Converse One Star

Converse One Star


Zanalyzovali jsme 87 uživatelských recenzí, 11 videopohledů a 6 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

14 důvodů, proč KUPOVAT Converse One Star

 • Lidé si na teniskách cení vysoké kvality koženého materiálu. Například oceňují semišovou úpravu, která je příjemná na dotek.
 • Boty mají velmi dobré tlumení, chválí recenzenti.
 • “Tenisky je snadné rozchodit, zabere to jeden až tři dny maximálně,” píše několik uživatelů.
 • Řada lidí a skateboardistů včetně tohoto oceňuje vysokou odolnost obuvi při vyšší zátěži.
 • Někteří zmiňují jako benefit prostornou špičku, která netlačí do palce (v porovnání s jinými botami, které vlastní).
 • Podle většiny kupujících je číslování sedí bez problémů.
 • Skateboardisti oceňují podrážku, díky níž mají lepší boardfeel (kontakt s prknem).
 • Většina píše, že cena bot je tak akorát a že za své peníze dostali skutečně to, co očekávali.
 • Pár lidí by obuv doporučilo i na nošení v zimě, podle nich je svršek dostatečně silný.
 • K botám dostanete extra pár tkaniček, vyzdvihují kupující.
 • Majitelé původních modelů jsou nadšeni. Jeden dokonce píše, že se po nazutí nových One Star cítí jako za starých dobrých časů.
 • Jednoduchý design tenisek ladí snad ke všemu, chválí uživatelé.
 • Někteří oceňují odnímatelnou vložku do bot a možnost nahradit ji (v případě potřeby) vhodnější.
 • Botu výrazněji proslavil nesmrtelný Kurt Cobain. V teniskách ho velmi často zachytili paparazzi i fanoušci.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Converse One Star

 • Kritikům vadí nedostačující perforace obuvi. Tento sneakerhead tvrdí, že pokud bota nasákne potem, může dojít k uvolňování barev.
 • Pár recenzentů si stěžuje na problematické čištění semišového svršku.
 • Někteří zmiňují, že bota je kvůli podrážce poměrně těžká.

Shrnutí

Converse One Star si jistě zaslouží víc než jen jednu hvězdu. Tuhle botu nejčastěji uvidíte v městské džungli, ale stále je spolehlivou volbou mnoha skateboardistů. Obuv má totiž úctyhodnou výdrž, je z velmi kvalitní kůže a není těžké ji rozchodit. A samozřejmě její jednoduchý design uchvátil téměř každého majitele. Lidé naopak postrádají lepší perforaci a ani čištění kůže v semišové úpravě není nejslavnější.

Jestliže hledáte cenově dostupnou lifestylovou obuv, kterou šlechtí jednoduchý styl, komfort a kvalitní materiály, pak budete s Converse One Star pravděpodobně spokojeni. Je-li ve vašem hledáčku více sportovní obuv, jejíž předností je lehkost a prodyšnost případně vám nic neříká styl a příběh těchto bot, pak tento model asi nebude pro vás.

Uživatelská hodnocení
 • 66%
  Amazon.com - 66%
 • 94%
  Footlocker.co.uk - 94%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
 • 92%
  Offspring.co.uk - 92%
86%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 87 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Converse One Star

Converse Rubber Shoe Company vznikla v roce 1909 a zprvu cílila na profesionální hráče basketbalu. Brzy se však stala součásti jak sportovní, tak městské DNA. S vývojem sportu ale bylo třeba posunout dál i funkčnost a design bot, aby i nadále vyhovovaly potřebám sportovců. V tom Converse trochu zaspala, zatímco značky adidas a PUMA byly na vzestupu. Nezachránil to ani příchod Converse All Star Ox.

Converse to ale nevzdával a chtěl předvést, že stejně jako jeho konkurenti, i oni dokáží přicházet s novými technologiemi. To se mu povedlo s modelem All Star Leather, který se mohl pyšnit vrstvením materiálů a tím pádem technologicky pokročilejším designem. V průběhu následujících let docházelo k vylepšování již existujících modelů, značka dokonce laškovala s myšlenkou vyrobit tenisovou obuv.

Místo toho přišel na scénu model One Star. Jeho sláva ale poměrně brzy vyhasla. Bota byla vytlačena konkurencí ve vlastních řadách, novými a modernějšími Converse Pro Leather. Jenže osud tomu chtěl jinak. V 90. letech lidé aktivně hledali One Star, kde se dalo, protože si jej oblíbili a vnímali ho jako nepostradatelnou klasiku. Možná proto následoval v roce 1993 comeback.

Pro One Star úplně nejpříhodnější doba - skate a grunge scéna byla na vzestupu a znovu prodávaný model si zamilovala. Zkrátka se boty zjevily ve správný čas na správném místě. Oblíbil si je dokonce samotný Kurt Cobain, který jim vdechl symboliku vzpoury a mládí. V roce 2017 se One Star vrátily do obchodů znovu, opět mírně vylepšené, ale stále ve svém sedmdesátkovém kabátě.

Styl

Z designu Converse One Star dýchají sedmdesátá léta a starý dobrý retro look. Na první pohled jednoduchou obuv zdobí řada zajímavých detailů. Nejvýraznějším prvkem je hvězda na vnější a vnitřní straně boty a patní část s ikonickým štítkem Converse All Star Chuck Taylor. K těm méně nápadným prvkům patří jemné prošívání a podrážka s tenkou linkou a vroubkováním v přední části.

Tento model je na trhu k dispozici v OX (low-top) a mid verzi v mnoha barevných variantách, originálních printech (potiscích) a povrchových úpravách. Na oficiálních stránkách výrobce si můžete své budoucí Conversky customizovat.

Pohodlí a číslování

Obuv se může pyšnit kvalitní vložkou do bot a odolnou podrážkou. Boty ale postrádají dostatečnou perforaci, chodidla se rychleji zpotí, což by mohlo vadit v případě, kdy v botách budete trávit celý den. Přesto patří One Star k pohodlným teniskám, na které je spolehnutí jak ve městě, tak na skateboardu.

Číslování tenisek je prakticky v pořádku. Obuv je trochu prostornější, nejste-li majiteli širších chodidel, možná neuděláte chybu s velikostí o půl čísla menší. Nic ale nezkazíte ani výběrem své standardní velikosti.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6]

Rate this post