Nike Air Huarache Run Ultra

Nike Air Huarache Run Ultra


Zanalyzovali jsme 771 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Huarache Run Ultra

 • Mnoho kupujících si pochvaluje univerzálnost bot. Nosí je jako lifestylovou obuv, ale také do posilovny či na běhání.
 • Lidem se na botách líbí, že se díky svému tvaru snadno nazouvají a zouvají.
 • Někteří lidé si tenisky oblíbili natolik, že je mají v botníku hned v několika barvách.
 • Velké procento majitelů oceňuje vysoké pohodlí tenisek. Obzvláště pak často zmiňují, že jsou boty uvnitř dostatečně prostorné a přitom dobře drží nohu na svém místě.
 • Jeden zákazník chválí patu boty, kterou zpevňuje páska. Ta podle něj představuje skvělou podporu díky tomu, že spojuje svrchní část a podrážku tenisky.
 • I v České republice si můžete nyní, v roce 2019, vybírat z několika desítek barevných variant.
 • Boty se snadno udržují a vydrží majitelům dlouhou dobu. Lidé v recenzích často píší, že se tenisky lehce čistí a podrážka ani po několika týdnech nejeví žádné známky opotřebení.
 • Podle této recenze jsou boty díky své prodyšnosti skvělé na nošení v létě, což potvrzuje i řada dalších spokojených majitelů.
 • Tenisky jsou vyrobené z lehkého a příjemného materiálu. Mnozí kupující si chválí, že je materiál elastický a není tak třeba boty nejprve „rozchodit“.
 • Tenisky si oblíbily také celebrity. Nosí je například Chance the Rapper nebo Justin Bieber.
 • Autor této videorecenze je nadšený ze struktury gumové podrážky, která je díky ní dostatečně flexibilní.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Huarache Run Ultra

 • Jedna majitelka si stěžuje, že se jí v botách neustále svlékají ponožky.
 • Několik zákazníků kritizuje pásek na zadní straně boty, který tlačí a odírá nohu.
 • “Vnitřní vložka není v botě upevněna a pokaždé, když se zouvám, musím ji vracet na své místo,” nelíbí se jednomu z kupujících.
 • Číslování bot není přesné. Zatímco některým byly boty spíše velké, jiní uvádějí, že jsou jim naopak malé a museli si pořídit tenisky alespoň o půl čísla větší.

Shrnutí

Nike Air Huarache Run Ultra si díky ikonické siluetě z původních Nike Air Huarache rychle získaly popularitu, a to i ve světě celebrit. Lidé si je oblíbili pro jejich prodyšný materiál, dostatečný komfort a také velké množství barevných variací. Některým se však nelíbí design zadní části bot, který chodidlo dře, a mnozí zmiňovali i potíže s hledáním ideální velikosti.

Pokud si potrpíte na boty v moderním designu, které zaujmou na první pohled, a máte rádi tenisky s „ponožkovým“ nazouváním, jenž okolo kotníku obepíná pružný materiál, Nike Air Huarache Run Ultra by vám mohly být skvělým parťákem. Jestliže dáváte přednost spíše decentnímu vzhledu bot nebo neoceníte měkký materiál, pak se raději poohlédněte po jiném modelu.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 92%
  Footlocker.com - 92%
 • 94%
  Nike.com - 94%
 • 94%
  Finishline.com - 94%
 • 86%
  Influenster.com - 86%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 771 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Huarache Run Ultra

Tenisky Nike Air Huarache Run Ultra vycházejí z modelu navrženého Tinkerem Hatfieldem v roce 1991. Tento ikonický designér značky Nike, který také stojí například za modely Nike Air Max nebo Air Jordan, se nechal inspirovat botami, které nosil na vodní skútr. To se promítlo především do paty tenisek, kde najdeme neopren.

Botám Nike Air Huarache se začalo přezdívat „sandále bohů“. Jednak za to může jejich název, tedy Huarache, což ve španělštině znamená „pantofle“, a jednak jejich design, který připomíná sandále boha Dia.

Původně se jednalo o běžecké boty, které byly vyrobeny pro newyorský maraton. Vzniklo pouze 5 000 kusů, které byly velmi rychle pryč. Značka se tedy rozhodla vyrobit další kusy a následující rok jich prodala 250 tisíc.

Z původní siluety a designu vycházejí i boty Nike Air Huarache Run Ultra, které se dostaly na trh v prosinci roku 2015 a pomalu si začaly získávat popularitu svých předchůdců.

Styl

Nízké tenisky Nike Air Huarache Run Ultra mají nepřehlédnutelný vzhled vycházející z původní boty Nike Air Huarache. Typická je pro ně kombinace odolné síťoviny a neoprenu, výrazná, silná podrážka a především gumový pás na patě, který slouží jako opora. Boty nemají klasický jazyk, ale okolo kotníku mají „ponožkový“ design usnadňující obouvání a zouvání bot.

Zvláštností je pak to, že na boku tenisek nenajdeme ikonickou fajfku jako logo značky. To je umístěné pouze na podrážce, na gumovém pásu na patě je pak nápis „NIKE“. Moderní vzhled bot vynikne s každým ležérním a sportovněji laděným outfitem.

Pohodlí a číslování

Pokud si zvyknete na pružný materiál bot a pásek v zadní části, patrně pro vás budou boty stejně příjemné na nošení jako většině jejich majitelů.

Co se týče výběru velikosti, v tomto případě radíme boty raději předem vyzkoušet na prodejně. Podle recenzí jsou totiž boty oproti běžným velikostem některým zákazníkům velké, jiným naopak malé.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post