Nike Mayfly Woven

Nike Mayfly Woven


Zanalyzovali jsme 152 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

8 důvodů, proč KUPOVAT Nike Mayfly Woven

 • Většina lidí včetně tohoto videorecenzenta se shoduje na tom, že se jedná o nejpohodlnější tenisky od Nike vůbec.
 • Tenisky jsou velmi lehké, chválí vysoké procento kupujících.
 • Řada uživatelů vyzdvihuje jak jsou tenisky Nevadí mi to vzdušné tyhle jsou. “Jako kdybyste nosili sandále,” přirovnává jeden z nich.
 • Lidé na botách oceňují jednoduchý design a minimální branding. Líbí se jim, že díky tomu mohou obout tenisky téměř k čemukoli.
 • Mnoho recenzentů tento model označuje za tu nejlepší letní obuv, jakou můžete obout.
 • Design tenisek oslovil řadu majitelů, ale také jejich okolí. Píší, že se nepodobají žádným jiným botám, které dosud viděli.
 • Podle některých uživatelů je obuv velmi všestranná od dlouhých procházek, přes cyklistiku až po běh na krátké vzdálenosti.
 • Nejen lidé s širšími chodidly oceňují, jak je obuv prostorná.

4 důvody, proč NEKUPOVAT Nike Mayfly Woven

 • Několik lidí poznamenalo, že boty jsou příliš tenké, jako kdyby byly z papíru.
 • Pár kritikům vadí, že se boty snadno zašpiní a hůře čistí.
 • Podle některých jsou tenisky příliš drahé a jen výjimečně se objeví ve slevě.
 • Někteří kupující objevili na svých teniskách viditelné stopy po lepidle.

Shrnutí

Lidé na teniskách vyzdvihují lehkost materiálu a vysokou prodyšnost, což z nich dělá ideální parťáky na celé léto. Také je oslovil jednoduchý, ale současně unikátní design, který padne k pestré škále outfitů. Některým majitelům naopak lehkost materiálu vadí a přirovnávají jej k papíru. Pár z nich také kritizuje vysokou cenu oproti jiné letní obuvi.

Jestliže právě hledáte vzdušné a lehké tenisky s nápadem, vyrobené z kvalitních materiálů, v nichž můžete kráčet od jara do podzimu, pak jsou Nike Mayfly Woven jednou z možností. Pokud patříte mezi klasiky, kteří hledají tradiční siluetu a cenově dostupnější obuv, která nebude jen na vycházky, ale také na sport, pak vám tento model nejspíš radost neudělá.

 • 65%
  Amazon.com - 65%
 • 94%
  Nike.com - 94%
 • 93%
  Google nákupy - 93%
 • 90%
  Footlocker.co.uk - 90%
 • 96%
  Office.co.uk - 96%
88%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 152 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Mayfly Woven

Jednou z vizí spoluzakladatele Billa Bowermana bylo vyrobit takové běžecké boty, které by byly extrémně lehké a současně vydržely intenzivní a dlouhé závody. V roce 2000, rok po jeho smrti, zasedají k jednomu stolu teniskoví veteráni v navrhování běžeckých bot - Sean McDowell, Kevin Paulk, Tony Bignell a Jerry Crowley. Dostávají za úkol naplnit Bowermanovu dávnou vizi. Týmu se to skutečně podaří a tak Nike v roce 2003 představuje Nike Mayfly.

Design i název boty byl inspirován jepicí, vodním hmyzem s krátkou životností. A vlastně i jepičím životem byly tyhle tenisky inspirovány. Jejich životnost byla rovných 100 kilometrů a poté se prakticky rozpadnou. Původně byly vyrobeny z jediného kusu nylonu a velmi lehké podrážky z phylonu. Díky této kombinaci bota vážila neuvěřitelných 135 gramů. Právem se o ní mluvilo jako o nejlehčí obuvi, kterou Nike kdy vyrobil. Stala se ale velmi nečekaná věc. Nízkonákladově vyrobená obuv nějakým záhadným způsobem oslovila teniskové odborníky a sneakerheady, kteří ji překřtili z běžecké na lifestylovou botu. Nebyla to ale jediná změna, které se Mayfly dočkaly…

Tou nejznámější a pravděpodobně nejpopulárnější změnou vůbec byl upgrade na Nike Mayfly Woven. Do hry vstoupila v roce 2013 a ihned si získala srdce teniskových nadšenců i široké veřejnosti. Bota odhodila nylonový svršek, který nahradila kůže v semišové úpravě, byla více perforovaná a hlavně poutala okolí ručně vyšívanými detaily. Mnoho lidí o ní mluví jako o nejpohodlnější obuvi od Nike vůbec.

Styl

Vzhled tenisek je inspirovaný svými běžeckými předchůdci. Dnes primárně lifestylová obuv na první pohled zaujme neobvyklou siluetou. Hned poté je to ruční prošívání po celé délce tenisky a také výraznější perforace. Velmi atypický je minimální branding - botu zdobí jen dvě menší fajfky, jedna na jazyku a druhá na patě. Svršek obuvi tvoří broušená kůže (semiš).

Jednoduchý design tuhle botku předurčuje k nošení téměř s čímkoli, co najdete ve skříni od džínů přes šortky až po sukně a šaty.

Pohodlí a číslování

Jen málokteré tenisky splňují i ty nejnáročnější požadavky na komfortní letní obuv. Nike Mayfly Woven se to povedlo na jedničku. Jsou to vzdušné, lehké a velmi pohodlné tenisky do práce, na městské túry i celodenní nošení. Jsou bohatě perforované, vyrobené z lehkých materiálů a vybavené pružnou, ale současně pevnou podrážkou.

Při výběru velikosti u tohoto modelu máte dvě možnosti. Jestliže chcete volnější botu, v níž bude prostor pro ponožky, zvolte o půl čísla větší velikost. V opačném případě zůstaňte věrni svému číslu.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4]

Rate this post