New Balance 530

New Balance 530


Zanalyzovali jsme 110 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT New Balance 530

 • Tyto tenisky jste mohli nosit už v devadesátkách. Nyní se vrací v nezměněném designu, ale vylepšené o moderní prvky – technologii ENCAP pro odpružení a inovovanou gumovou podrážku.  
 • Retro, stylové a přitahující pohledy. To jsou slova, kterými tenisky New Balance 530 popisují jejich nositelé.
 • Tenisky se snadno kombinují s outfity. Vůbec nejlépe vypadají s džínami a sakem, shodlo se ve své recenzi pár lidí.
 • Recenzenty nadchla vysoká pohodlnost bot. Jeden uživatel například uvádí, že u některých tenisek ho po několika hodinách chůze trápí bolesti pat. U těchto bot ale ne.
 • Tenisky jsou podle jejich majitelů vyrobeny z kvalitních materiálů. To je důvod, proč obuv tak dlouho vydrží, udává většina z kupujících.
 • Kupujícím se líbí barevné kombinace, v jakých jsou sneakers nabízeny.
 • Jeden bloger si pochvaluje to, jak tenisky fungují v různých prostředích. Ve svém příspěvku uvedl, že se vrátil z dovolené, na které měl na nohách téměř výhradně New Balance 530. Procestoval v nich dvě země s odlišnými podmínkami – a komfort zůstával pořád stejný.
 • Tenisky jsou k sehnání za dobrou cenu, zmiňuje několik zákazníků.
 • Jeden recenzent vítá, že v těchto botách na ulicích nepotkává hromadu lidí.
 • Materiály použité na svršek tenisek (síťovina, semiš) dbají o dostatečnou prodyšnost, oceňují někteří vlastníci bot. 

4 důvody, proč NEKUPOVAT New Balance 530

 • Číslování neodpovídá. Aby vám boty nebyly příliš úzké, je nutné sáhnout po větší velikosti, upozorňuje velká část kupujících.
 • Dvěma uživatelům se zdá, že použitý materiál (semiš) přitahuje špínu.
 • Jeden recenzent poznamenal, že tenisky na obrázku vypadaly o něco lépe než ve skutečnosti. Další ve své recenzi upozornil na barvy, které jsou podle něj ve skutečnosti jiné než na fotkách.
 • Podrážka není tak flexibilní, jak jeden bloger očekával. Boty jsou podle něj celkově poměrně tuhé. Zároveň ale dodává, že se to zlepší po několika nošeních, kdy materiál tenisek povolí.

Shrnutí

Retro běžecké boty New Balance 530 z 90. let se představují doplněné o nejnovější technologie. Lidé je zbožňují zejména pro jejich trendový a poutavý design, odolnost i odpovídající prodyšnost. Někteří ale upozorňují na nesedící číslování a na to, že se poměrně rychle zašpiní.

Pokud nejste fandové mainstreamových tenisek, toužíte spíše po neokoukaných botách, záleží vám na kvalitě a dlouhé výdrži obuvi nebo nechcete příliš zatěžovat svou peněženku, nebojte se botám New Balance 530 vyčlenit místo ve svém botníku. Jestliže se však pohybujete v prašném či blátivém prostředí nebo holdujete více futuristickému vzhledu, tyto tenisky vás nejspíš můžou ponechat v klidu.

Uživatelská hodnocení
 • 87%
  Amazon.com - 87%
 • 86%
  Finishline.com - 86%
 • 89%
  Footlocker.com - 89%
 • 87%
  Google nákupy - 87%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 110 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot New Balance 530

Značka New Balance má za sebou dlouhou historii. William J. Riley ji založil již v roce 1906. Inspiraci hledal poněkud neobvykle u kuřat. Při konstrukci svých modelů totiž využil tvar slepičích pařátů (podrobnější příběh se dočtete u New Balance 373). Cílem firmy se stalo vyrábět jednoduché a přitom velmi kvalitní produkty.

Boty New Balance se rychle staly populární mezi zákazníky. Společnost se proto začala zaměřovat i na běžce. Mezi jedny z nejoblíbenějších běžeckých bot této značky se řadí model New Balance 530. Ten byl na trh uveden v roce 1992.

Společnost se k populárnímu modelu opětovně vrátila v roce 2013. Tenisky New Balance 530 se tak můžou chlubit těmi nejvychytanějšími technologiemi, jakými značka disponuje. Technologie ENCAP kombinuje polyuretan a měkké jádro z EVA pěny. Botám dodává potřebné tlumení nárazů. Mezipodešev je vyrobena z unikátní pěny Fresh Foam, která ještě zvyšuje tlumení a pohodlí. Původně běžecké boty svou roli dnes již přerostly a čím dál častěji bývají k vidění i uprostřed městských ulic.

Styl

V souladu s filozofií značky se tenisky New Balance 530 vyznačují jednoduchou siluetou a klasickým vzhledem běžeckých bot. Díky tomu se hodí jak ke sportovním oděvům, tak k elegantnějším kouskům.

Tenisky jsou vyrobeny ze semiše a síťoviny, na jejich boku nechybí pro značku typické písmeno N. To je většinou vyvedeno v kontrastních barvách, seženete ale i střídmější varianty. Jazyk zdobí zkratka NB (New Balance). Ze strany paty najdete nápis 530 ENCAP odkazující nejen na název modelu, ale i na použitou technologii.

Pohodlí a číslování

Tenisky New Balance 530 jsou bohatě polstrované, mají přilnavou podrážku a vašim nohám tak zajistí každodenní komfort. Díky využití síťoviny jsou prodyšné i v horkém létě.

Protože ale mají poněkud užší siluetu (a to zejména v přední části), doporučujeme vám zvolit boty ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování), než běžně nosíte. Pokud máte výrazně širší chodidla, pravděpodobně vám nejlépe padne pár ve velikost větší o celé jedno číslo.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post