Nike Air Max Zero Essential

Nike Air Max Zero Essential


Zanalyzovali jsme 167 uživatelských recenzí, 3 videopohledy a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max Zero Essential

 • Mnoho kupujících oceňuje prodyšnou svrchní část bot, díky které jsou boty příjemné na nošení i v létě.
 • Tenisky vypadají na noze skvěle a hodí se ke spoustě outfitů, pochvaluje si jeden zákazník e-shopu footlocker.eu.
 • Lidé u tenisek milují jejich komfort. Jeden majitel napsal, že se v botách cítí jako v ponožkách a pro dalšího jsou to vůbec nejpohodlnější boty, jaké kdy obul.
 • Jeden zákazník na amazonu si chválí, že horní část boty dobře drží kotník.
 • Boty mají vzhledem ke své kvalitě přijatelnou cenu, napsalo několik kupujících.
 • Autor této recenze vidí jako výhodu těchto tenisek to, že mají pod patou klasickou technologii Air Sole, tedy „vzduchovou bublinu“.
 • Boty vás dělají vyšším, líbí se jednomu z majitelů tenisek.
 • Mnoho fanoušků sneakers si chválí povedený a moderní design bot.
 • Několik lidí v komentářích oceňuje jazyk boty, který je spojený se zbytkem boty a tenisky se tak snadno obouvají.
 • Jeden z majitelů bot si chválí, že jsou boty kvalitní a v dobrém stavu mu vydržely už dva roky.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air Max Zero Essential

 • Někteří lidé v recenzích kritizují, že jsou boty příliš úzké po stranách a pro větší komfort radí zvolit větší velikost bot, než nosíte běžně.
 • Špína z bílé varianty bot nejde vyčistit, vadí jednomu ze zákazníků e-shopu footlocker.eu.
 • Jednomu z majitelů se zdá, že jsou boty lacině ušité.
 • Podle této recenze mají boty nedostatek v tom, že nemají reflexní prvky jako má třeba model Nike Air Max Zero Reflective.
 • Jeden uživatel na amazonu chválí levou část boty, na pravé ho však tlačí logo Nike.

Shrnutí

Boty Nike Air Max Zero Essential jsou u lidí oblíbené pro svůj moderní design, komfort a také prodyšný materiál, díky čemuž jsou příjemné i v teplém počasí. Mezi nevýhodami někteří zmiňují to, že boty tlačí po stranách a někomu se nelíbí absence reflexních prvků.

Hledáte-li boty s moderním a jednoduchým designem, které budete moci nosit třeba celý den, jste na správné adrese. Jestliže hledáte boty na aktivní sportování nebo si chcete vybírat z mnoha barevných variant bot, určitě se pro vás najde vhodnější pár.

Uživatelská hodnocení
 • 86%
  Footlocker.eu - 86%
 • 96%
  Nike.com.br - 96%
 • 86%
  Amazon.com - 86%
 • 82%
  Macys.com - 82%
 • 91%
  Runnerclick.com - 91%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 167 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max Zero Essential

Boty patří do velké rodiny bot Air Max, která se proslavila především díky typické bublině pod patou nazývané Air Sole. Tu navrhl při návštěvě centrály Nike letecký inženýr Frank Rudy a jeho nápad byl poprvé aplikován na modelu Nike Air Tailwind. O necelých deset let později pak designér značky Tinker Hatfield použil tuto technologii při navrhování tenisek Nike Air Max 1 a představil tak světu novou podobu běžecké obuvi.

Přestože na pulty obchodů se tenisky Nike Air Max Zero Essential dostaly až v roce 2015, na papíře existovaly už od roku 1985. Tehdy Tinker Hatfield, inspirován slavnou stavbou Centre Pompidou při svém výletu do Francie, načrtnul na papír jejich design, který byl však na tehdejší dobu až příliš moderní a pokročilý na to, aby mohl být zrealizován.

Téměř o tři desetiletí později pak Graeme McMillan, ředitel designu Nike Sportswear, dostal v rámci oslav „Dne Air Max“ za úkol Hatfieldův náčrt reinterpretovat. Za pomoci poznámek původního tvůrce tak McMillanův tým přepracoval originální design, zapojil do něj nejmodernější inovace a zároveň zachoval jeho původní základní rys – komfort.

První model Air Max Zero v bílé a tmavě modré kombinaci svět spatřil 26. března 2015. Následovala žlutá varianta, která nejvíce připomínala původní nákres modelu.

Styl

Tenisky Nike Air Max Zero Essential mají jednoduchý a moderní design a spojují v sobě mnoho inovací značky. Na bocích mají tenisky typickou „fajfku“ jako logo značky, na netypickém jazyku boty, který je spojen s bočními částmi bot, je umístěn název boty v zajímavém grafickém provedení. Svrchní část tenisek je tvořena síťovinou a zčásti je pogumovaná. V podrážce v místě pod patou je zabudovaná „bublina“ Air Sole.

Boty se svým designem hodí ke každému sportovněji laděnému outfitu a jsou k dostání v několika barevných kombinacích.

Pohodlí a číslování

Boty jsou navrženy s cílem zajistit za pomoci nejrůznějších technologií co největší komfort, takže vám patrně jako většině jejich majitelů budou pohodlné i při celodenním nošení. Není potřeba dlouhá doba na jejich rozchození.

Při koupi bot zvolte svoji obvyklou velikost. Pokud máte širší chodidlo, můžete zvolit o půl čísla větší botu pro větší pohodlí. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 2. Videopohledy [1], [2], [3]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4], [5]

Rate this post