Nike Air Max Zero

Nike Air Max Zero


Zanalyzovali jsme 243 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max Zero

 • Uživatelé oceňují pohodlnost bot. Komfort vám prý zajistí i při celodenním nošení.
 • Tenisky jsou ideovým předchůdcem populárního modelu Air Max 1. Proto je také při koupi dostanete zabalené v obalu s nápisem „The one before the one“, tedy „ta, která byla před jedničkou“.
 • Velikost bot podle názoru většiny recenzentů odpovídá jejich běžné velikosti.
 • Kupující si tenisky oblíbili pro jejich lehkou váhu. Jedna recenzentka dokonce tvrdí, že její sandály jsou oproti nim těžké.
 • Jsou lidé, kteří v nich chodí na delší procházky, ale i tací, jenž boty využívají hlavně na běh či jiný sport.
 • Tento model obuvi nosí fotbalista Wayne Rooney a americká královna krásy Olivia Culpo.
 • Několik vlastníků Air Max Zero už ohledně svých bot získalo komplimenty.
 • Vyznačují se jednoduchým a nadčasovým designem. Ženy při hodnocení vzhledu bot často používaly slovo “roztomilé.”
 • Dva uživatelé si zmínili, že boty Nike Air Max Zero na ženách vypadají sexy.
 • Tenisky jsou aktuálně v roce 2019 dostupné v několika barevných verzích.
 • Někteří kupující ve svých recenzích zmiňují přijatelnou cenu bot.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Max Zero

 • Několik recenzentů si stěžuje, že svršek tenisky vyrobený ze síťoviny není moc odolný. Po krátké době se v něm prý začnou tvořit díry.
 • Fotografie neodpovídají skutečnosti, upozorňují někteří uživatelé. Dva kupující si nezávisle na sobě myslí, že boty na fotkách vypadaly lépe než ve skutečnosti.
 • Recenzenti se širší nohou upozorňují na to, že boty jsou až příliš těsné po stranách a kolem kotníku.
 • Tenisky Air Max Zero jsou spíše nízké kvality a rychle se opotřebí nebo začnou rozpadat, postěžovalo si pár kupujících.

Shrnutí

Tenisky Nike Air Max Zero doplňují své předchůdce v legendární edici Air Max. Dle názoru uživatelů se vyznačují vysokým komfortem při nošení, lehkostí a minimalistickým, ale progresivním vzhledem. Na druhou stranu však někteří kritizují nedostatečnou odolnost použitého materiál. Vrchní síťovina má sklony se začít rychle trhat a boty brzy mohou vypadat opotřebeně.

Model Air Max Zero je dobrou volbou pro toho, kdo má rád boty se zajímavým příběhem, upřednostňuje jednoduchý design nebo shání pohodlné a lehké tenisky pro běžné nošení. Jestliže vám však nejvíce záleží na vynikající odolnosti, oceníte spíše výraznější styl nebo nepatříte mezi fanoušky Air Maxů s viditelnou vzduchovou bublinou, pak vám tyto tenisky spíše nedoporučujeme.

Uživatelská hodnocení
 • 80%
  Amazon.com - 80%
 • 88%
  Finishline.com - 88%
 • 88%
  Footlocker.co.uk - 88%
 • 86%
  Footlocker.eu - 86%
 • 91%
  Runnerclick.com - 91%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 243 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Max Zero

26. března 1987 přišel jeden z významných milníků značky Nike – byl představen model Air Max 1. Šlo o první tenisky s viditelnou vzduchovou bublinou v oblasti paty neboli Air Sole. Technologie Air Sole funguje na principu vzduchového polštáře, který je naplněný stlačeným vzduchem.

Použití bubliny pod patou ale samo o sobě neznamenalo nic převratného. S tímto nápadem totiž přišel letecký inženýr Frank Rudy již v roce 1977. Rudyho koncept Air Sole, aplikovaný roku 1978 u bot Nike Air Tailwind, byl ale neviditelný. Viditelným se stal právě až u tenisek Air Max 1. Tento model tak odstartoval popularitu ikonické technologie, která se stala kultem nejen u sportovní obuvi.

Málokdo ale věděl, že před Air Max 1 byl navržen ještě jeden model. 26. března 2015, tedy téměř 30 let po uvedení prvních Air Maxů na trh, byly představeny tenisky Air Max Zero (zero je anglicky nula). Jejich název nebyl zvolen náhodně. Jak sama značka udává, jedná se o „the one before the 1“, tedy o „ty jedny před jedničkou“.

Boty Nike Air Max Zero jsou tedy předsériovým návrhem modelu Air Max 1. Byly navrženy již v roce 1985. V porovnání s Air Max 1 je celá bota vyšší. Stejný naopak zůstává slavný koncept viditelné bubliny pod patou. Tato obuv pochází z rukou vývojáře Marka Parkera a designéra Tinkera Hatfielda.

Právě Hatfield v jednom z rozhovorů vysvětluje, proč byl tento model vydán až 30 let po vzniku jeho návrhu. Design bot byl údajně pro rok 1985 až příliš futuristický. Namísto něj se tedy raději značka Nike rozhodla vytvořit návrh, který spotřebitelé v dané době lépe přijmou.

Návrhář Hatfield zodpověděl i otázku, proč byl model představen zrovna nyní. Dle Hatfieldových slov se tak stalo proto, že je současná doba zaměřená na technicky vychytané boty vhodné pro běžné nošení. Právě z toho důvodu je prý perfektní čas i pro progresivní Air Max Zero styl.

Styl

Tenisky Nike Air Max Zero jsou inspirované běžeckými botami. Díky klasickému designu je můžete nosit s různými outfity včetně těch pro cvičení a volný čas. Dobře budou vypadat i s obyčejnými džínami a tričkem.

Boty jsou nabízeny v široké barevné škále. Jejich svršek je vyroben ze síťoviny v kombinaci s pogumováním. Na jazyku najdete název Air Max Zero, na boku paty je vyobrazen decentní nápis Air. Zajímavým zpestřením je podpis designéra Tinkera Hatfielda a datum 03/26 uvnitř levé boty.

Pohodlí a číslování

Tenisky Air Max Zero jsou velmi pohodlné a to zejména díky tomu, jak jsou lehké. Doporučujeme je tak i pro každodenní nošení.

Když si koupíte svou běžnou velikost, boty vám budou sedět. Pokud však máte širší nohu, boty by vám mohly být těsnější po stranách a v oblasti kotníku. V případě širších nohou tedy zvažte, zda si nepořídit tenisky o půl čísla větší (v US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]
 3. Jiné zdroje [1], [2], [3], [4], [5]

Rate this post