Nike Air Max 90 Leather

Nike Air Max 90 Leather


Zanalyzovali jsme 325 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 90 Leather

 • Lidé si cení tenisek pro jednoduchý design. Nešetří slovy jako „úchvatné“ a „stylové“.
 • Jedna zákaznice napsala, že se v botách dočkala řady komplimentů.
 • Většina recenzentů tvrdí, že boty jsou ideální nejen na běžné nošení, ale i na sport. Jeden z nich vyzdvihl fakt, že v nich může z fitka rovnou do práce.
 • Zákazník eshopu Finishline oceňuje větrání v podobě malých otvorů na svršku bot, díky níž jsou boty o něco prodyšnější.
 • Mnoho kupujících se shodlo na tom, že za své peníze dostali kvalitu, jakou očekávali
 • Několik zákazníků s problémovou klenbou ocenilo, že je z bot na konci dne nebolí kotníky (na rozdíl od jiné obuvi, kterou nosí).
 • Kožený povrch bot vypadá skvěle, shoduje se mnoho kupujících.
 • Tento videorecenzent osobně doporučuje celočerné provedení. Podle něj je to nejlepší volba.
 • Kladné recenze si boty vysloužily i za to, že se hodí téměř k jakémukoli outfitu. Dobře to znázorňuje například tato videorecenze.
 • Boty se snadno čistí, shodlo se několik kupujících. Inspiraci na čištění Nike Air Max 90 Leather najdete například v tomto videonávodu.
 • Tenisky vlastní řada známých osobností. Neodolaly jim ani takové hvězdy hudební scény jako Macklemore, Vanessa Hudgens a Geri Halliwell a dokonce i herecká ikona Orlando Bloom.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 90 Leather

 • Řada lidí má problémy s tím, že jsou boty úzké a tím pádem nepohodlné. V polovině případů pomohlo boty rozchodit nebo je vyměnit za větší velikost. Druhé polovině nepomohlo ani jedno řešení.
 • Jeden kritik si stěžuje na to, že boty jsou na nohách těžké a jejich váha je v porovnání s jeho jinými botami dvojnásobná (na mysli měl boty značky Kappa).
 • Dva majitelé tenisek mají problém s pískavým zvukem v botě, které doprovází každý krok.
 • Podrážka se velmi brzy začala odlupovat od boty. Tento problém měli dva lidé.
 • Minimálně čtyři kupující museli tenisky vrátit, protože je tlačily v oblasti nad patou.
 • Jedna zákaznice si stěžuje na to, že materiál uvnitř boty se velmi brzy opotřeboval.

Shrnutí

Nike Air Max 90 Leather se podle nalezených recenzí jen stěží vyrovnají svému předchůdci. To ale neznamená, že by neměly co nabídnout. Nejvíce chvály si boty vysloužily za jednoduchý, ale přitom úchvatný design a kožený materiál. Zazněly také názory, že kvalita splnila očekávání.

V negativních recenzích se až moc často objevovala hodnocení typu „úzké“ a „nepohodlné“. Téměř v polovině případů sice pomohla výměna velikosti nebo snaha boty rozchodit, ale druhá polovina kupujících je musela vrátit. Druhým nejčastějším problémem byl znatelný tlak v oblasti nad patou.

Pokud hledáte stylovou fitness obuv, kterou snadno sladíte se svým šatníkem, jsou pro vás Nike Air Max 90 Leather ideální. Na druhou stranu je-li pro vás na prvním místě komfort, tyhle sneakers nikdy nebudou držet prvenství v žebříčku nejpohodlnějších bot.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 78%
  Amazon.co.uk - 78%
 • 89%
  Finishline.com - 89%
 • 94%
  Footlocker.eu - 94%
 • 84%
  Influenster.com - 84%
 • 96%
  Runnerclick.com - 96%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 325 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 90 Leather

Když se řekne Nike, mnoho milovníků sneakers  si vybaví právě Air Max 90, které až do roku 2000 nesly název Air Max III. K botám se vztahuje řada důležitých milníků. Tím prvním byl rok 1978 - Nike představuje Air-Sole, jednu z nejvíce průlomových technologií v oblasti výroby obuvi. Mnoho lidí ji označuje za inovativní a přelomovou.

O devět let později se její tvůrce Tinker Hatfield rozhodne vzduchovou kapsli odkrýt a opatří boty transparentním okénkem. Inspiraci nachází v architektuře kulturního centra Pompidou. Jako první se tímto vylepšením může pyšnit model Air Max 1. Air Max 90 je až druhým modelem v pořadí. Hatfield rád razí filosofii, že “větší je lepší”. Proto vybavil Air Max 90 větší Air-Sole jednotkou.

Na celokožené provedení si tento model musí ještě pár let počkat. Až pak v roce 2014 spatří světlo světa model nesoucí název Air Max 90 2014 QS. Je vyrobený z měkké, perforované a vysoce kvalitní kůže a prodává se ve vybraných obchodech v omezeném množství.

Brzy poté Nike uvolňuje Air Max 90 Leather pro širší trh. To s sebou nese samozřejmě i několik nevýhod, například kvalita materiálu už není tak vysoká, jako u verze QS. Bez ohledu na tuto změnu Air Max 90 patřil a stále patří k nejvyhledávanějším botám, kterým dává přednost nejen široká veřejnost, ale i běžci a tenisoví nadšenci.

Styl

Boty Nike Air Max 90 Leather mají jednoduchý a čistý design, což je umožňuje nosit takřka k jakémukoli outfitu. Vliv fitness obuvi je znát hlavně na siluetě – bota má ladnější tvar a zakulacenou špičku a vroubkovanou podrážku. Díky tomuto stylu je řada lidí volí nejen na cvičení, ale i do města. Nejvýraznějším prvkem je vzduchová kapsle v podrážce, která tento model tolik proslavila.

Boty jsou zajímavé i díky výraznějšímu prošívání, které kopíruje tvar obuvi a ikonické logo Nike. Plíšek na tkaničkách nese označení M-90 a odkazuje tak na svého slavného předchůdce. Ačkoli řada lidí tvrdí, že tenisky si můžete vzít k jakémukoli outfitu, vždy samozřejmě záleží na vámi vybrané barevné variantě. Těch je k dispozici napříč eshopy bezmála 50.

Pohodlí a číslování

Kombinace pěnové podrážky Air Max, technologie Air-Sole a polstrování v oblasti kotníku slibují pohodlnou chůzi po městě i oporu při sportovních aktivitách. Výhodou je perforace bot, díky níž noha větrá a hned tak se nezpotí.

Přesto nejsou tyto boty vhodné pro všechny. Boty jsou úzké a mohou vám být těsné až nepohodlné. Problém může vyřešit výběr o půl čísla větší velikosti (US číslování). Možná že právě ve vašem případě bude stačit, když dáte botám čas a zkusíte je rozchodit.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3]

Rate this post