Nike Air Max 95

Nike Air Max 95


Zanalyzovali jsme 975 uživatelských recenzí, 13 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 95

 • Lidé jsou nadšeni z neotřelého a výrazného designu bot. Někteří v recenzích uvádí, že na živo tenisky vypadají ještě lépe.
 • Tenisky jsou nadmíru pohodlné, shoduje se vysoké procento kupujících. Jeden dokonce říká, že si v teniskách připadá, jako by chodil ve vzduchu.
 • Spousta lidí si boty kupuje po mnoho let stále dokola a považuje tenisky za nejlepší, jaké kdy měli.
 • Lidé často oceňují dobrou oporu bot, a to především v oblasti klenby a paty. Tenisky si díky tomu chválí i lidé po operacích nohou.
 • Tomuto videorecenzentovi se líbí, že boty ve svrchní části kombinují více druhů materiálů, což podle něj zvyšuje jejich kredit a boty působí ještě kvalitněji.
 • Boty vypadají skvěle v kombinaci s riflemi i šortkami, líbí se mnoha majitelům.
 • Mnoho uživatelů soudí, že cena je vzhledem ke kvalitě bot příznivá.
 • Pár kupujících uvádí, že skrz materiál bot může noha dobře dýchat a jsou tak vhodné i na nošení v létě.
 • Podle tohoto recenzenta mají boty skvěle propracované šněrování, které se přizpůsobí noze a boty tak skvěle padnou.
 • Tyto tenisky nosí i takové hvězdy, jako je rapper Eminem, basketbalová superstar LeBron James nebo herec Tom Hardy.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 95

 • Už po pár týdnech nošení bot se po stranách nebo na špičce boty začal materiál párat a tvořit díry, uvádí několik nespokojených kupujících ve svých recenzích.
 • Jednomu kritikovi se ve skutečnosti nelíbí velká oka, která drží tkaničky.
 • Podle některých majitelů jsou boty příliš těsné a nehodí se pro širší chodidla.
 • Ve srovnání s běžným číslováním jsou boty spoustě kupujícím malé a radí tak pořídit si tenisky alespoň o půl čísla větší.
 • Tenisky jsou podle některých uživatelů zbytečně těžké, což může být po více hodinách nošení trochu nepříjemné.

Shrnutí

Tenisky Nike Air Max 95 patří k největším klasikám značky a řadí se k nejoblíbenějším modelům už po více než 20 let. Lidé si je zamilovali pro jejich nezaměnitelný a nestárnoucí design, skvělou oporu nohy v důležitých oblastech a především vysoké pohodlí. Některým majitelům se však v botách začaly rychle tvořit díry a lidé kritizují také to, že jsou tenisky příliš úzké a těsné.

Pokud u bot vyhledáváte originální design a komfort, nebo se hlásíte do početných řad fanoušků řady Air Max, pak by pro vás mohly být tyto boty dobrým parťákem. Hledáte-li však u tenisek spíše jednoduchý vzhled nebo potřebujete lehké boty na běhání, pak raději hledejte dál.

Uživatelská hodnocení
 • 82%
  Amazon.com - 82%
 • 84%
  Amazon.co.uk - 84%
 • 97%
  Finishline.com - 97%
 • 95%
  Google nákupy - 95%
 • 90%
  Runnerclick.com - 90%
90%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 975 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 95

V druhé polovině 70. let svět poprvé spatřil technologii Air-Sole, o devět let později byl představen model Nike Air Max 1. Už ten byl v mnoha ohledech revoluční, ale to značce ještě stále nestačilo. A tak tým vedený průmyslovým designérem Sergiem Lozanem začal pracovat na botě, která si získá pozornost nejen běžeckého světa, ale zajistí značce pozici jedničky v oblasti inovací.

Původní design bot se nechal inspirovat geologickými úkazy v Grand Canyonu. Později se však Sergio Lozano začal poohlížet v knihovně a výsledný vzhled bot pak stvořil za pomoci anatomických knih. Později tak svrchní vrstvu bot v čele s pruhy navrstvenými na sebe popsal jako maso a svalová vlákna, podrážku jako páteř a nylonová očka šněrování jako žebra.

Z mnoha důvodů se boty nejdříve potýkaly s nedůvěrou. Mohla za to absence „fajky“ na bocích boty i tehdy nepopulární šedá barva tenisek. Časem se však, především mezi mladými, staly boty hitem a byly vnímány jako módní must-have kousek napříč kontinenty. Ačkoliv jsou na trhu už více než dvacet let, stále si drží status populární boty, kterou lidé neustále chtějí.

Styl

Nike Air Max 95 jsou tenisky, které nelze přehlédnout. Jejich design přitahuje pozornost výraznou podrážkou s viditelnou Air-Sole technologií, vrstveným svrchním materiálem bot, který tvoří po bocích netradiční proužky, a také šněrováním s velkými oky na tkaničky.

Boty se díky svému vzhledu stanou dominantou každého sportovního i ležérního outfitu. Na výběr jsou desítky barevných variant, takže není problém najít takovou, která co nejlépe doplní váš šatník.

Pohodlí a číslování

Kromě designu lidé boty milují i pro jejich vysoký komfort. Přestože nejsou nejlehčí, jsou většině majitelů velmi příjemné a pohodlné. Při výběru velikosti myslete na to, že bota je spíše užší. Může se tak hodit velikost o půl, nebo i o celé číslo větší v závislosti na tvaru vašeho chodidla. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8],​ [9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post