rockery či punk rockery. Přesto Converse vyhlašují v roce 2003 bankrot, z něhož je vytáhne společnost Nike. Firmu odkupuje za přibližně 300 milionů dolarů. Nike ani vteřinu neváhá a vkládá některé své inovace právě do Chuck Taylor All-Star. V roce 2015 se legenda vrací na scénu jako Chuck Taylor II – s lepší vložkou do bot a několika povrchovými úpravami, ale jen s minimálním zásahem do designu.

Díky spolupráci s řadou zajímavých lidí a umělců se tenisky opět dostaly do hledáčku sneakerheads a celebrit. Zda jsou lepší ty od Converse nebo ty od Nike je otázka za milion a na toto téma vzniká řada vášnivých diskuzí nejen na internetu. Jisté je jen jedno: Chuck Taylor All-Star jsou teniskami, které pronikly do každé rodiny a staly se mainstreamem, na který se jen tak nezapomíná.

Styl

Přestože se mnoho značek marně snaží napodobit jejich ikonický design a siluetu, Chuck Taylor All-Star jsou jen jedny. Tenisky mají zvednutou špičku a jsou dostupné v low-cut či hi-top střihu. Zdobí je výraznější prošívání, tlustší tkaničky a silnější linka táhnoucí se středem podrážky. Samozřejmě nechybí všudypřítomné logo All Star na jazyku i zadní straně boty

Základní modely snadno spárujete s čímkoli ve svém šatníku. Pro designové nadšence je na trhu aktuálně k dispozici mnoho barev a střihů či materiálů, ale také možnost customizace tenisek.

Pohodlí a číslování

Chuck Taylor All-Star patří mezi relativně pohodlné tenisky, které si užijete hlavně ve městě. Poskytnou vám dostatek pohodlí, ale na celodenní nošení nemusí být nejvhodnější, hlavně pokud máte plochá chodidla. Tenisky jsou dostatečně vzdušné a ideální do horkých dní.

U těchto tenisek je běžné, že si po pár týdnech sednou a trochu se roztáhnou. Doporučujeme proto jít o půl čísla níž, abyste se v nich cítili skutečně dobře. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

1) Converse Chuck Taylor All Star Ox

2) Converse Chuck Taylor All Star Hi


Rate this post