Nike Air Max 97

Nike Air Max 97


Zanalyzovali jsme 205 uživatelských recenzí, 14 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 97

 • Tenisky za sebou mají dlouhou historii. V roce 2017 oslavily 20. výročí jejich existence.
 • Velkou část lidí nadchl unikátní, zajímavý a futuristický design bot. Jeden uživatel napsal, že ohledně vzhledu tenisek byl původně skeptický, ale naživo ho obuv okouzlila.
 • Sneakers podle jejich vlastníků dobře vypadají s každým outfitem. Někteří k nim tak nosí úzké nebo široké kalhoty, jiní tepláky či kraťasy.
 • Pár kupujících ve své recenzi zmiňuje snadnou čistitelnost bot.
 • Tenisky seženete v různých barevných verzích.
 • Nike Air Max 97 jsou dostatečně pohodlné pro běžné nošení, uvádí většina recenzentů.
 • Velké části kupujících padnou Nike Air Max 97 v jejich běžné velikosti.  
 • Část svršku je vyrobena z 3M materiálu, který se leskne. To na fotkách vypadá skvěle, oceňuje množství uživatelů.
 • Pár lidí vlastnilo už původní tenisky z roku 1997 a nyní vítají, že vzhled bot zůstal zcela nezměněný.
 • V těchto teniskách můžete spatřit i známé celebrity. Obouvá je třeba fotbalista Cristiano Ronaldo nebo zpěvák Drake.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 97

 • Tenisky jsou poměrně těžké, stěžuje si hned několik jejich majitelů. Nižší váhou se vyznačuje verze Ultra.
 • Ze začátku jsou tenisky příliš tuhé a při jejich nošení se proto některým lidem na chodidlech objevily puchýře nebo oděrky. Podle zkušeností většiny ale po chvíli materiál povolí a přizpůsobí se.
 • Majitelům širších nohou obuv připadá příliš úzká.
 • Některým recenzentům se cena bot zdá příliš vysoká.
 • Materiál není perforovaný. Pár kritiků proto upozorňuje na to, že boty jsou neprodyšné a v létě je v nich docela horko.
 • Tenisky se nevyznačují zrovna perfektní trakcí. Jeden uživatel na stránkách footlocker.co.uk napsal, že hodně kloužou zejména na mokrém povrchu.

Shrnutí

Tenisky Nike Air Max mají futuristický design, na trhu jsou ale už od roku 1997. Recenzenti si je oblíbili právě pro jejich neotřelý a jedinečný vzhled, lehkou údržbu a pohodlnost. Na druhou stranu však kritizují jejich vyšší hmotnost a nižší prodyšnost.

Pokud rádi vyčníváte z davu, oceníte boty s historií nebo hledáte výrazné a přitom snadno kombinovatelné tenisky, s Nike Air Max 97 neuděláte chybu. Rozhodujícími faktory, proč tyto boty nekupovat, může být jednak vyšší cena, tak i fakt, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.

Uživatelská hodnocení
 • 93%
  Amazon.com - 93%
 • 92%
  Nike.com - 92%
 • 97%
  Influenster.com - 97%
 • 92%
  Google nákupy - 92%
94%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 295 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max 97

26. března 1987 v oblasti tenisek začala revoluce. Ten den Nike prezentoval první model Air Max s technologií Air Sole – bublinou pod patou.

Rodina airmaxů se rychle rozrůstala a o deset let později společnost představila tenisky Air Max 97. Za jejich designem stojí Christian Tresser, který se inspiroval vzhledem horských kol. Mezi fanoušky je však mnohem rozšířenější legenda, že inspirací Tresserovy byly japonské rychlovlaky Šinkansen. Podle této verze Nike Air Max 97 napodobují tvar vlaku a připomínají náboj. Tenisky jsou zároveň určitým vyjádřením dané doby, tedy konce milénia. Jsou symbolem změny a rychlosti vývoje.

Nike Air Max 97 se řadí mezi jedny z nejvíc milovaných a zároveň opovrhovaných siluet. Lidé se dělí na dva tábory – jedna část jejich futuristický a jedinečný design obdivuje, druhá nechápe či přímo nenávidí. V roce 1997 byly nejvíc prodávané v Itálii. Vůbec největšího prodeje ale dosáhly v roce 2017, kdy oslavily své 20. narozeniny. Úspěch získaly zejména ve Spojených státech.

Styl

Design Nike Air Max 97 je sám o sobě dost výrazný, postačí ho tak doplnit jednoduchými džínsy a tričkem. Tyto tenisky ale bez obav můžete obouvat i ke sportovním modelům nebo k nápadnějším kouskům.

Mezi poznávací prvky Nike Air Max 97 patří atypický svršek s podélnými liniemi a vzduchová bublina viditelná po celé délce podrážky. Design doplňují reflexní prvky a miniaturní swoosh (fajfky) na vnějším i vnitřním boku bot. Na patě nechybí ani poutko pro snadnější obouvání.

Pohodlí a číslování

Nike Air Max 97 ze začátku nepatří mezi ty nejpohodlnější boty na světě. Po několika nošeních se však roztáhnou a jejich majitelům zajistí dostatečný komfort. Tenisky jsou však poměrně těžké, tento problém lze řešit pořízením odlehčené varianty Air Max 97 Ultra. Rovněž nejsou příliš prodyšné a celodenní nošení v horkém létě tak nemusí být příjemné.

Většina lidí může beze strachu zvolit běžnou velikost. Nike Air Max 97 jsou ale o trochu užší než některé jiné boty. Pokud tedy máte rádi větší prostor nebo máte širší nohy, zvolte velikost o půl čísla větší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post