Nike Air Zoom Spiridon

Nike Air Zoom Spiridon


Zanalyzovali jsme 24 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

12 důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Zoom Spiridon

 • Tenisky, pojmenované po řeckém maratonci Spiridonovi, byly poprvé vydány již v roce 1997. Nike jejich výrobu k radosti mnoha fanoušků obnovil v roce 2016.
 • Recenzenti si oblíbili retro a elegantní design bot.
 • Někteří lidé jsou nadšeni tím, že tvůrci při výrobě Nike Air Zoom Spiridon mysleli i na detaily. Tyto uživatele tak okouzlily například miniaturní swoosh (fajfky) na špičce a jazyku nebo reflexní prvky zdobící svršek tenisek.
 • Boty jsou aktuálně v roce 2019 dostupné v několika barvách.
 • Velikost podle velké části kupujících sedí. Jeden tester ve svém videu zmiňuje, že mu skvěle padne pár ve velikosti, v jaké nosí i další modely od značky Nike jako například Air Max 1 nebo Air Max 90.
 • Jeden uživatel v souvislosti s botami zmiňuje vzpomínky na střední školu a určitou nostalgii.
 • Recenzenti obuv doporučují pro horké letní měsíce.
 • Tenisky jsou velice pohodlné, pochvaluje si většina jejich majitelů. Přičítají to zejména technologii Air Zoom, která tlumí nárazy, a bohatému polstrování.
 • Několik lidí ve své recenzi zmiňuje dobrou kvalitu.
 • Vlastníci Nike Air Zoom Spiridon oceňují, že sneakers mohou obout na běh, cvičení i procházku do města.
 • Předností bot je jejich nízká váha, shoduje se pár uživatelů.
 • Tenisky nosí i celebrity jako například DJ Khaled nebo basketbalista LeBron James.

2 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Zoom Spiridon

 • Tenisky jsou v porovnání s některými jinými botami o trochu užší, zmiňuje pár lidí. Úzká je údajně především špička obuvi.
 • Dva kupující si nezávisle na sobě postěžovali, že jim tenisky nevydržely příliš dlouho.

Shrnutí

Nike se v roce 2016 vrátil k modelu nesoucímu jméno slavného vítěze prvního novodobého olympijského maratonu. Uživatelé si tenisky Nike Air Zoom Spiridon zamilovali pro jejich stylový vzhled, nízkou váhu, prodyšnost i všestrannost. Někteří však upozornili na poměrně úzkou siluetu bot.  

Pokud jsou vaším snem tenisky s do detailu propracovaným designem, prioritou je pro vás komfort anebo jste milovníkem zajímavých příběhů stojících za názvem bot či snad fanouškem samotného Spiridona, Nike Air Zoom Spiridon jsou pro vás jako stvořené. Jestliže ale máte hodně široké nohy nebo nejste fandové devadesátkového retro designu, s těmito teniskami si nejspíš do oka nepadnete.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Amazon.com - 90%
 • 80%
  Nike.com - 80%
 • 96%
  Google nákupy - 96%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 24 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Air Zoom Spiridon

Tenisky Nike Air Zoom Spiridon debutovaly v roce 1997. Svůj název nesou po Spiridonovi Louisovi, vítězi maratonu na prvních novodobých olympijských hrách. Tento maraton se konal 10. dubna 1986. Toho dne se na start postavilo celkem 17 lidí. Spiridon z počátku nefiguroval mezi předními závodníky, dokonce se traduje legenda, že se při závodu stihl občerstvit sklenkou vína. Přesto maraton vyhrál, když doběhl v čase 2:58:50, a stal se opěvovaným hrdinou. Dnes je po něm pojmenována řada řeckých sportovních klubů i olympijský stadion v Athénách.

Rovněž Nike se rozhodl vzdát tomuto maratonci hold a na jeho počest po něm pojmenoval jeden ze svých běžeckých modelů. Zároveň chtěl poukázat na to, že v těchto teniskách může kdokoli napodobit Spiridonův příběh. Tedy vyjít ven a trénovat, aby se stal olympijským maratoncem.

Původní tenisky Air Zoom Spiridon byly vydány ve stříbrno-černo-červené kombinaci. Jako jeden z prvních modelů využívaly Air Zoom – technologii odvzdušnění v podrážce. To maximalizuje tlumení i podporu, kterou bota nohám poskytuje. Mezi fanoušky se tento model proslavil i výraznou a mohutnou fajfkou „swoosh“.

V létě roku 2016 se Nike rozhodl potěšit řadu milovníků tenisek a k siluetě Spiridon se vrátil. Zprávy o tom proběhly po Instagramu i Twitteru. Tenisky Nike Air Zoom Spiridon z roku 2016 si ponechaly populární tlumení originálního modelu a přidaly prodyšný svršek. Dnes jsou dostupné v několika barevných variantách.

Styl

Tenisky Nike Air Zoom Spiridon jsou inspirované běžeckými botami, ladí proto ke sportovním outfitům. Díky elegantní siluetě je ale bez obav můžete obout i k džínsům či kraťasům a směle vyrazit do ulic.

Vybírat můžete z několika barevných kombinací. Na první pohled upoutá ohromná fajfka (swoosh), jejíž miniaturu najdete i na špičce a jazyku bot. Na patě je vyobrazen nápis „Air“ odkazující na použitou technologii. Poměrně netypický je design podrážky, jejíž tvarování vytváří iluzi vlnění se po stranách bot. Nechybí ani praktické poutko pro snazší zouvání a obouvání.

Pohodlí a číslování

Tenisky Nike Air Zoom Spiridon jsou známé zejména pro technologii Zoom Air, která zajišťuje odpružení a tlumení. Systém šněrování Dynamic Fit nohy pevně drží na svém místě. Svršek z textilu nebo z kombinace textilu a kůže zaručuje lehkost i prodyšnost. Boty tak bez obav můžete obouvat i v horkých dnech.

Počítejte s tím, že tyto tenisky jsou o trochu užší než některá jiná obuv. To by mohlo problémy činit zejména majitelům širších nohou, kterým proto doporučujeme zvolit pár ve velikosti o půl čísla větší (v US číslování). Ostatním by měla sedět jejich běžná velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3]

Rate this post