Jordan Eclipse

Jordan Eclipse


Zanalyzovali jsme 887 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 6 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Jordan Eclipse

 • Tenisky jsou stylové a na nohách vypadají přirozeně. Uživatelé si je oblíbili i pro jejich klasický a přitom svěží design.
 • Sneakers přitahují pozornost a jejich majitelé ohledně nich získávají komplimenty. Jeden recenzent uvedl, že obdržené komplimenty již přestal počítat.
 • Jordan Eclipse doplňují desítky modelů z kolekce Nike Air Jordan, která byla pojmenována po slavném basketbalistovi Michaelu Jordanovi.
 • Několik kupujících zmínilo výbornou trakci (přilnavost) bot.
 • Hodí se ke každému outfitu. Můžete k nim nosit džíny, šortky, ale údajně třeba i oblek. Podle názoru jednoho blogera však vypadají nejlépe, když je vidět jejich celá silueta. Doporučuje je tak obouvat ke kraťasům či skinny džínám.
 • Boty jsou dostupné v několika barevných odstínech.
 • Lidé Jordan Eclipse nejčastěji doporučují pro běžné nošení. Našli se ale i tací, kteří v těchto teniskách běhají, chodí cvičit nebo hrají basketbal.
 • Kupující ve svých recenzích nejvíce oceňují vysokou pohodlnost bot. Podle některých z nich je to ta nepohodlnější obuv, jakou vlastní. Tenisky na nohách drží jako magnet a to je dělá pohodlnými, říká jeden uživatel.
 • Většina majitelů Jordan Eclipse udává, že velikost těchto bot odpovídá jejich běžné velikosti.
 • Lidé chválí prodyšnost tenisek. Protože je vrchní materiál velmi tenký, je podle nich tato obuv vhodné i do teplého počasí.
 • Jordan Eclipse jsou lehčí než většina ostatních bot, udává část recenzentů.
 • Několik kupujících ocenilo, že tyto boty jsou o trochu levnější než některé další modely z kolekce Air Jordan.
 • Tenisky, a především jejich gumová podrážka, se dobře čistí, tvrdí část recenzentů.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Jordan Eclipse

 • Někteří uživatelé si stěžují na nízkou kvalitu použitého materiálu. Boty se podle nich již po krátké době začínají rozpadat. Jeden kritik poukázal na rychlé opotřebení podrážky, která prý byla po několika měsících nošení zcela hladká.
 • Několik recenzentů upozornilo na to, že tenisky nejsou vhodné do mokra. Díky tenkému materiálu rychle vlhnou a snadno se promočí.
 • Cena bot je poměrně vysoká, postěžovalo si pár kupujících.

Shrnutí

Tenisky Jordan Eclipse doplňují slavnou kolekci Air Jordan. Uživatelé oceňují především lehkost a prodyšnost bot a s tím spojený vysoký komfort při nošení, chválí ale i jejich jednoduchý a přitom chytlavý vzhled. Někteří z nich však nejsou spokojeni s výdrží bot. Poukazují na to, že za ne zrovna nízkou cenu by očekávali použití kvalitnějšího materiálu.

Pokud jsou vaším snem boty módní a funkční zároveň, sháníte obuv vhodnou pro teplé letní měsíce anebo patříte mezi fanoušky Michaela Jordana a kolekce Air Jordan, tyto tenisky by neměly uniknout vaší pozornosti. Pokud však od tenisek požadujete nejvyšší možnou kvalitu a odolnost nebo hledáte obuv na celoroční nošení, tyto boty pro vás ty pravé nejspíš nebudou.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 94%
  Finishline.com - 94%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 82%
  Nike.com - 82%
 • 90%
  Footlocker.co.uk - 90%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 887 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Jordan Eclipse

15. září 1984 Nike představil první model budoucí velice úspěšné kolekce Air Jordan, který byl exkluzivně vyrobený pro basketbalovou hvězdu Michaela Jordana. Pro veřejnost se stal dostupným až od roku 1985. Za Air Jordan I stojí návrhář Peter Moore, na dalších modelech pracovali designérská esa jako Tinker Hatfield nebo Bruce Kilgore. Název Air Jordan vznikl spojením příjmení slavného basketbalisty a jeho přezdívky „Air“ (česky vzduch), kterou získal díky neuvěřitelným skokům a smečím.

Zajímavostí je, že kolekce Air Jordan málem nevznikla. Michael Jordan totiž upřednostňoval spolupráci se značkou adidas. Až když o kontrakt adidas nejevil zájem, Jordan nastartoval spolupráci se značkou Nike.

Ta pro něj vyrobila již výše zmíněný model Air Jordan I. Ten však díky svému černo-červenému designu porušoval standardy NBA týkající se oblečení povoleného na hřišti. Každý kus oblečení i obuvi musel podle pravidel NBA obsahovat minimálně 51 procent bílé barvy, což tyto tenisky nesplňovaly. Michael Jordan proto musel platit pokutu 5 tisíc dolarů za každý zápas, na který nastoupil v těchto teniskách. Nike to ale dokázal marketingově využít. Postavil na tom svou reklamu a k botám přidal přívlastek „Banned“, tedy „Zakázané“. Během prvního měsíce po uvedení tenisek na trh se jich prodalo zhruba 450 tisíc.

Kolekce Air Jordan se však týká i několik skandálů. Fenomenální úspěch Jordan Air I zvýšil cenu dalších modelů v řadě. Populární byly zejména mezi dětmi a teenagery, které na ně však mnohdy neměly dostatek peněz. Marylendem a Texasem tak otřásly zprávy o dětech zavražděných právě kvůli Air Jordan teniskám.

Od doby svého vzniku se značka posunula. Nezaměřuje se už výhradně na basketbalovou obuv, ale vyrábí i lifestylové tenisky. Na přelomu března a dubna 2015 tak značka Nike představila lifestylové boty Jordan Eclipse. Jejich design je inspirovaný legendárním modelem Air Jordan III z roku 1988. Vzadu na patě mají slavné „Jumpman“ logo – siluetu smečujícího Michaela Jordana. Toto logo se poprvé objevilo právě u Air Jordan III.

Boty Jordan Eclipse některými bývají přirovnávány k dalšímu výrobku značky Nike – teniskám Roshe. Oba modely mají podobný design, liší se ale použitými technologiemi i materiálem.

Styl

Tenisky Jordan Eclipse se vyznačují stylovým vzhledem, který bude ladit především s džínami nebo kraťasy. Můžete se k nim ale vzít i oblečení na cvičení.

Boty jsou nabízeny v široké řadě odstínů a vybízí tak k experimentům s barvami. Typická je pro ně čistá linie svršku a detaily odkazující na historii Air Jordan. Vzadu na patě je vyobrazeno výrazné a plastické Jumpman logo s nápisem Air. Logo můžete najít i na praktickém poutku na jazyku boty.

Pohodlí a číslování

Díky pružné podrážce a jednotce Air-Sole v patní části vám boty zajistí vysoký komfort při nošení. Tenisky jsou vyrobeny z vysoce prodyšné síťoviny, doporučujeme je tak i pro nošení v horkém létě.  

Číslování bot je bezchybné, můžete tedy bez obav zvolit svou běžnou velikost. Pouze pokud máte širší nohu, mohly by pro vás být pohodlnější boty o půl čísla větší (US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4], [5], [6]

Rate this post