Nike Air Huarache

Nike Air Huarache


Zanalyzovali jsme 2883 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Huarache

 • Tenisky jsou extrémně pohodlné. Pár kupujících se dokonce shoduje, že nošení připomíná chůzi po obláčku. Stejné dojmy má z Nike Air Huarache i tento videorecenzent.
 • Příznivci outdorových sportů oceňují nepromokavost obuvi. Píší, že nejsou limitováni deštěm a mohou si svůj oblíbený sport užít za jakéhokoli počasí.
 • Recenzenti chválí lehkost obuvi. Našlo se mezi nimi několik aktivních běžců, kteří boty vřele doporučují na běhání.
 • Design bot je podle některých návykový a svádí k tomu nezůstat jen u jednoho páru.
 • Obuv snadno sladíte se svým šatníkem, skvěle padne jak k džínám či šortkám, tak k šatům, shodují se kupující.
 • V těchto teniskách prý uděláte dojem. Pár majitelů napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • V teniskách působí nohy opticky menší a to díky úzkému tvaru boty, chválí většina.
 • Řada lidí je nadšena z toho, jak jsou boty prodyšné a i proto je doporučují na celodenní nošení.
 • Kupující těší fakt, že boty vypadají ve skutečnosti stejně jako na obrázku.
 • Údržba bot je velmi snadná a velmi dobře se čistí, chválí si majitelé.
 • Několik lidí ocenilo skvělou dostupnost obuvi téměř ve všech velikostech.
 • Air Huarache obuly sportovní hvězdy Maria Sharapovova (tenis) a Cristiano Ronaldo (fotbal), ale neodolala jim ani zpěvačka a modelka Victoria Beckham.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Huarache

 • Číslování pánské i dámské verze obuvi neodpovídá standardu.  Lidé vesměs doporučují kupovat boty o číslo větší (US číslování). 
 • Boty jsou moc úzké pro lidi s širším nártem, shodují se kupující, kterých se tento problém týká.
 • Vstup do boty je poměrně malý a neohebný; tenisky je kvůli tomu těžší obout, vadilo několika kupujícím.
 • Majitelé tohoto modelu mají špatnou zkušenost s výdrží gumového pásku. Rychle se opotřeboval nebo rovnou přetrhl.
 • Někteří kupující objevili na svém páru viditelné stopy po lepidle.

Shrnutí

Od vydání originálního modelu uběhlo již čtvrt století a stejně jako tehdy i dnes o ní lidé mluví jako o nejpohodlnější obuvi vůbec. Majitelé tenisek chválí také její lehkost a možnost nosit ji prakticky s čímkoli a kamkoli. Kritikům nejvíce vadilo problematické nazouvání, zapříčiněné úzkým vstupem do boty. Někteří také nebyli spokojeni s kvalitou materiálu, konkrétně jim vadí rychlost opotřebení pásku a viditelné stopy po lepidle.

Jestliže hledáte extrémně pohodlnou a lehkou obuv, která vám padne ke všemu, jsou Nike Air Huarache jasná volba. Pokud máte široký nárt nebo jste pes na odolnost obuvi, pravděpodobně byste s tímto modelem nebyli spokojeni.

Uživatelská hodnocení
 • 84%
  Amazon.com - 84%
 • 90%
  Nike.com - 90%
 • 95%
  Finishline.com - 95%
 • 86%
  Footlocker.com - 86%
 • 92%
  Footlocker.eu - 92%
 • 88%
  Nicershoes.com - 88%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 2883 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Huarache

Co mají společné vodní lyžování a pantofle amerických indiánů? Obojí se stalo inspirací pro Tinkera Hatfielda, který v roce 1991 vdechl život té údajně nejpohodlnější obuvi světa. „Problém, který s botami máme je, že se nepřizpůsobují různým tvarům chodidel. Neopren to umí,“ odůvodnil kdysi Tinker svůj záměr opatřit podšívku bot elastickou, neoprenovou “ponožkou”, která doslova objímala nohu.

Název pro model boty si Tinker vypůjčil ze španělského slovíčka Huarache, které v překladu znamená sandály. A nové boty byly na světě. Vstup bot na trh doprovázely fanfáry. Nike se chvástal tím, že se bude jednat o nejvýkonnější obuv všech dob. Kampaň nesla hesla jako: „Už jste dnes obejmuli svou nohu?“ a „Budoucnost je tu. Ve velikostech 6 až 15.“

Mnoho nadšenců Nike překvapil směr, kterým se Nike s těmito botami vydal. Chyběla vzduchová bublina, typická pro řadu Air, a také ikonický Swoosh, neboli vždy přítomná fajfka. Boty měly ten nejčistší design, jaký byl kdy k vidění. Jak se později ukázalo, nejen čistý design byl tím, co si lidé na botách zamilovali.

Po prvních pěti tisíci párech, které byly vyrobeny pro NY maraton, se jen zaprášilo. V dalším roce jich Nike prodal rovnou 250 000 kusů a bylo jasné, že i o těchto botách lidé mnoho uslyší. Ještě aby ne, když se k jejich nošení hlásila taková hvězda jako olympijský zlatý medailista Michael Johnson.

Tehdy snad nebyl nikdo více na slovo vzatý než právě on. Díky jeho podpoře lidé začali věřit, že boty skutečně napomáhají ke zlepšení sportovního výkonu. Huarache získaly jakýsi legendární status a nálepku teniskové klasiky, která už dávno není jen sportovní, ale hlavně lifestylovou obuví. Na výběr máte i z dalších pod-edicí jako třeba Nike Air Huarache Run Ultra.

Na závěr pro vás máme několik zajímavostí:

 • Teniskám se přezdívá Sandále bohů, protože vypadají jako boty, které nosil Zeus.
 • V hledáčku mnoha sneakerheads jsou originální modely, podepsané jejich stvořitelem Tinkerem Hatfieldem.
 • Za menší poplatek si můžete své boty customizovat.

Styl

Teniska je inspirovaná běháním, což je znát i na její siluetě a zvednuté špičce. Základní řada má jednoduchý a čistý design, což umožňuje nosit boty takřka k jakémukoli outfitu. Unikátní je zejména pro svůj elastický pásek s textem Nike na patě a zvýšenou podrážkou. Velmi netradiční je chybějící Swoosh, neboli ikonická fajfka, která doprovází snad každý model Nike. V tomto případě je přítomna pouze na podrážce.

Povrch bot tvoří syntetika, textil, nylon nebo jejich kombinace v závislosti na zvolené barevné variantě. Na českém trhu je k dispozici mnoho barevných variant, s nimiž snadno vyladíte svůj styl k naprosté dokonalosti. V některých obchodech narazíte i na další modely, např. Huarache Drift s volitelným stylem zavazování.

Pohodlí a číslování

Nike Air Huarache jsou navrženy tak, aby se právem mohly řadit mezi nejpohodlnější tenisky na světě. Mají zabudované odpružení Air a elastickou neoprenovou vložku, která se přizpůsobí noze a obepne ji. Problematické kvůli tomu bývá obouvání, protože je vstup pro nohu velmi úzký.

U Nike platí nepsané pravidlo, že je téměř vždy třeba kupovat větší velikost. V případě modelu Air Huarache je to až o celé číslo (US číslování). Podle tohoto videorecenzenta Nike problém s číslováním již vyřešil s dalším vydáním a velikosti sedí, ale na trhu mohou stále být původní modely.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post