Nike Air Foamposite

Nike Air Foamposite


Zanalyzovali jsme 2156 uživatelských recenzí, 22 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Foamposite

 • Nejen tento videorecenzent chválí kvalitu a odolnost materiálu. “Mám pocit, že mi vydrží věčně,” hodnotí jeden uživatel.
 • Řada lidí se shoduje na tom, že se jedná o velmi pohodlnou obuv, vhodnou na celodenní chůzi i dlouhé stání na nohou.
 • Velké procento majitelů včetně tohoto videorecenzenta kladně hodnotí tlumení.
 • Několik kupujících vyzdvihuje, že jsou boty voděodolné.
 • Přestože jsou na potěžkání těžší, na noze jsou velmi lehké, tvrdí řada majitelů.
 • Přes prvotní nezvyk si mnoho uživatelů oblíbilo, že jsou tenisky “na tělo” a že doslova obejmou chodidla.
 • Lidem se na teniskách líbí unikátní futuristický design. “Když je obuju, cítím se v nich výjimečně,” píše jeden recenzent.
 • Většině lidí padla obuv v jejich běžné velikosti.
 • Boty snadno vyčistíte i mýdlovou vodou, tvrdí někteří uživatelé.
 • Tyto tenisky se mohou pyšnit více než 20letou historií odkazující na basketbalovou kulturu.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Foamposite

 • Tento blogger zastává názor, že obuv není kvůli nízké flexibilitě vhodná na basketbal. Souhlasí s ním i někteří hráči basketbalu.
 • Materiál bot je zprvu tvrdý a nepoddajný a rozchodit obuv nějaký čas zabere, kritizují někteří.
 • Pár kupujících kritizuje vysokou cenu (v porovnání s jinou basketbalovou obuví).
 • Některým kritikům vadí vložka do bot. Podle nich je tenká a mají tu zkušenost, že se při každodenním nošení obuvi brzy ošoupe.
 • Někteří kupující byli po rozbalení zklamáni. Na obuvi objevili viditelné známky po lepidle.

Shrnutí

Nike Air Foamposite rozhodně vzbuzují pozornost tím, jak vypadají. Lidé často zmiňují, jak výjimečně se v botách cítí. Vyzdvihují na nich ale také kvalitní, lehké a velmi odolné materiály. Naopak jim nejvíce vadí vyšší cena a delší čas nutný k rozchození. Někteří basketbalisté kritizují, že boty nejsou flexibilní do stran, ale pouze v přední a zadní části, což je během hry limituje.

Jestliže hledáte unikátní design, který na ulici jen tak nepotkáte a od obuvi očekáváte vysoký komfort a kvalitní materiály, Nike Air Foamposite vás jistě osloví. Pokud se porozhlížíte po cenově dostupných, méně nápadných teniskách z poddajnějších materiálů, tento model vás nejspíš neosloví.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 93%
  Google nákupy - 93%
 • 94%
  Footaction.com - 94%
92%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 2156 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Foamposite

Těžko se dá uvěřit tomu, že tak futuristicky vypadající tenisky vznikly ještě v devadesátkách. Jejich designérem je Eric Avar, který se nechal inspirovat exoskeletonem brouků. „Byla to taková představa, co kdybyste doslova ponořili nohu do tekutého materiálu a ta se prostě ovinula kolem chodidla. A co kdybyste v takové botě šli hrát basketbal? To byla inspirace,” nechal se slyšet, když došlo na otázku funkčnosti obuvi. Tahle basketbalová teniska byla původně pro Scottiho Pippera, ale ten nakonec ztratil zájem.

Oslovila ale jinou hvězdu basketbalu Pennyho Hardwaye. Ten si ji vybral jako svou podpisovou tenisku. Obuv vyšla ve dvou verzích One a Pro, které se lišily spíše jen detaily jako swoosh a výšivky. Obě tenisky patřily ve své době k nejpohodlnějším a hlavně k nejdražším basketbalovým botám vůbec. Stály neuvěřitelných 180 dolarů a hlavním důvodem byly vysoké náklady na výrobu.

Konstrukci tvoří bezešvá tekutá pěna, která se vyrábí ve speciální formě. A právě forma je tou nejdražší legrací na celé botě. Pro Nike ji tehdy vyrobila společnost Daewoo a jedna taková forma stála 750 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že v té době bylo takových forem potřeba přibližně 14 (kvůli pestré škále velikostí), jednalo se o opravdu pěknou pálku.

O to více si v Nike museli rvát vlasy, kdy se formy záhadně vypařily (dodnes se neví jak a proč) a Daewoo je musel vyrobit znovu. Nehledě na vysokou cenu, model si získal srdce mnoha sneakerheadů, kteří propadli snad každé nově vydané barevné variantě. K těm nejžádanějším dodnes patří Galaxy, s natištěným vesmírem. V roce 2012 způsobila tahle verze takové šílenství, že jeden Američan nabízel svůj vůz výměnou za toto provedení.

Styl

Tahle nápadná bota se v davu jen tak neztratí. Její silueta je inspirována basketbalovou obuví, design tvrdými lesklými krovkami brouků. Svršek tvoří materiál z tekuté pěny, připomínající kostru a nártová část s vázáním z nylonu a textilu. Bota je opatřena dvěma poutky pro snazší obouvání a vyzouvání.

Nike Air Foamposite vyšel ve dvou verzích, ve verzi One a ve verzi Pro. Hlavní rozdíl spočívá v detailech. Mají rozdílná loga a výšivky na jazyku a na patě. Tou největší odlišností je přítomnost fajfky na modelu Pro, model One ikonickou fajfku postrádá. Na trhu jsou tyto tenisky dostupné v jednoduchých i poutavých barevných kombinacích. K těm nejoblíbenějším patří původní OG model v modré barvě a také s vesmírným potiskem.

Pohodlí a číslování

Rozchodit tyhle tenisky může být náročnější, ale jakmile trochu povolí, poskytnou vám vysoký komfort. Těsnější pocit může být zprvu nezvyklý, ale následně je velmi příjemný. Obuv je překvapivě lehká a má opravdu dobré tlumení.

Nike Air Foamposite jsou dostatečně prostorné tenisky, které můžete obout ve své běžné velikosti. Jestliže nechcete, aby vám byly tak na tělo, zkuste o půl čísla větší velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14][15][16][17][18][19][20], [21], [22]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5]

Rate this post