Jordan Flight Origin 4

Jordan Flight Origin 4


Zanalyzovali jsme 121 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Jordan Flight Origin 4

 • Tenisky v sobě nesou odkaz na Air Jordan 4 z roku 1989.
 • Kupující jsou unešení designem bot. Popisují ho jako roztomilý, okouzlující a nekonvenční.
 • Vzhled tenisek poutá pozornost okolí. Jejich nositelé udávají, že často slýchají komplimenty.
 • Dobře vypadají se sportovním oblečením, ale i s džínami, uvádí někteří uživatelé.
 • Pár lidí ve svých recenzích chválí dobrou trakci (přilnavost) bot.
 • Bez obav můžete zvolit svou běžnou velikost, shoduje se většina recenzentů.
 • Uživatele nadchla vysoká pohodlnost obuvi. Část z nich uvádí, že v těchto teniskách bez problému vydrží chodit po celý den.
 • Jeden recenzent vyzdvihl, že Jordan Flight Origin 4 oproti některým jiným teniskám nepotřebují dlouhou dobu na rozchození, ale jsou velmi pohodlné již při prvním obutí.
 • Kůže, ze které jsou boty vyrobeny, je podle několika kupujících příjemná na dotek a kvalitní. Zdá se jim proto, že dlouho vydrží.
 • Jeden videorecenzent oceňuje prodyšnost, kterou zajišťuje děrování na boku bot.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Jordan Flight Origin 4

 • Použitá kůže se poměrně snadno krabatí, upozorňují někteří kupující.
 • Jeden recenzent si postěžoval, že se jazyk zašpiní snadněji než zbytek bot. Po celodenním nošení prý přitom celá bota krom jazyku zůstala čistá. Za vinu to dává použitému materiálu.
 • Je dostupný pouze menší počet barevných variant.

Shrnutí

Tenisky Jordan Flight Origin 4 doplňují slavnou kolekci Air Jordan. Designéři se při jejich navrhování inspirovali modelem Air Jordan 4. Uživatelé si tyto boty oblíbili zejména pro jejich neotřelý vzhled přitahující pohledy, špičkovou kvalitu i dobrou prodyšnost. Na druhou stranu se našli tací, kteří si postěžovali, že použitý materiál má sklony ke krabacení.

Pokud jste milovníkem řady Air Jordan, toužíte po odolných teniskách s unikátním designem nebo sháníte boty, ve kterých vaše nohy budou jako v bavlnce, s Jordan Flight Origin 4 neuděláte chybu. Pokud se vám ale líbí obuv ve výrazných barvách nebo nejste fanda kožených bot, tyto tenisky pro vás vhodné spíše nebudou.

Uživatelská hodnocení
 • 83%
  Amazon.com - 83%
 • 84%
  Amazon.co.uk - 84%
 • 90%
  Google nákupy - 90%
 • 90%
  Footlocker.co.uk - 90%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 121 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Jordan Flight Origin 4

Nike se o svět basketbalu zajímal již od začátku 70. let minulého století, jeden z největších průlomů však zaznamenal 15. září 1984. Ten den představil tenisky Air Jordan I. Ty vznikly ve spolupráci s basketbalovou hvězdou první velikosti Michaelem Jordanem a dnes patří mezi jedny z nejvíce ikonických siluet.

Tenisky Air Jordan 1 provázela pověst „zakázaného ovoce“, když byl Jordan nucen platit pokutu 5 tisíc dolarů za každý zápas, do kterého v nich nastoupil. Boty totiž nesplňovaly požadovaný standard NBA – neobsahovaly minimálně 51 % bílé barvy. Právě to jim ale přineslo velkou pozornost médií i fanoušků a hned v prvním roce jejich prodej dosáhl astronomických čísel.

Kolekce Air Jordan se následně rozrůstala o další oblíbené modely. Jedním z nich jsou i tenisky Air Jordan 4. Ty debutovaly v roce 1989 a pocházely  z rukou Tinkera Hatfielda. Jejich silueta lidem zpočátku připadala ošklivá, postupem času si však získala jejich přízeň. Nike se k těmto teniskám následně ještě několikrát vrátil s retro edicemi.

Inspirován je jimi i model Air Flight Origin 4. Ten obsahuje řadu inovovaných prvků, které z něj činí stylovou basketbalovou i lifestylovou obuv.

Styl

Zajímavý a originální styl, to jsou Air Flight Origin 4. Hodí se ke každému outfitu. Je tak jen na vás, zda zvolíte nesmrtelnou kombinaci s džínsy a tričkem, či boty doplníte výraznějšími kousky.

Tenisky Air Flight Origin 4 jsou inspirované basketbalovými botami. Jejich svršek je vyroben z kvalitní kůže, v patě si na první pohled všimnete zabudované jednotky Air Sole. Upoutá vás i perforace na bocích bot. Jejich vzhled doplňuje slavné logo Jumpana alias smečujícího Michaela Jordana na boku patní části a uvnitř boty, nápis „Jordan“ je na jazyku i patě.

Pohodlí a číslování

Jednotka Air Sole zajišťující tlumení nárazů i bohaté polstrování jsou zárukou vysoké pohodlnosti. Tenisky Air Flight Origin 4 jsou proto dostatečně komfortní i pro celodenní nošení. Číslování bot odpovídá. Když si tedy zakoupíte svou běžnou velikost, boty vám budou sedět. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post