Nike Dualtone Racer

Nike Dualtone Racer


Zanalyzovali jsme 112 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

9 důvodů, proč KUPOVAT Nike Dualtone Racer

 • Řada milovníků sneakers oceňuje minimalistický design a podobnost k dražším teniskám Nike Flyknit Racer, podle kterých jsou boty Nike Dualtone Racer inspirované.
 • Mnoho kupujících se shoduje, že jde o cenově velmi dostupné lifestylové tenisky
 • Ladí téměř ke všem myslitelným outfitům, podle zkušeností zákaznice eshopu JDsports.co.uk
 • Aktuálně, v roce 2019, je na trhu masivní výběr barevných kombinací.
 • Tenisky jsou vhodné i do větrného či chladného počasí, protože do nich neprofoukne, říká někdo ve své uživatelské recenzi.
 • Autor této video recenze boty doporučuje, pokud hledáte sneakers na celodenní nošení a přitom se nechcete přes příliš strachovat, že si boty zašpiníte.
 • Řada lidí vyzdvihuje, že tyto tenisky jsou velmi lehké
 • Ačkoli je to vtipné, jedna kupující si vychvaluje, že je díky mohutnější podrážce vyšší.
 • Jeden tester na těchto botách oceňuje originální kombinaci tmavé a světlé barvy, a to na jedné a druhé straně boty

7 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Dualtone Racer

 • Stejně jako i některé jiné modely Nike nejsou tyto tenisky ideální pro lidi s širším chodidlem, říká několik zarytých fanoušků značky Nike.
 • Z recenzí vyplývá, že pánské Nike Dualtone Racer jsou o půl čísla větší než byste očekávali. Dámská verze je naopak podle zákaznic Nike.com o něco menší než je jejich běžná velikost.
 • Recenzenti se shodují, že tenisky nejsou vhodné pro aktivní sportování a že mohou sloužit primárně jen jako volnočasová obuv.
 • Podrážka je vcelku vysoká, proto při chůzi nemáte takový kontakt se zemí jako u jiné více sportovně orientované obuvi.
 • Pár uživatelů si stěžovalo na to, že je tenisky zprvu “řezaly” do kotníků.
 • Využitá textilie je oproti materiálu “Flyknit” vcelku neprodyšná
 • Podle dvou zákazníků eshopu Finishline.com mají boty mírně laciný vzhled, na což prý nejsou od značky Nike zvyklí.

Shrnutí

Nike Dualtone Racer rozhodně nevyhrají cenu za nejoriginálnější tenisky na světě, ale svým minimalistickým designem, lehkou hmotností a příznivou cenou si získaly nespočet šťastných nohou po celém světě. Jde o levnější lifestylové provedení běžeckých bot Nike Flyknit Racer. Tyto tenisky nejsou vhodné na aktivní sport, každopádně skvělé na celodenní nošení do města. Díky své jednoduchosti se totiž hodí skoro ke všem outfitům.

V žádném případě nejde o “hype”, a i z toho důvodu jsou neustále dostupné v mnoha barevných kombinacích. Lidé, kteří boty kritizují, tvrdí, že jsou neprodyšné, zprvu se zařezávají do kotníků a mají laciný vzhled. Spokojení zákazníci si naopak často chválí čistý design a nízkou cenu. Jestliže hledáte minimalistické boty do města, které si můžete vzít ke všemu a zároveň nepotřebujete nejlepší boty na běh nebo přehnaně originální sneakers, pak o Nike Dualtone Racer rozhodně má smysl uvažovat.

Uživatelská hodnocení
 • 90%
  Google nákupy - 90%
 • 82%
  Nordstrom.com - 82%
 • 94%
  Footlocker.eu - 94%
 • 62%
  Finishline.com - 62%
 • 80%
  Ostatní uživatelské recenze - 80%
82%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 112 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Dualtone Racer

Nike Dualtone Racer vznikly jako lifestylová verze úspěšných běžeckých bot Nike Flyknit Racer. To jsou ultralehké boty, které Nike stvořil speciálně pro maraton, a poprvé se objevily na olympiádě v Londýně roku 2012. Díky tomu a také kvůli extrémně nízké váze se brzy staly jedněmi z nejoblíbenějších běžeckých bot vůbec.

Masivní popularita bot Nike Flyknit Racer přivedla Nike k myšlence stvořit lifestylovou obuv inspirovanou touto úspěšnou edicí. Na svět se tedy v červenci 2017 derou sneakers Nike Dualtone Racer, které zachovávají ikonické prvky Flyknit Racer, avšak jsou přizpůsobené pro městský životní styl. 

Styl

Boty Nike Dualtone Racer mají jednoduchý a čistý design, což je umožňuje nosit takřka k jakémukoli outfitu. Jestliže tedy nechcete, aby tenisky “řvaly” do okolí a poutaly velkou pozornost, pak jste na správné adrese.

Při pohledu na boty zaujme velké logo Nike a netradiční kombinace světlé a tmavé barvy na jedné a druhé straně tenisek. Nechybí poutko, které má jednak estetický význam a jednak umožňuje boty např. připnout na batoh. Celá bota je z textilie a má poměrně vysokou podrážku. Na trhu nyní najdete celou paletu barevných kombinací: od šedé, přes červenou až po světle modrou.

Pohodlí a číslování

Nike Dualtone Racer jsou ideální boty na celodenní nošení. Kromě toho, že mají extrémně nízkou váhu, jsou vhodné i do chladnějšího počasí, protože do nich neprofoukne; což se nedá říct o jejich dražším bráchovi: Flyknit Racer. Někomu však naopak může vadit jejich neprodyšnost a poměrně vysoká podrážka, jenž zhoršuje kontakt nohy se zemí. 

Pokud máte širší nohu, zabere vám nejspíše více času, než botu rozchodíte. Jestliže kupujete boty v pánském číslování, doporučujeme pořídit si o půl čísla menší velikost než jste zvyklí (v US číslování). V dámském číslováním naopak radíme pořídit si tenisky o půl čísla větší.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]
 2. Videorecenze [1], [2], [3], [4], [5][6], [7], [8]
 3. Jiné zdroje  [1], [2]

Rate this post