Nike Air Max 90 Ultra 2.0

Nike Air Max 90 Ultra 2.0


Zanalyzovali jsme 287 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 90 Ultra 2.0

 • Tenisky jsou odlehčenou verzí oblíbeného modelu Nike Air Max 90.
 • Lidé jsou nadšeni líbivým a stylovým vzhledem bot, který v hlavních prvcích zůstává věrný originálu z roku 1990.
 • Recenzenti vítají, že tenisky mohou obouvat k jakémukoli kousku oděvu včetně džínů a kraťasů.
 • Nike Air Max 90 Ultra 2.0 jsou díky vzduchové jednotce Air Sole dostatečně pohodlné i pro každodenní nošení, shoduje se velká část jejich majitelů.
 • Několik lidí ve své recenzi vyzdvihlo nízkou hmotnost bot.
 • Většina lidí zvolila boty v jejich běžné velikosti a pochvalují si, že jim dobře padnou.
 • Tento model pořídíte za přijatelnou cenu, udává pár kupujících.
 • Jeden recenzent na stránkách finishline.com oceňuje, že tenisky opticky zmenšují nohy.
 • Sneakers jsou podle jejich nositelů hodně univerzální. Mohou je tak nosit do práce, na lehké cvičení i procházky ve volném čase.
 • Pár lidí zmiňuje, že si ohledně Nike Air Max Ultra 90 2.0 vyslechli několik pochval. Někteří už slyšeli i otázku týkající se toho, kde boty koupili.
 • V nabídce je velká paleta barev a materiálů (kůže, textilie, flyknit).

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 90 Ultra 2.0

 • Několik kupujících zkritizovalo výdrž bot. Jeden zákazník udává, že svršek se začal trhat již po šesti měsících aktivního používání.
 • Dva uživatelé nezávisle na sobě poznamenali, že podrážka při každém dopadu na zem dělá divné zvuky.
 • Jeden recenzent upozorňuje, že tenisky hodně kloužou na mokré podlaze.
 • Obuv má docela úzkou špičku, což činí problémy zejména majitelům širších nohou.
 • Hrstka lidí si stěžuje, že v případě nekožené varianty použitý materiál vypadá docela levně.

Shrnutí

Tenisky Nike Air Max 90 Ultra 2.0 jsou osvěženou verzí slavného modelu. Jejich tvůrci provedli úpravy na podrážce s cílem dosáhnout co nejnižší váhy. Recenzenti si oblíbili moderní design bot, jejich snadnou kombinovatelnost i to, že opticky zeštíhlují nohy. Na druhou stranu se však našli tací, které nenadchla odolnost bot ani použitý materiál. Kritika směřovala i k podrážce, která se podle některých nevyznačuje perfektní trakcí a při došlapu může vydávat skřípavé zvuky.

Pokud milujete airmaxy nebo přímo model Nike Air Max 90, hledáte multifunkční obuv za přijatelnou cenu nebo svým obutím rádi poutáte pozornost, pak vám tyto tenisky budou perfektně vyhovovat. Pokud vám ale záleží na vysoké kvalitě nebo se vám nelíbí viditelná jednotka Air Sole pod patou, Nike Air Max 90 Ultra 2.0 spíše nebudou botami pro vás.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 80%
  Amazon.co.uk - 80%
 • 89%
  Finishline.com - 89%
 • 80%
  Footlocker.com - 80%
 • 96%
  Google nákupy - 96%
85%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 287 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 90 Ultra 2.0

Když Tinker Hatfield marketingovému oddělení značky Nike představil koncept viditelné vzduchové jednotky Air Sole, setkal se s lehkým nepochopením. Přesto se mu vedení nakonec povedlo přesvědčit a v roce 1987 si tak svůj debut odbyl model Air Max 1. Jeho popularita rychle vzrůstala a dnes jsou airmaxy jednou z nejslavnějších kolekcí v teniskovém světě.

Tenisky Nike Air Max 90 byly představeny v roce 1990, v té době ale ještě byly známé pod jménem Air Max III. Svůj současný název si získaly až po roce 2000. Vůbec první model byl vydán v bílo-černo-šedo-červené kombinaci, kterou brzy následovaly další barevné varianty. Za dobu své existence si Nike Air Max 90 také prošly několika úspěšnými kolaboracemi. Mezi ty nejúspěšnější se řadí například Crooked Tongues BBQ 2011 x Nike Air Max 90 nebo Foot Locker x Nike Air Max 90 'I Am Rules'.

Společnost se k tomuto modelu ráda vrací, jeden z takových návratů symbolizují i tenisky Nike Air Max 90 Ultra 2.0. Ty pulty obchodů okupují od roku 2017. Drží se klasické linie svého originálu, díky inovované podrážce se ale vyznačují výrazně nižší váhou.

Styl

Nike Air Max 90 Ultra 2.0 jsou skvělým příkladem sportovní elegance. Hodí se proto jak ke sportovním kouskům, tak k běžným volnočasovým outfitům.

Vybírat může z desítek barevných kombinací a omezeni nejste ani materiálem. Klasikou je syntetický materiál, na trhu je ale i kožená či pletená (flyknit) verze. Všechny varianty se můžou pochlubit klasickou vzduchovou bublinou pod patou i ikonickou fajfkou (swoosh) na boku. Na boku bot je i nápis “Air Max”, na patě pak najdete název “Nike Air”.

Pohodlí a číslování

Jednotka Air Sole zabudovaná v patě je známá tím, že redukuje sílu došlapu. Tlumící vrstva Ultra 2.0 nejenže zaručuje tlumení dopadů, ale také zvyšuje celkové pohodlí. Díky inovované kostře se boty navíc vyznačují sníženou hmotností. To vše znamená, že Nike Air Max 90 Ultra 2.0 se postarají o pohodlí vašich chodidel po celý den.

Většina lidí může bez obav sáhnout po své běžně nošené velikosti. Pokud však máte širší chodidla nebo máte rádi větší prostor pro prsty, doporučujeme vám zvolit pár ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post