Nike Air Zoom Mariah Flyknit Racer

Nike Air Zoom Mariah Flyknit Racer


Zanalyzovali jsme 110 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Zoom Mariah Flyknit Racer

 • Recenzenti se shodují, že boty na noze jsou velmi lehké a téměř o nich neví.
 • Majitelé na teniskách nejvíce oceňují jejich prodyšnost, proto je vřele doporučují na celodenní nošení.
 • Tenisky jsou vhodné na sport, ale díky originálnímu designu také do města jako lifestylová obuv, tvrdí řada kupujících. Podobný názor má i tento videorecenzent.
 • Nazouvání tenisek je velmi snadné díky pružnému materiálu, oceňují jejich majitelé. Lidé přirovnávají materiál k praku – pruží, ale je pevný.
 • Uživatelé s problémovou klenbou si užijí chůzi bez bolesti, obuv má kvalitní a pohodlnou stélku, tvrdí někteří.
 • Několik lidí oceňuje, že je vložka do bot odnímatelná a lze ji nahradit, v případě potřeby, za jinou.
 • Mnoho kupujících se shoduje, že design bot je návykový a poutá pozornost okolí. Z designu bot je nadšena i tato videorecenzentka .
 • Číslování odpovídá realitě, a proto můžete s klidem zvolit svou velikost, shodlo se velké množství majitelů.
 • Mariah Flyknit Racer můžete nosit téměř ke všemu a vždy to bude vypadat dobře, říká mnoho recenzentů.
 • Boty si můžete za drobný poplatek cutosmizovat.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Zoom Mariah Flyknit Racer

 • Lidem nejvíce vadí poloviční zavazování, které končí v prostředku boty. Kvůli němu boty nedrží pevně na noze.
 • Kupující se shodují, že tvar boty je moc úzký pro lidi s širšími chodidly. Nošení boty prý způsobuje nepohodlí až bolest.
 • Jeden aktivní běžec tvrdí, že se mu boty po dvou týdnech rozpadly.
 • Pár lidí si stěžuje na patní část boty, která při chůzi klouže nahoru a dolů. Stejný problém řeší i tento sneakerhead ve své videorecenzi.

Shrnutí

V 80. letech vyhrávala tato obuv hlavně maratóny. Dnes se drží na předních příčkách jako lifestylová bota do města. Lidé na ní chválí nejen lehkost a prodyšnost, ale i návykový design a odpovídající číslování. Kritikům nejvíce vadí netradiční zavazování, které končí uprostřed obuvi a nedovolí ji pevněji utáhnout. Někteří také kritizovali patní část boty, která během chůze klouže po patě.

Hledáte lehkou lifestylovou obuv s kvalitní stélkou, která vám poskytne celodenní pohodlí? Pak je pro vás Nike Air Max Zoom Mariah Flyknit Racer skvělou volbou. Jestliže potřebujete pevnou obuv určenou primárně na běhání, pak vám doporučíme porozhlédnout se jinde

Uživatelská hodnocení
 • 73%
  Amazon.com - 73%
 • 70%
  Nike.com - 70%
 • 66%
  Finishline.com - 66%
 • 66%
  Footlocker.com - 66%
69%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 110 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Zoom Mariah Flyknit Racer

Historie těchto sneakers sahá až do roku 1981. Nike odhaluje novou běžeckou obuv, která byla stvořena pro pohyb a rychlost. Sám Nike tvrdí, že běžci v ní budou rychlí jako vítr, na což trefně odkazuje i pojmenování po písni They Call the Wind Mariah (Větru říkají Mariah). A možná na tom skutečně něco je, protože v nich o rok později maratónská legenda Alberto Salazar vyhrává svůj třetí závod.

Mezitím do příběhu vstupuje jiný model od Nike jménem Sock Racer. Motivací k jeho stvoření byly ohlasy běžců, kteří vznesli přání nosit botu, která by padla jako ulitá – podobně jako ponožka. Její stvoření nedalo spát týmu analytiků, technických odborníků a návrhářů celé 4 roky. Přesto se zadařilo a v roce 1986 přichází na trh obuv, která si v běžeckých kruzích vybudovala velké jméno. Dva roky poté prochází Air Mariah face-liftem v podobě technologických úprav.

Jednotka Air-Sole už není jen v patě, ale po celé délce obuvi a svršek tvoří nylon a mikrovlákno. Model se dočkal ještě řady vydání, ale za zmínku stojí až rok 2012. Do hry vstupuje technologie Flyknit, elastická pletenina, procházející celým svrškem. Návrhář Jesi Small odůvodnil změnu následovně: „Chtěli jsme použít všechno, co na této botě milujete, a zbavit se prvků, které jí zrovna neprospívají.“ Zkrátka a dobře značka si uvědomila, že musí jít s dobou, která si žádá udržitelnou módu.

Nike se hrdí hlásí k tomu, že na výrobu jednoho páru používá šest recyklovaných plastových lahví. Ročně tak sníží množství odpadu z výroby až o 60 %. A tak se konečně dostáváme do června 2017, kdy na trh přichází model Air Zoom Mariah Flyknit Racer. Stále odkazuje na své běžecké předchůdce, ale dnes už má nové zaměření: je určen pro ty, kteří raději sprintují po městě než na běžecké dráze.

Styl

Teniska je inspirovaná běháním, což je znát na její siluetě a zvednuté špičce. Od běžných tenisek se liší hlavně polovičním šněrováním a jazykem, který je napojený na zbytek boty. Výrazným prvkem je nylonová patní konstrukce a samozřejmě Swoosh, neboli ikonická fajfka.

Svršek boty je z pleteniny, což dalo značce prostor hrát si se střídáním pletených vzorů a barev tkaniny. Obuv stojí na středně vysoké, dvoubarevné podrážce. Tenisky jsou na českém trhu k dostání v řadě barevných variant od jednoduchých barev po výrazné barevné kombinace.

Pohodlí a číslování

Air Zoom Mariah Flyknit Race je poměrně úzká obuv, která nemusí padnout lidem s širšími chodidly. V ostatních případech je to velmi pohodlná lifestylová bota, kterou si nejvíce užijete ve městě. Boty jsou lehké, vybavené kvalitní stélkou s podporou klenby – ideální na celodenní bezbolestnou chůzi. Na běhání je doporučujeme využít jen velmi sporadicky a spíše na kratší vzdálenosti.

U tohoto modelu můžete bez obav zvolit svou běžnou velikost. Jestliže máte užší chodidla, je dost možné, že vám tenisky nebudou sedět pevně na noze. V tom případě zkuste jít o půl čísla níž (US číslování).

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1], [2], [3], [4], [5], [6][7]
 3. Jiné zdroje [1], [2]

Rate this post