Nike Blazer Mid

Nike Blazer Mid


Zanalyzovali jsme 103 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 7 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

13 důvodů, proč KUPOVAT Nike Blazer Mid

 • Kožený materiál je opravdu kvalitní. Je měkký a nikde netlačí, chválí tento videorecenzent a řada dalších uživatelů.
 • Někteří jsou příjemně překvapeni, jak je obuv (vzhledem k robustnímu vzhledu) lehká.
 • Pár lidí napsalo, že boty mají celkem dobré tlumení. Není tedy vyloučeno v nich příležitostně cvičit, shodují se.
 • Obuv je vhodná i do deště, protože je na vyšší podrážce, oceňuje několik kupujících.
 • Tahle bota něco vydrží, chválí majitelé. Nike Blazer Mid otestoval i tento skateboardista a boty si nevedly vůbec špatně.
 • Několik skateboardistů píše, že díky vulkanizované podrážce mají dobrý board feel.
 • Recenzenti oceňují odnímatelnou vložku do bot. Píší, že ji v případě potřeby mohou vyměnit za vhodnější.
 • Řada uživatelů kladně hodnotí cenu obuvi. Podle nich za to skutečně stojí.
 • V těchto teniskách prý sklidíte řadu komplimentů, chválí někteří majitelé.
 • Lidé na botách vyzdvihují vintage look. Podle mnoha z nich skvěle padne jak k džínům, tak ke sportovnímu oblečení.
 • Model v imitací hadí kůže je vysoce módní záležitostí, tvrdí někteří kupující.
 • Boty vypadají přesně jako na fotografiích, shodují se recenzenti.
 • Obujete stejné tenisky, kterým neodolali ani herečka Ellen Page, zpěvačka Rihanna či rapper Jay-Z.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Blazer Mid

 • Pár kupujících nalezlo na teniskách viditelné stopy po lepidle.
 • Rozchození obuvi doprovází puchýře, vadí pár kritikům. Mnoho z nich doporučuje napínáky do bot, než v nich vyrazíte ven.
 • Obuv je nevhodná pro lidi s širšími chodidly, stěžují si kupující, kterých se tento problém týká.
 • Tenisky postrádají dostatečnou perforaci. Někteří recenzenti si stěžují na zpocená chodidla.
 • Číslování je v případě pánských velikostí problematické. Pánové museli vyměnit obuv za půl až celé číslo větší.

Shrnutí

Nike Blazer Mid je lifestylová obuv s řadou benefitů. Lidé si na ní zamilovali jednoduchý design, který krásně ladí k pestré škále oblečení. Oceňují ale také, že boty hodně vydrží, jsou příjemně lehké a ušité z kvalitní kůže. Naopak jim vadí, že boty nejsou téměř vůbec vzdušné a rozchodit je zabere více času.

Máte v hledáčku designově nenáročné tenisky za rozumnou cenu, jejichž předností jsou kvalitní materiály a možná je využijete i na skateboard? Pak vám Nike Blazer Mid jistě udělají radost. Pokud chcete v botách sportovat a očekáváte od nich vzdušnost a technologické vychytávky, pro vás nejspíše tento model nebude.

Uživatelská hodnocení
 • 85%
  Google nákupy - 85%
 • 88%
  Footlocker.eu - 88%
 • 74%
  Footlocker.com - 74%
 • 92%
  Amazon.com - 92%
85%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 103 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Blazer Mid

Blue Ribbon Sports po 7 letech od svého vzniku rebrandovala a změnila koncept i název (NIKE). Značka se v těch dobách teprve hledala, ale už tehdy stvořila legendu jménem Blazer. Tenisky byly údajně tím nejlepším, co mohli tehdejší basketbalové hvězdy obout. Něco na tom bylo, vždyť na trhu byly do té doby jen boty opatřené gumovou podrážkou. Blazery měly kožený povrch, nylonový jazyk a vulkanizovanou podrážku.

Slávu tomuto modelu zajistil basketbalista George Gervin, přezdívaný „The Iceman“. Stal se doslova chodící reklamou, když byl téměř na každé fotografii a videu zachycen právě v Blazerech. Aby Nike světu ukázal, jak si spolupráce s vrcholovými sportovci cení, nechal pro Icemana vyrobit speciální model. Nad patou, kde se běžně vyskytuje text NIKE, zdobila botu přezdívka ICEMAN. Tento model si veřejnost nikdy nemohla dopřát.

Jenže sneakers svět si v průběhu let žádal inovace a jen hezké vztahy se sportovci už prostě nestačily. Nike se proto zaměřil na rozvoj technologie AIR, Blazery šly do ústraní. Vše se změnilo v roce 2005. Tehdy profesionální skateboardista Lance Mountain oznámil kolaboraci s Nike. Došlo k reinkarnaci Blazerů na skateboardovou obuv. Dalším důležitým milníkem se stal rok 2006, kdy populární skate značka Supreme dala s Nike hlavy dohromady.

Vzešla z toho kolekce bot v bílé, černé a červené v imitaci hadí kůže, která vyvolala lavinu nadšení, ale i rozpaků. A konečně je tu rok 2017 a nejvýznamější spolupráce vůbec: kolekce The Ten. Designér Virgil Abloh si vzal do parády celkem deset Nike modelů. Blazery však pozměnil minimálně, nechtěl ovlivnit jejich identitu tím, že by je zbavil jednoduchého designu. Výsledek potěšil jak pamětníky, kteří mají doma původní model, tak mladé sneakerheady po celém světě.

Styl

Základní model Nike Blazer Mid má jednoduchý čistý design. Botě dominuje velký Swoosh neboli fajfka na vnitřní a vnější straně. Dalším poutavým prvkem je text NIKE nad patou a na jazyku. Teniska se dočkala řady kolaborací, které měly vliv jak na materiály, tak celkový design boty. K těm populárním patří verze inspirovaná módní značkou Gucci – povrch boty tvoří imitace hadí kůže.

Blazer Mid, v jakékoli jeho podobě, snadno sladíte se svým šatníkem. Je to všestranná lifestylová obuv, která je dostupná v základních barvách. Pokud zatoužíte po něčem poutavějším, můžete si obuv customizovat přímo na stránkách výrobce.

Pohodlí a číslování

Na to, že je Nike Blazer Mid primárně lifestylová obuv, má co nabídnout. Celodenní nošení není vyloučeno, byť botám chybí dostatečná perforace. Tenisky mají pohodlnou vložku do bot a jsou z měkkého materiálu, který nikde netlačí. Boty jsou trochu užší, což by mohlo vadit lidem s širšími chodidly. Pomoci může volba větší velikosti nebo napínáky do bot.

Číslování bot je trochu ošemetné. Zatímco dámy nebudou mít ve většině případů problém s výběrem velikosti, pánům doporučujeme zvolit o půl čísla až číslo větší velikost.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11], [12]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]

Rate this post