Nike Air Presto Mid Utility

Nike Air Presto Mid Utility


Zanalyzovali jsme 102 uživatelských recenzí, 14 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Presto Mid Utility

 • První model Nike Air Presto byl vydán již v roce 2000. Po letech ho Nike představil ve středním profilu a v materiálech vhodných do chladného počasí.
 • Design obuvi je podle několika uživatelů pro tenisky poměrně netypický. Vypadají spíš jako kombinace vysokých bot a tenisek, udávají někteří.
 • Většina recenzentů opěvuje vysokou pohodlnost bot. Vítají, že v nich bez problémů můžou chodit celý den.
 • I když tenisky na první pohled vypadají mohutně, ve skutečnosti mají nízkou hmotnost, uvádějí jejich majitelé.
 • Lidé pozitivně hodnotí vysokou flexibilitu bot.
 • Recenzenti jsou spokojeni s tím, že si boty můžou vzít do sychravého počasí. Jeden uživatel na stránkách nike.com oceňuje, že Nike Air Presto Mid Utility udrží nohy v teple a v suchu, i když je teplota u nuly.
 • Boty se vyznačují uspokojivou trakcí na mokrém i suchém povrchu, udávají jejich vlastníci.
 • Velikost obuvi podle většiny lidí odpovídá.
 • Tenisky jsou vhodné na běžné nošení, ale třeba i na běhání v zimě, pochvalují si jejich nositelé.
 • Kupujícím se líbí to, jak elastický svršek pevně obepne nohy a skelet z plastu jim poskytne dostatečnou oporu a ochrání je před nárazem.
 • Sneakers seženete za přijatelnou cenu, zmiňuje několik lidí.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Presto Mid Utility

 • Tenisky jsou voděodolné v omezené míře, jejich majitelé je nedoporučují nosit do velmi prudkého deště. Nejvíc náchylná na promočení je údajně špička bot.
 • I přesto, že jsou po stranách obuvi zipy, se podle několika kupujících tenisky obtížně obouvají. Zipy jsou prý totiž příliš malé na to, aby s nazouváním výrazněji pomohly.
 • Několik hodnotitelů nenadchla kvalita tenisek. Někomu se brzy odlepuje podrážka, jiný má problém s rychlým opotřebením špiček bot. Jeden uživatel na stránkách nike.com si tak posteskl, že Nike Air Presto Mid Utility jsou méně odolné, než očekával.

Shrnutí

Tenisky Nike Air Presto Mid Utility, určené zejména do chladného počasí, si oblíbili běžci, sběratelé i běžní uživatelé. Recenzenty oslnil především jejich zajímavý vzhled, dobrá přilnavost podrážky na různých površích i přijatelná cena. Některé však trápí obtížnější obouvání a vyzouvání, jiní nejsou spokojeni s výdrží bot.

Pokud sháníte maximálně komfortní obuv, chcete se v zimě vyhnout zmrzlým a promočeným nohám nebo se vám líbí minimalistický a netypický vzhled bot, u těchto tenisek zbystřete svou pozornost. Jestliže je ale pro vás prioritou extrémní odolnost nebo fandíte retro teniskám s dlouhou historií, Nike Air Presto Mid Utility by vás mohly zklamat.

Uživatelská hodnocení
 • 88%
  Amazon.com - 88%
 • 76%
  Nike.com - 76%
 • 86%
  Google nákupy - 86%
 • 98%
  Office.co.uk - 98%
 • 87%
  Runnerclick.com - 87%
87%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 102 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Presto Mid Utility

Během letní olympiády v Sydney v roce 2000 se divákům poprvé představili sportovci z Eritreje, Mikronésie a Palau, pro svět tenisek je však podstatnější, že v průběhu OH si svou premiéru odbyly první tenisky Nike Air Presto.

Společnost Nike tenisky Air Presto prezentovala jako “trička pro vaše nohy“. Toto označení si nezískaly jenom pro vysoký komfort, který poskytovaly, ale i kvůli neobvyklému číslování. Boty totiž původně byly nabízeny ve velikostech S, M, L a XL – tedy ve velikostech, které byste očekávali spíše v obchodech s oblečením. Dnes už mají číslování jako ostatní tenisky.

Za Nike Air Presto stojí Tobie Hatfield, mladší bratr Tinkera Hatfielda (z jeho rukou pocházejí například legendární Air Max 1 nebo Air Jordan 3). Tobie tenisky Nike Air Presto navrhl tak, aby svým designem i vlastnostmi připomínaly ponožky. Výsledkem byly pohodlné, lehké a flexibilní boty.

Model Nike Air Presto Mid Utility si z původního modelu bere to nejlepší a přidává k tomu voděodolný a zateplený svršek. To z něj činí ideální obuv pro zimu.

Styl

Originální, zajímavý a minimalistický vzhled – to jsou Nike Air Presto Mid Utility. Jak ukazuje například tento videorecenzent, můžete je obout k běžeckým i klasickým kalhotám, ale klidně také k teplákům nebo kraťasům. Zapadnou k moderním sportovně-elegantním outfitům, skvěle sedí třeba i k military (vojenskému) stylu.

Tenisky jsou nabízeny v decentních barevných kombinacích. Párů ve výrazných, kontrastních barvách moc nenajdete. Mezi poznávací znamení tohoto modelu patří absence jazyka, minimalistický svršek a skelet z materiálu TPU ve střední části. Známé logo swoosh (fajfku) pak najdete na boku podrážky i v přední části bot. Funkčním a zároveň stylovým doplňkem jsou boční zipy.

Pohodlí a číslování

Svršek z pružného materiálu vám pevně obepne nohu a dodatečnou oporu nabídne skelet. Vodoodpudivá povrchová úprava pak vaše nohy udrží v suchu. Nike Air Presto Mid Utility tak doporučujeme i pro každodenní nošení, a to především v chladných měsících.

Číslování bot sedí, vaše běžná velikost by vám měla dobře padnout.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13], [14]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post