Nike Air Max Plus

Nike Air Max Plus


Zanalyzovali jsme 600 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max Plus

 • Pár zákazníků na Footlocker.com vyzdvihuje to, že jsou v porovnání s jinými teniskami poměrně lehké.
 • Podle několika zákazníků se  Nike Air Max Plus dají aktivně využívat  na běh, tenis i do fitka.
 • Řada lidí se shoduje na tom, že tenisky se hodí téměř k jakémukoliv outfitu; ať už na sobě máte džíny nebo třeba kalhoty na cvičení
 • Boty jsou opravdu stylové, shodla se většina kupujících. Obzvláště se jim líbí sportovní design a ikonické bublinové okno do boku podrážky.
 • Autor této videorecenze obdivuje design tenisek a doporučuje vybrat si model v metalické stříbrné.
 • Aktuálně najdete na českém trhu poměrně velký výběr barevných variant; od metalické stříbrné po všelijaké různobarevné modely.
 • Majitelé původního modelu z roku 1998 jsou nadšeni, jak moc se nový model tomu původnímu podobá; zmínil také to, že si tenisky stále zachovávají svou prvotřídní kvalitu.
 • Tenisky se snadno čistí, chválí většina zákazníků.
 • Pár majitelů těchto tenisek napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Několik lidí vychvaluje pevnost materiálu, díky čemuž si tenisky dlouho zanechají svůj původní tvar.
 • Řadu kupujících potěšil fakt, že realita splnila jejich očekávání, čili že vyšší cena tenisek odpovídá jejich kvalitě.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Max Plus

 • Řada lidí má potíže  s tím, že tenisky jsou těsné, nepohodlné a je problematické je obout; lidé je ve většině případech rozchodili, ale jsou i tací, kterým tato vada zůstala.
 • Dva kupující si stěžovali na skřípavý zvuk, jenž podrážka vydávala při chůzi.
 • V mnoha případech neodpovídalo číslování. Lidé museli tenisky vracet a vzít si o půl čísla větší velikost.

Shrnutí

Nike Air Max Plus jsou pokračovatelem stejnojmenného modelu z roku 1998. Stejně jako tehdy i nyní jsou zahrnovány řadou komplimentů od designu až po vysoký komfort. Jejich majitelé je vřele doporučují všem, kteří hledají stylovou sportovní obuv vhodnou na celodenní nošení. Vyzdvihují také jejich snadné kombinování s outfity. Jako nevýhodu někteří zmiňují, že jsou boty příliš těsné a proto nejsou vhodné pro lidi s širokým nártem či vysokou klenbou.

Hledáte-li tenisky na celodenní nošení nebo máte blízko k původnímu modelu z konce devadesátých let, jistě budete spokojeni. Rozhodujícími faktory, proč Nike Air Max Plus nekupovat, může být jednak vyšší cena, tak i fakt, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Footlocker.com - 92%
 • 84%
  Amazon.com - 84%
 • 92%
  Champssports.com - 92%
 • 85%
  Nicershoes.com - 85%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 600 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max Plus

Model patří do rodiny Nike Air Max, jejíž historie sahá do roku 1987. Za jejím vznikem stojí Tinker Hatfield, jež je autorem dobře známého bublinového okénka v podrážce. Díky tomu se, dosud uvnitř skrytá, technologie Air-Sole ukázala v celé své kráse. Kde se vzala inspirace k tak odvážnému kroku? Hatfield je původem architekt, takže často čerpal ze svých zkušeností s architekturou. Jinak tomu nebylo ani nyní. Předlohou mu byla jedna průhledná budova v Paříži. Nová generace bot Air Max se ihned stala hitem sportovců a sběratelů díky tomu, že nabízí výrazné barevné kombinace a spolehlivé odpružení.

A jaký je příběh modelu Air Max Plus? Tyhle sportovní boty přišly na trh v roce 1998, tedy rok poté, co se na trhu objevily všemi milované sneakers Air Max 97. Za tímto konkrétním modelem stojí návrhář Sean McDowell. Zajímavostí je fakt, že nápad na jejich design měl v hlavě mnohem dříve, než pro Nike vůbec začal pracovat. V jednom z rozhovorů se svěřil s až poetickým příběhem o jejich vzniku. Bylo to během dovolené na Floridě. Sean relaxoval na pláži a jen tak si kreslil. „Pro mě to bylo jedno z nejvíce tvůrčích období,“ prohlásil.

Blížil se soumrak, vítr čechral palmy a jasně modrá obloha zrovna převlékala kabát do tmavě modré. Sean tento moment zachytil na papír a najednou měl design nových tenisek rovnou před sebou. Po nástupu do Nike začal pracovat na běžeckých botách s pracovním názvem Sky Air.

Po řadě výrobních neúspěchů se stalo nemožné: tenisky se s příchodem školního roku objevily na pultech obchodů a ani ne po pěti minutách o ně projevilo zájem minimálně deset dětí. Air Max Plus se poté téměř přes noc staly snem tisíců lidí po celém světě a získávají stále nové a nové barevné varianty.

Nike rád nechával milovníky Air Max Plus v očekávání a tak boty na trh uvolňoval velmi pozvolna. Nicméně v roce 2013 se z nich oficiálně staly stálice na pultech obchodů. Přesto o ně byl takový zájem, jako kdyby se jednalo o limitovanou edici. Značka vycítila příležitost a představila světu další barvy a kombinace. I z nich se staly hity, které chce mít doma každý milovník Nike.

Styl

Základní modely Nike Air Max Plus působí velmi sportovně a jednoduše. Na botách jako první upoutají vzduchové bubliny v mezipodešvi a tlumící vrstva na patě. Působivé je také žebrování, jehož tvar je inspirovaný písečnými dunami, jaké na plážích tvaruje vítr.

Logo Nike na vnější a vnitřní straně boty je samozřejmostí stejně jako označení Nike Air na jazyku. TN Air na podrážce a na patě symbolizuje technologii Tuned Air. Vybírat si můžete z řady barevných kombinací: od metalické stříbrné po různé nepřehlédnutelné “colorways.”

Pohodlí a číslování

Abyste se v Nike Air Max Plus cítili pohodlně, budete je muset pravděpodobně nejprve rozchodit. Poté se z nich stanou ideální tenisky na celodenní nošení. O větší komfort během chůze se postará podrážka s tlumící vrstvou. Pokud máte širší nárt nebo vysokou klenbu, bude rozumnější vzít si o půl čísla větší velikost (US číslování). 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4]

Rate this post