Nike Bruin

Nike Bruin


Zanalyzovali jsme 154 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Bruin

 • Původně basketbalová obuv debutovala již v roce 1972. Nike se následně k siluetě bot vrátil a představil i skateboardovou variantu. Lidé dnes Nike Bruin často obouvají také jako volnočasovou obuv.
 • Uživatelé si boty oblíbili pro jejich dobře vypadající siluetu a klasický design.
 • Tenisky se vyznačují bohatým polstrováním a podle názoru recenzentů jsou proto pohodlné jak na každodenní nošení, tak pro ježdění na longboardu nebo skateboardu.
 • Díky decentnímu vzhledu boty ladí ke všem outfitům, líbí se několika kupujícím.
 • Několik skejťáků udává, že obuv je hodně pružná a zaručuje vynikající kontakt s prknem.
 • Číslování bot podle většiny recenzentů odpovídá.
 • Cena Nike Bruin je i vzhledem k jejich vysoké kvalitě přijatelná, shoduje se několik recenzentů.
 • Někteří kupující mezi přednosti tenisek zahrnují dobře řešený jazyk, který pevně drží nohu. Jeden uživatel napsal, že díky tomu může tenisky nosit i bez tkaniček.
 • Jak udává několik lidí, sneakers mají nízkou váhu.
 • Tenisky dlouho vydrží, pochvalují si jejich majitelé. Jeden uživatel například zmiňuje, že v botách cvičí i chodí každý den a tenisky i po roce bez problémů drží. Zajímavý test provedl jeden youtuber, který v Nike Bruin udělal rovnou stovku tre flipů. Tenisky jeho testem prošly bez poskvrny a on je tak hodnotí jako vysoce odolné.

3 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Bruin

 • Někteří recenzenti upozorňují, že díky zúžené siluetě jsou tyto boty vhodné spíše pro majitele úzkých nohou. Podle názoru jednoho kupujícího nepomůže ani vzít boty o číslo větší, protože ty jsou pořád docela úzké a navíc už moc dlouhé.  
 • Bílá podrážka se rychle zašpiní a obtížně se čistí, nelíbí se jednomu kritikovi.
 • Několik uživatelů poznamenalo, že nošení tenisek je ze začátku trochu nepříjemné. Po krátké době však obuv o něco povolí.

Shrnutí

Nike Bruin byly světu představeny již v roce 1972, původně basketbalová obuv byla značkou Nike upravena na skateboardovou verzi, kterou dnes můžete spatřit ve skate parcích, ale i na ulicích měst. Recenzenti oceňují klasický vzhled bot, jejich pohodlnost i vysokou kvalitu použitého materiálu. Někteří ale upozorňují, že se tenisky musí rozchodit a ani pak nejsou vhodné pro jedince se širšími chodidly.

Pokud upřednostňujete konzervativní vzhled, nechcete dát příliš zabrat své peněžence nebo sháníte boty, co vydrží roky, Nike Bruin si oblíbíte. Pokud však nesnesete těsnější boty nebo máte širší nohy, tyto tenisky vás moc nepotěší.

Uživatelská hodnocení
 • 92%
  Google nákupy - 92%
 • 97%
  Amazon.com - 97%
 • 96%
  Tactics.com - 96%
95%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 154 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Bruin

Nike se začátkem 70. let minulého století snažil proniknout do světa basketbalu. V březnu 1972 proto představil svůj první nízkoprofilový model Nike Bruin určený na basket. Vzhled těchto tenisek byl velice jednoduchý s výraznou fajfkou (swoosh) na boku. Tenisky Nike Bruin se společně s Nike Blazer staly prvními basketbalovými botami značky Nike. Oba modely ale následně poněkud zastínil dnes již legendární Air Force 1.

Silueta Nike Bruin přesto nebyla zapomenuta. Popularita těchto tenisek se prudce zvedla poté, co se v roce 1989 objevil Michael J. Fox alias Marty McFly ve filmu Návrat do budoucnosti. Marty McFly v tomto filmu nosil úzké džíny Levi’s, červeno-bílé Nike Bruin a barevně ladící košili a bundu. Jeho styl se pro fanoušky stal vzorem, který se snažili napodobit. Ve velkém tak kupovali i boty Nike Bruin.

V roce 2002 Nike představil značku „SB“, kdy na trh uvedl své první boty upravené pro potřeby skateboardistů (model Nike SB Dunk). Designéři se pro další inspiraci rozhodli zapátrat v archivech a svou skejtovou variantu tak získal i model Nike Bruin. Tenisky Nike SB Zoom Bruin se staly oblíbené mezi ridery, úspěchy slaví i jako lifestylová obuv.

Styl

Tenisky Nike Bruin na první pohled upoutají minimalistickým retro stylem, kdy boty zdobí pouze výrazné swoosh logo na boku. Na patě i jazyku najdete decentní odkaz na značku Nike. Při sestavování svého outfitu se můžete inspirovat výše zmíněným Martym McFly a napodobit jeho nesmrtelnou kombinaci s džínsy. K botám ale bez obav můžete obléknout i formálnější kalhoty.

Pohodlí a číslování

Boty mají bohaté polstrování v oblasti kolem kotníku a jazyku, jsou pružné a dobře absorbují nárazy. Jsou tak pohodlné i pro každodenní nošení. Nelekejte se, pokud vám tenisky po prvním obutí budou připadat příliš těsné a tedy nepohodlné. Podle zkušeností uživatelů by brzy měly lehce povolit.

Počítejte však s tím, že Nike Bruin jsou poměrně úzké. Nedoporučujeme je proto majitelům širokých nohou ani těm, kteří nemají rádi těsnější boty. Ostatní mohou beze strachu sáhnout po své běžné velikosti. 

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Rate this post