Nike Air VaporMax Flyknit

Nike Air VaporMax Flyknit


Zanalyzovali jsme 722 uživatelských recenzí, 13 videopohledů a 9 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air VaporMax Flyknit

 • Mnoho lidí kladně hodnotí lehkost obuvi. Jeden recenzent napsal, že jsou to nejlehčí Air Maxy, které kdy vlastnil.
 • Kupující vyzdvihují prodyšnost tenisek. Tuto vlastnost velmi chválí i tento videorecenzent.
 • Uživatelé boty doporučují všem, kteří hledají pohodlnou obuv na celodenní nošení.
 • Několik majitelů oceňuje přítomnost odnímatelné vložky do bot a možnost vyměnit je (v případě potřeby) za vhodnější.
 • “Díky bublinové podrážce mám pocit, že se nadnáším,” zmínil jeden milovník tenisek. Podobný dojem vyjádřilo i několik dalších recenzentů.
 • Lidé doporučují tento model i pro sálové sporty a fitness aktivity. Běžci boty používají pro běh spíše na kratší vzdálenosti.
 • Boty je snadné rozchodit, potvrzují někteří kupující.
 • Uživatelé chválí, jak je svrchní materiál flexibilní a měkký, bota nikde netlačí.
 • Obuv je opatřena řadou zajímavých technologií, tudíž drží krok s dobou, vyzdvihují recenzenti.
 • Majitelé se shodují na tom, že design bot poutá pozornost a cítí se v nich výjimečně.
 • Tenisky si oblíbilo i mnoho veřejně známých osobností, například basketbalista Tristan Thompson, herečka Jessica Alba a vévodkyně z Cambridge.

7 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Air VaporMax Flyknit

 • Aktivní běžci nedoporučují tenisky pro běh na delší vzdálenosti. Dlouhodobější užívání údajně způsobuje puchýře a bolesti kotníků.
 • Několik běžců také kritizuje odolnost podrážky. V některých případech praskla nebo měla jiné defekty.
 • Pár kupujícím vadí vrzání podrážky na některých površích. Zvuk je prý skřípavý a otravný.
 • Někteří hodnotící vidí problém v tloušťce a pružnosti jazyka. Údajně nic nevydrží a jakmile si nedáte pozor, snadno jej roztrhnete.
 • Jeden sneakerhead razí názor, že tenisky jsou celkem pěkné, ale kazí je podrážka. Podle jeho slov působí až dětinsky.
 • Lidé se shodují na tom, že cena bot je přemrštěná v porovnání s jinou běžeckou obuví od Nike.
 • Boty jsou prý příliš úzké pro lidi s širšími chodidly, hlavně ve střední části. V tomto případě málokdy pomohla volba o číslo větší velikosti.

Shrnutí

Tenisky Nike Air VaporMax Flyknit lidé zbožňují pro jejich futuristický styl, lehkost a prodyšnost materiálu. Nemluvě o tom, že v sobě skrývá řadu inovativnách technologií. Běžcům naopak vadí, že tenisky nejsou vhodné pro běh na delší vzdálenosti. Někteří uživatelé také kritizují přemrštěnou cenu bot a vrzání podrážky na některých površích, například na linoleu.

Jestliže hledáte pohodlnou a lehkou obuv na běhání nebo fitness, ve které se budete nejen dobře cítit, ale také skvěle vypadat, pak vám budou tyto tenisky nejspíše vyhovovat. Naopak pokud není tento netradiční styl tenisek vaším šálkem kávy či hledáte cenově dostupnější běžeckou obuv, doporučíme vám vybrat si spíše jinou obuv.

Uživatelská hodnocení
 • 84%
  Nike.com - 84%
 • 78%
  Finishline.com - 78%
 • 94%
  Footlocker.com - 94%
 • 80%
  Google nákupy - 80%
 • 78%
  Runnerclick.com - 78%
83%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 722 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air VaporMax Flyknit

Air Max tenisky zdobí bohatá historie, která se výrazně podepsala na současných Air VaporMax Flyknit. V první řadě je to rok 1979, kdy lidé prvně obouvají tenisky s revoluční technologií Air Sole. Byla to malá vzduchová kapsle pod patou, jejímž úkolem bylo a je tlumit tvrdé dopady. Pro sportovce technologie k nezaplacení, jen běžní zákazníci uvěřily na krátký čas fámě, že vzduchová kapsle jednoho dne bouchne.

Dalším důležitým milníkem je rok 1987, kdy na scénu vstupuje další revoluce, tentokrát v designu. Tinker Hatfield opatřil část podrážky okénkem, díky kterému lidé mohli technologii Air nejen cítit, ale i vidět. Hatfield se nechal inspirovat pařížským kulturním centrem Pompidou – prosklenou budovou s viditelnou vnitřní konstrukcí. Když takové mohou být budovy, proč ne tenisky?

A konečně je tu rok 2012 a technologie Flyknit. Materiál lehký jako pírko, prodyšný a přírodu šetřící. Na výrobu jednoho páru totiž padne šest recyklovaných plastových lahví. Z těchto třech důležitých milníků vzešel právě model Air VaporMax Flyknit. A jaký byl důvod přejít od vzduchového okénka ke zcela odhalené podrážce?

Myšlenka designérů je lehká stejně jako bota sama: aby jejich nositel nabyl dojmu, že se vznáší. Dosáhnout takového cíle vyžadovalo sestrojení speciální formy na podrážku. Ta se skládá z více než 39 000 komponentů a je tedy složitější než motor auta s vysokým výkonem. Vývoj zahrnoval celkem 15 pokusů, než byla bota v očích vývojářů dokonalá.

Styl

Tenisky v sobě odráží lehkost a moderní styl s futuristickými prvky jako je bublinová podrážka. Svrchní část bot je prakticky bezešvý a vyrobený z Flyknit vláken. Ten překrývá ikonické a všem dobře známé logo Nike. Patní část je zpevněna a zdobí ji ve tmě svítící pruh. Tenisky jsou v obchodech k dispozici ve dvou verzích s označením 1 a 2. Mají odlišnou patní konstrukci a umístěním loga na vnější a vnitřní straně boty. VaporMax Flyknit 2 je navíc opatřen poutkem na patě. V ničem dalším se tyto dva modely výrazněji neliší.

Design bot je více sportovní a nápadný, boty velmi pěkně doplní jakýkoli sportovní outfit. Na trhu jsou k dispozici výrazné barvy, ale i oblíbené celočerné a celobílé modely.

Pohodlí a číslování

Air VaporMax je standardní běžecká obuv, uvnitř které se snoubí hned několik technologií. Jsou to Flyknit, Air a Flywire. Tato silná kombinace se dobře osvědčí jak během sportu, tak během celého dne, kdy budete na nohou. Sice pár dní trvá, než si obuv sedne, ale pokud jí dáte čas, odmění se vám komfortem a stabilitou.

Číslování odpovídá skutečnosti, proto se můžete s klidem rozhodnout pro svou běžnou velikost. Boty jsou však ve střední části užší, pravděpodobně nepadnou lidem s širšími chodidly. Ti mohou zkusit obuv o číslo větší, ale ne vždy je to záruka, že vám budou tenisky tak pohodlné jako ostatním. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12], [13]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8], [9]​

Rate this post