Nike SFB 6

Nike SFB 6


Zanalyzovali jsme 136 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

8 důvodů, proč KUPOVAT Nike SFB 6

 • Mnoho kupujících si chválí, že ač na první pohled nevypadají, jsou to boty velmi lehké.
 • Lidé si často pochvalují, že mohou boty bez problémů nosit i ve sněhu a dešti.
 • Velké množství vlastníků je nadšených, že se boty hodí k velkému množství jejich oblíbených outfitů. Jednomu z nich se líbí, že navzdory tomu, že jsou sneakerboots vyšší, vypadají dobře i šortkám.
 • Majitelé bot často uvádí, že jsou vhodné na nejrůznější povrchy a mohou je tak nosit například do hor.
 • Lidé oceňují moderní a stylový design bot. Podle tohoto videorecenzenta vypadají dokonce sexy.
 • Řada kupujících si pochvaluje, že jsou boty pevné a robustní a vydrží tak dlouho v perfektním stavu.
 • Podle několika spokojených vlastníků mají sneakerboots propracované polstrování a jsou tak pohodlné i při dlouhodobém nošení.
 • Vysoké procento vlastníků těší použitý materiál bot. Tento videorecenzent si chválí především materiál interiéru boty, který je velmi jemný a udržuje nohu v teple.

6 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike SFB 6

 • Podle několika kupujících se boty, především ze začátku, hůře obouvají, protože mají jazyk spojený s bočními částmi bot.
 • Někteří majitelé uvádějí, že jim boty byly v běžné velikosti malé, a doporučují pořídit si je v alespoň o půl čísla větší velikosti.
 • Je poněkud těžší sneakerboots rozchodit, upozorňuje pár jejich vlastníků.
 • Pár kritiků uvádí, že jsou boty příliš úzké a nejsou tak pohodlné pro majitele širokých chodidel.
 • Jeden z nespokojených uživatelů uvádí, že je nemožné udržet tkaničky zavázané na delší dobu a musí si je neustále upravovat.
 • Tenisky mají příliš tenkou vnitřní vložku, říká několik kupujících a radí pořídit si jinou.

Shrnutí

Boty Nike SFB 6 jsou určené především pro zimní období a své využití nachází i na poli pracovní obuvi. Lidé si je oblíbili pro jejich odolnost v rozmarech počasí, kvalitní podrážku vhodnou pro spoustu různých povrchů i nízkou hmotnost. Jako nevýhodu však někteří uvádějí to, že trvá delší dobu, než se boty rozchodí, a kritizováno bývá i jejich číslování.

Pokud hledáte vhodnou obuv do každého počasí i ročního období a fandíte kotníkovému designu bot, pak byste se s Nike SFB 6 mohli spřátelit. Jestliže jsou však ve vašem hledáčku tenisky plné nejnovějších technologií, nebo nesnesete robustnější boty, nejspíše tohle nebudou boty pro vás.

Uživatelská hodnocení
 • 73%
  Amazon.com - 73%
 • 82%
  Footlocker.com - 82%
 • 91%
  Google nákupy - 91%
 • 90%
  Tacticalgear.com - 90%
84%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 136 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike SFB 6

Nike vždy patřil mezi inovátorské značky, které vytvářejí funkční a zároveň stylovou obuv. Vedle klasických má značka ve své nabídce i kolekci Sneakerboots, jež v sobě spojuje ikonické kousky s turistickou obuví a nabízí tak pohodlné a výkonné boty vhodné pro všechny druhy terénů. Na rozdíl od tenisek tvořených především semišem, síťovinou a polstrovanou podrážkou mají boty z této řady mnohem pevnější konstrukci z voděodolné kůže a tvrdé podrážky.

V roce 1989 přišla na trh řada All Condition Gear (ACG), která se pokoušela spojit outdoorové boty s výkonnou atletickou obuví. O více než 10 let později se pak modely dočkaly i turistické podrážky, ale veřejnost této kolekci příliš mnoho pozornosti nevěnovala a pomalu ji válcovala značka Timberland.

Roku 2007 představila značka model z řady ACG Air Max Goadome, který zaujal koženým svrchním materiálem na „airmaxové“ podrážce. Boty se staly velmi populárními a v návaznosti na jejich úspěch pak v roce 2013 přišla na svět kolekce Sneakerboots. Ta se zaměřuje na obuv, která má především za úkol odolat nepříznivým podmínkám ve městech. Řada Sneakerboots měla ambice vtrhnout na trh pracovní obuvi, který v té době ovládali giganti jako Timberland, Red Wing Shoe nebo Palladium. Mířila na ty, kdo už tenisky vyměnili za ryze pracovní boty a rezignovali na design.

Do této kolekce přibyly v roce 2016 i boty Nike SFB 6, které se pyšní vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, pohodlím a lehkostí běžných tenisek.  

Styl

Boty Nike SFB 6 vynikají kotníkovou siluetou, pevnými materiály a jednoduchým vzhledem. Mají vysoké šněrování a dvě smyčky na zadní straně bot pro jednodušší obouvání. Klasické velké „fajfky“ přes strany bot zde nečekejte, klasický znak značky najdeme v menší variantě u paty bot.

Svou siluetou a robustním vzhledem se boty nebudou hodit k elegantnějším outfitům, ale doplní každý ležérní i sportovní look. Přestože se jedná především o obuv do zimy, vypadají boty podle svých majitelů dobře i se šortkami.

Pohodlí a číslování

Boty sice vynikají lehkostí, ale nejedná se zrovna o nejpohodlnější obuv na světě a počítejte, že její prošlápnutí bude trvat delší dobu.

Běžně nošená velikost bot byla většině majitelů malá, proto doporučujeme zvolit o půl, nebo o celé číslo větší boty.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5]
 3. Jiné zdroje [1]

Rate this post