Nike Internationalist

Nike Internationalist


Zanalyzovali jsme 71 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

11 důvodů, proč KUPOVAT Nike Internationalist

 • Téměř všichni uživatelé oceňují, jak je obuv lehká.
 • Mnoho majitelů velmi chválí vzdušnost materiálu, hlavně v oblasti nártu, který je u většiny modelů ušit z prodyšné síťoviny.
 • Běžci chválí přilnavost obuvi na všech površích od písku přes kamení až po kluzké povrchy. Tuto vlastnost vyzdvihuje i tento videorecenzent.
 • Lidé se téměř jednohlasně shodují, že cena bot je velmi příjemná. Podle nich je design i funkčnost daleko nad cenou.
 • Boty jsou podle většiny pohodlné a řada uživatelů je doporučuje na celodenní nošení nejen po městě.
 • Polstrování kolem kotníků je u těchto tenisek opravdu dobře udělané, nedře a obepíná nohu tak akorát, shodují se kupující.
 • Tenisky sklízí nejvíce chvály za retro vzhled. Jeden recenzent dokonce píše, že takové boty nevidíte každý den.
 • Několik kupujících, kteří si nechali své tenisky customizovat, jsou z výsledku nadšeni. Kladně se vyjadřují také o nízké ceně za customizaci.
 • Nike Internationalist jsou sportovní boty, které sedí nejen ke sportovnímu oblečení, ale klidně i k džínům nebo sukni, shodují se recenzenti.
 • „Boty vypadají v reálu ještě lépe než na obrázku“, píše několik majitelů.
 • Tenisky jsou oblíbené i mezi celebritami, oblékly je například zpěvačka Vanessa Hudgens a herečka Anne Hathaway. Nike Internationalist si také střihly roli v populárním filmu Snídaňový klub.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Internationalist

 • Boty mají problémové číslování. Mnoha lidem obuv neseděla o půl až celé číslo. Doporučují vzít si o půl až celé číslo větší velikost než běžně nosíte.
 • Několik majitelů říká, že tkaničky jsou zbytečně dlouhé.
 • Jeden kritik zaznamenal odlupování kožených detailů v průběhu nošení.
 • Tenisky jsou trochu užší, mohou tedy některé jedince tlačit, mají-li širší chodidlo. V některých případech problém vyřešila větší velikost.

Shrnutí

I po více než 30 letech jsou stále skvělou volbou na běhání. Podle mnoha majitelů mají tenisky dobrou přilnavost téměř na každém povrchu, jsou prodyšné a lehké – zkrátka ty vlastnosti, které řada běžců vyhledává. Jako bonus jsou Nike Internationalist podle řady lidí krásné na pohled. Co je ale pro některé kupující problém je číslování bot, příliš dlouhé tkaničky a úzký tvar obuvi.

Jestliže hledáte cenově dostupné běžecké boty, které skvěle plní svou funkci a navíc skvěle vypadají, Nike Internationalist jsou dobrou volbou. Pokud hledáte volnější obuv vhodnou i pro širší chodidla, případně od bot očekáváte formálnější styl, zkuste se spíše podívat po jiných teniskách.

Uživatelská hodnocení
 • 76%
  Amazon.com - 76%
 • 93%
  Finishline.com - 93%
 • 94%
  Footlocker.co.uk - 94%
 • 96%
  Google nákupy - 96%
 • 88%
  Macys.com - 88%
89%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 71 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Internationalist

Internationalist debutovaly v roce 1982 na Newyorském běžeckém maratónu. Na vývoji tenisek se podílel slavný maratonista Alberto Salazar, který si v nich pak doběhl pro zlatou medaili. Paralelně s tímto závodem navíc v televizi odstartovala vůbec první Nike reklama. Tahle magická kombinace měla za následek, že se Nike stal globálně uznávanou značkou. Kromě běžeckého světa si Internationalist podrobily také ten zábavní.

To když se objevily ve filmu Snídaňový klub, kde v nich jedna z hlavních postav, Brian předvedl ikonické taneční číslo, které se zapsalo do filmové historie. Ono takové nenápadné mihnutí tenisek ve filmu není zas až tak nevinné. V případě Internationalist se zvedla vlna zájmu ze strany filmových nadšenců, kteří si je pořídily do sbírky nebo tenisky hrdě nosili. Od té doby se dlouho nic nedělo až do roku 2014.

Nike se rozhodl Internationalist znovu oživit. Potěšující byl pro mnohé fakt, že se na teniskách vlastně téměř nic nezměnilo. Nike zůstal věrný retro nádechu a ponechal svrchní materiál tak, jak si ho teniskoví pamětníci pamatují. Že nejsou Internationalist jen další z davu dokazuje například dražení původních, již nošených modelů za opravdu zajímavé částky.

Styl

Design tenisek je inspirován svými běžeckými předchůdci. Dýchá z nich retro styl, lehkost a odolnost. Svršek tvoří kombinace nylonu, semiše, kůže a síťoviny, které se vzájemně překrývají. Botu zdobí jemné, ale bohaté prošívání a ikonická fajfka, která provází každou botu této značky. Patní část nese označení NIKE, které najdeme také na jazyku společně s nápisem Internationalist.

Na první pohled je jasné, že tato bota je funkční a sportovní záležitost, ale neztratí se ani ve městě. Krásně vypadají v kombinaci nejen se sportovním oblečením, ale také s džínami, legínami, kraťasy či sukněmi. Na oficiálních stránkách značky si navíc můžete navrhnout vlastní model, a to jak pro ženy, tak pro muže.

Pohodlí a číslování

Nike Internationalist jsou velmi pohodlné boty. Design i funkčnost bot odpovídá potřebám běžců, ale maximum z nich můžete vytěžit i ve městě během celodenního nošení. Obuv je velmi dobře prodyšná díky síťovině v oblasti nártu.

Boty mají užší siluetu, proto vám doporučujeme vzít si o půl čísla větší velikost. Jestliže máte širší nárt, vyberte si boty klidně o celé číslo větší.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post