Nike Air Max 90

19 důvodů, proč (ne)kupovat NIKE AIR MAX 90

...Hledáte lifestylovou obuv, ve které se budete nejen skvěle cítit, ale hlavně skvěle vypadat? Pak jsou Nike Air Max 90 přesně pro vás. Jestliže je vaším cílem minimalistická obuv určená primárně na běhání, bude rozumnější porozhlédnout se po jiném modelu...

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 90

 • Kupující si nejvíce stěžují na to, jak je obuv těsná, hlavně v oblasti špičky. Některým se podařilo obuv rozchodit. Ne vždy takové řešení pomohlo.
 • Aktivní běžci očekávali, že boty budou lehčí. Příležitostným běžcům prý postačí, ale na seriózní běhání doporučují jiný model.
 • Pár kritiků napsalo, že boty začaly po pár týdnech vydávat skřípavý zvuk při každém kroku.
 • Řada kupujících měla problém s číslováním, boty jim byly o půl čísla menší oproti jejich běžné velikosti.
 • Zadní část boty tlačí do paty a dře kůži, napsalo pár nespokojených zákazníků.

14 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 90

 • Air Maxy jsou univerzální boty, které využijete jak na sport, tak do města, chválí mnoho kupujících.
 • Lidé si na teniskách cení jejich odolnosti, kterou přikládají kvalitnímu materiálu.
 • Obuv je dobře prodyšná a noha se v nich hned tak nezpotí, shodují se majitelé Air Maxů.
 • Podle většiny jsou boty opravdu pohodlné a poskytují dobrou oporu pro chodidla. Velmi to ocenil i jeden sneakerhead ve své videorecenzi.
 • Boty by svým známým a přátelům vřele doporučilo velké množství kupujících.
 • Tenisky můžete nosit téměř ke všemu a vždy to bude vypadat dobře, shodují se jejich majitelé.
 • Pár lidí napsalo, že boty jsou díky vyšší podrážce ideální pro ty, kteří chtějí získat pár centimetrů navíc.
 • Obuv se až překvapivě snadno čistí, ocenila řada jejich nositelů.
 • Pár majitelů napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Lidé si na botách nejvíce cení designu, konkrétně jejich retro looku, který nikdy neomrzí.
 • V obchodech je k dispozici pestrá škála colorways, chválí si vysoké procento kupujících.
 • Recenzenti se shodují, že boty vypadají ve skutečnosti ještě lépe než na fotografiích.
 • Tento model není jen pro mladé. Mezi spokojenými uživateli najdeme všechny věkové kategorie od teenagerů po starší generace.
 • Nošení Air Max 90 neodolala ani zpěvačky Rita Ora a Rihanna či herec Orlando Bloom.

Shrnutí

Od Nike Air Max 90 můžete očekávat především styl a pohodlí. Boty se skvěle hodí jak ke sportovnímu, tak neformálnímu oblečení. Jsou dostupné v v mnoha barevných variantách, což ocenilo vysoké procento majitelů. Tenisky se velmi snadno čistí a jsou prodyšné, takže v nich můžete chodit celý den, aniž by se vám zpotily nohy. Kritikům nejvíce vadila těsnost obuvi, hlavně v oblasti špičky a také váha, kvůli níž boty nejsou vhodné pro běhání na dlouhé vzdálenosti.

Hledáte lifestylovou obuv, ve které se budete nejen skvěle cítit, ale hlavně skvěle vypadat? Pak jsou Nike Air Max 90 přesně pro vás. Jestliže je vaším cílem minimalistická obuv určená primárně na běhání, bude rozumnější porozhlédnout se po jiném modelu.

Naše hodnocení
 • 91%
  Naše hodnocení - 91%
91%

Pouze několik úvodních vět

Zanalyzovali jsme 3007 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů (zdroje)

Příběh bot Nike Air Max 90

Designérem Air Max 90 není nikdo jiný než Tinker Hatfield, který se podílel na mnoha úspěšných sneakers od Nike, například Air Max 1 či Air Jordans. V době jejich vzniku se ale “Devadesátkám” říkalo Air Max III. Až v roce 2000 byl slavný model přejmenován při jejich opětovném vydání.

Ale zpět do roku 1990, kdy se Air Maxy objevily na pultech obchodů. Původně pánská bota v kombinaci “bílo-černo-šedo-červené” kombinovala umělou kůži a semiš. Sneakers komunita i široká veřejnost byla z kombinace barev i naznačení čistých linií nadšena. Nike proto těžil z úspěchu tohoto modelu na maximum a vymýšlel stále nové barevné kombinace.

Boty se dočkaly i mnoha zajímavých kolaborací, díky nimž vznikly neopakovatelné designy. Za zmínku stojí například Air Max 90 „Warhawk“ z roku 2007. Colorways a motiv žraločích zubů byli inspirovány stíhacím letounem P-40 Warhawk z 2. světové války. Dalším zajímavým počinem, který sneakerheads považují za nejvzácnější vydání, jsou Nike Air Max 90 „Tongue N Cheek“. Design navrhl britský rapper a hudební producent Dizzee Rascal ve spolupráci s designérem Benem Drurym.

A nezapomeňme zmínit Nike Air Max 90 „Navigation“, jejichž povrch zdobí letecká mapa Manhattanu. A tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho… Air Max 90 se zkrátka staly tak trochu malířským plátnem, na němž vznikla řada uměleckých děl. Přestože se na botách vystřídala řada barev a motivů, ikonická silueta Nike Air Max 90 vždy zůstala a stala se klasikou, která se jen tak neomrzí.

Styl

Design Air Max 90 kombinuje více vlivů současně. Aktuální barevné kombinace vždy drží krok se současnými trendy, zatímco atletická silueta a retro look zůstávají neměnné. Stejně tak nechybí vzduchové okénko, díky němuž můžeme vidět tlumení Nike Air pod patou. Botou prostupuje klasické prošívání, nechybí logo technologie Air Max ani ikonický Swoosh, neboli fajfka na vnější a vnitřní straně obuvi.

Základní barvy se snadno kombinují s outfity, zatímco odvážnější barevné provedení budou důrazněji odkazovat na váš osobitý styl. Svršek obuvi je buď z kůže, syntetické kůže nebo textilu v závislosti na vámi zvolené barevné variantě. Těch je nejen na českém trhu k dispozici několik desítek, případně si můžete Air Max 90 sami customizovat.

Pohodlí a číslování

Nike Air Max 90 mají záměrně užší tvar, proto nemusí padnout úplně každému. Máte-li širší nárt, pravděpodobně vás budou tlačit. Pomoci mohou napínáky do bot, ale také čas na jejich rozchození. V ostatních případech je to velmi pohodlná a prodyšná obuv na celodenní nošení.

U Nike platí nepsané pravidlo, že je téměř vždy třeba kupovat větší velikost. V případě modelu Air Max 90 je to pouze o půl čísla (US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]
 3. Jiné zdroje [1]

2) Nike Air Max 90 Essential

4) Nike Air Max 90 Ultra 2.0


Rate this post