New Balance 373

New Balance 373


Zanalyzovali jsme 461 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT New Balance 373

 • Lidé tenisky zbožňují pro jejich atraktivní retro vzhled. Jedna uživatelka na stránkách shuh.eu napsala, že to jsou snad ty nejhezčí boty, jaké vlastní.
 • Několik kupujících vyseklo poklonu barevným kombinacím, v jakých jsou tenisky nabízeny.
 • K New Balance 373 můžete obléct jakýkoli kousek oděvu včetně džínů a šatů, pochvalují si recenzenti.
 • Tenisky se vyznačují nízkou hmotností, zmiňuje pár jejich majitelů. Podle jednoho z nich jsou tak lehké, že je snadné zapomenout, že nějaké boty na nohách má.
 • Řada lidí ve své recenzi poukazuje na dobrou prodyšnost obuvi.
 • Tenisky se podle jejich nositelů hodí na všechny situace. Někdo je tak obouvá ve volném čase na „poflakování“ po městě, další je nosí na sport, do práce či na párty.
 • Vroubkovaná podrážka podle názoru několika kupujících zaručuje dobrou trakci (přilnavost) na různých površích. Jedna blogerka je mile překvapená tím, jak dobře boty fungují na strmých kopcích a skalách.
 • Velká část recenzentů tyto boty považuje za velmi pohodlné. Někteří z nich udávají, že New Balance 373 jsou ideální pro toho, kdo tráví hodně hodin na nohou. Jeden tester vysokou pohodlnost přičítá měkkým vložkám.
 • Tenisky jsou dostupné za přijatelnou cenu, vítají zákazníci.
 • Hned několik lidí oceňuje, že tenisky na nohách nepůsobí mohutně. Někteří z recenzentů dokonce uvádějí, že nohy v nich vypadají menší.
 • Tenisky jste mohli spatřit i na televizních obrazovkách. V seriálu Ztraceni (Lost) se v nich objevila Kate (Evangeline Lily).

3 důvody, proč NEKUPOVAT New Balance 373

 • Několik kupujících upozorňuje na nesedící číslování a doporučuje koupit pár ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování). Boty jsou podle nich úzké zejména ve střední části. 
 • Jednomu recenzentovi se tenisky zdají levně udělané a bojí se, že příliš nevydrží. Jeho obavy potvrzuje jiný uživatel, kterému se boty rychle ochodily, i když je nosil jen do školy.
 • Semiš v dešti pouští barvu, pár lidí proto doporučuje New Balance 373  naimpregnovat.

Shrnutí

Tenisky New Balance 373 perfektně zapadnou do moderního městského sportovního stylu. Recenzenti oceňují jejich lehkost i prodyšnost. Mezi pozitiva řadí také povedené barevné kombinace a to, že sneakers opticky zmenšují nohy. Některým se ale silueta bot zdá příliš úzká, jiní nebyli spokojeni s odolností tenisek.

Pokud máte rádi trendy retro vzhled, toužíte po pohodlných botách s nízkou cenovkou nebo sháníte tenisky pro nejrůznější příležitosti, u New Balance 373 byste měli zpozornět. Pokud jste ale milovníci futuristického vzhledu nebo hledáte boty s vyšším profilem a výbornou podporou kotníku, jiné tenisky vám mohou sednout víc.

Uživatelská hodnocení
 • 76%
  Amazon.com - 76%
 • 89%
  Amazon.co.uk - 89%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
 • 90%
  Schuh.eu - 90%
 • 90%
  Footlocker.co.uk - 90%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 461 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot New Balance 373

V roce 1906 William J. Riley založil společnost zabývající se výrobou zdravotní obuvi. Jeho cílem bylo vytvořit takové boty, které budou nejen vysoce funkční, ale budou i dobře vypadat.

Perličkou je, že inspiraci hledal u kuřat, které chodil pozorovat do jejich výběhu. Zaujalo ho to, jak se kuřatům daří na jejich tenkých nožičkách držet rovnováhu. Poznatky získané pozorováním se rozhodl použít nejen v názvu své společnosti (New Balance jako “nová rovnováha”), ale také u svých modelů. Vynalezl speciální nártní podpůrné oblouky a první vložka do bot této značky byla koncipována podle vzoru kuřecí nohy. Poskytovala noze tři nové body podpory, které byly uloženy ve tvaru trojúhelníku a tím se podobaly stavbě pařátu kuřat.

Boty New Balance se mezi zákazníky staly velice populární. Značka proto v roce 1938 začala vyrábět i obuv pro běžce. Za opravdový počátek impéria New Balance se ale považuje rok 1972, kdy společnost odkoupil Jim Davis a rozjel výrobu ve velkém.

Významným úspěchem se stalo označení modelu M320 jako „Nejlepší boty pro běžce“. V roce 1982 pak New Balance na nohou legendárního horolezce Lou Whittakera dobyly Mount Everest. Následující roky se značka začala zaměřovat i na jiné sporty jako například na basketbal. Její popularita dál konstantně rostla. V roce 2005 jí ve Spojených státech patřilo 2. místo v prodeji běžeckých bot.

Mezi nejúspěšnější modely této značky patří tenisky New Balance 373. Jejich tvůrci si inspiraci vzali z modelu 363. New Balance 373 se vyznačují perfektní kombinací stability a lehkosti. Splňují filozofii firmy, která klade důraz na minimalismus a poctivou výrobu.

Styl

Klasická elegance v moderním retro stylu, to jsou New Balance 373. Tyto tenisky se hodí ke každému outfitu. Nejlépe vypadají, když jsou vidět celé. Ohrňte tedy nohavice nebo oblečte skinny džíny s délkou ke kotníkům a doplňte je jednoduchým svrškem ve stylu blogerů. Bez obav je kombinujte i s kraťasy nebo s šaty.

Sneakers jsou poznatelné díky nízké siluetě. Pro jejich výrobu byl použit semiš v kombinaci s textilií. Nejvýraznějším prvkem je logo značky – velké písmeno „N“. To najdete na vnitřním i vnějším boku tenisek. Většinou je vyvedeno v kontrastních barvách. Pokud to ale neodpovídá vašemu vkusu, je možné najít i decentnější barevné varianty. Celý název New Balance je vyobrazen na patě. Na jazyku se pak skví číslovka 373. 

Pohodlí a číslování

V modelu New Balance 373 můžete strávit několik hodin a vaše nohy se pořád budou cítit skvěle. Pohodlí vám zajistí zejména měkká vnitřní vložka C-Cap, zpevněná pata a podrážka s klasickým vzorkem New Balance. Díky použití textilie (síťoviny) jsou boty dostatečně prodyšné a  vhodné také pro teplejší dny.

Tenisky ve vaší běžné velikosti vám můžou připadat příliš úzké, doporučujeme proto raději zvolit pár ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování). Na tuto radu nezapomeňte zejména pokud máte širší chodidla.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post