Nike Air Force 1 Hi

Nike Air Force 1 Hi


Zanalyzovali jsme 1193 uživatelských recenzí, 14 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Force 1 Hi

 • Tenisky pojmenované po letounu amerických prezidentů fanoušci zbožňují již od 80. let. Právě příjemnou nostalgii jako důvod k nákupu uvedl jeden recenzent na stránkách finishline.com.
 • Lidé si oblíbili klasický, jednoduchý a dobře vypadající design bot.
 • Předností tenisek je pohodlnost, pochvalují si uživatelé.
 • Nike Air Force 1 Hi jsou vyrobeny z kvalitní a na dotek příjemné kůže, oceňují jejich vlastníci.
 • Číslování odpovídá, udává většina recenzentů.
 • Tenisky kolem kotníku mají nastavitelný pásek. Kotníku tak poskytují velmi dobrou oporu, zmiňuje několik majitelů Nike Air Force 1 Hi.
 • Pro řadu kupujících je plusem přijatelná cenovka bot.
 • Pár lidí oceňuje, že obuv vydrží dlouho čistá.
 • Jeden uživatel je nadšený z toho, kolik už ohledně vzhledu svých Nike Air Force 1 Hi obdržel komplimentů.
 • Ani v chladném počasí v nich není zima, napsalo pár lidí.
 • Tenisky můžete obout k jakémukoli outfitu, uvádí jeden tester ve svém videu.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Force 1 Hi

 • Někteří lidé udávají, že se boty obtížně obouvají. Za vinu to kladou především těsnějšímu materiálu (kůže).
 • Tenisky nejsou příliš prodyšné, povzdechla si hrstka kupujících.
 • Chození v Nike Air Force 1 Hi ze začátku nemusí být úplně komfortní, zmiňuje několik recenzentů. Chvíli totiž trvá, než se obuv přizpůsobí.
 • Pár uživatelů by uvítalo delší výdrž bot.
 • Pro majitele širších nohou jsou tenisky příliš úzké. Někteří z nich poznamenali, že z toho důvodu museli sáhnout po velikosti o půl čísla větší (v US číslování).

Shrnutí

Ikonické Nike Air Force 1 Hi si milovníci sneakers oblíbili již v osmdesátkách. Tenisky ale na své oblibě nic neztrácí ani v posledních letech. Recenzenty okouzluje zejména jejich stylový vzhled, pohodlnost i přiměřená cena. Někteří z nich ale upozorňují na to, že se tenisky hůř obouvají a víc se v nich potí noha.

Pokud si chcete připadat skoro jako americký prezident (viz příběh bot), toužíte po minimalistických a snadno kombinovatelných botách nebo je pro vás důležitá stabilita a podpora kotníku, pak pro vás tyto tenisky budou výbornou volbou. Jestliže však nechcete bojovat s větší těsností bot (i díky koženému materiálu, jenž je třeba roztáhnout) anebo sháníte vysoce prodyšnou obuv, Nike Air Force 1 Hi spíše nebudou pro vás ty pravé.

Uživatelská hodnocení
 • 95%
  Amazon.com - 95%
 • 92%
  Footlocker.com - 92%
 • 94%
  Footlocker.co.uk - 94%
 • 95%
  Google nákupy - 95%
94%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 1193 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Force 1 Hi

Air Force One je volací znak letadla, ve kterém sedí úřadující prezident Spojených států. A právě po letounu amerických prezidentů jsou pojmenované tyhle legendární tenisky.

Nike Air Force 1 pocházejí z rukou Bruce Kilgora. Světu byly představeny v roce 1982. V roce 1984 byla jejich výroba pozastavena, ale již o dva roky později se Nike k modelu vrátil a vdechl mu modernější vzhled přidáním loga Swoosh. Originální model z roku 1982 byl ve verzi High s odnímatelným páskem kolem kotníku. Později byla představena i Mid verze. Ta se lišila nejen výškou, ale i páskem, který byl napevno připevněný.

Původně šlo o boty určené na basket. Byla to vůbec první basketbalová obuv s technologií Air. Vzduchová bublina Air Sole byla schovaná uvnitř boty, viditelná se stala až u Nike Air Max 1. Tenisky Nike Air Force 1 si pro jejich pohodlnost a stabilitu rychle oblíbila velká část basketbalistů. Promo jim dělalo hned šest slavných hráčů: Moses Malone (Philadelphia), Michael Cooper (LAL), Jamaal Wilkes (LAL), Bobby Jones (Philadelphia), Mychal Thompson (Portland) a Calvin Natt (Portland).

I když začátkem 90. letech boty lehce ztratily na popularitě, ohromný comeback zažily ke konci devadesátek a po roce 2000 už si zase pevně držely své místo mezi těmi nejoblíbenějšími modely.  

Tenisky jsou tak populární, že o nich raper Nelly v roce 2002 složil song. Dodnes Nike vydal více jak 2000 barevných variant. Oficiálně jde navíc o ty nejprodávanější sportovní boty vůbec. Společnosti Nike ročně vydělávají kolem 800 milionů dolarů.

Styl

Díky prosté siluetě se tenisky NIke Air Force 1 Hi hodí ke každému outfitu. Bez obav je tak můžete obouvat k úzkým i širokým džínsům či kraťasům.

Vybírat můžete z několika barevných variant. Klasikou je pásek kolem kotníku. Nechybí ani nápisy „Nike Air“ na patě a „Air“ na boku podrážky, které odkazují na použitou technologii. Značka Nike navíc pamatuje i na detaily. Jedním z poznávacích znamení těchto tenisek se tak stal malý medailon (tzv. deubré), na kterém je zkratka „AF-1“ (Air Force 1) a pod ní „82“ jako odkaz na rok vzniku.

Pohodlí a číslování

Jednotka Air botám zajišťuje odpružení, polstrování a pásek kolem kotníku zase pohodlnost a stabilitu. Počítejte však s tím, že Nike Air Force 1 jsou vyrobené z kůže, a proto vám mohou ze začátku připadat poměrně těsné.

Číslování odpovídá, doporučujeme zvolit vaši běžnou velikosti. Pouze majitelům širších chodidel by mohla lépe padnout velikost o půl čísla větší (v US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post