Nike Sock Dart

Nike Sock Dart


Zanalyzovali jsme 475 uživatelských recenzí, 12 videopohledů a 6 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

10 důvodů, proč KUPOVAT Nike Sock Dart

 • Lidé na botách milují jejich originální vzhled, který nemá každý druhý člověk na ulici.
 • Kupující často oceňují praktičnost bot, protože je nemusí zavazovat.
 • Někteří lidé si boty oblíbili natolik, že mají doma hned několik jejich barevných variant.
 • Mnoho majitelů si pochvaluje skvělou prodyšnost bot a říkají, že nohy mohou v teniskách dobře dýchat a nepotí se.
 • Vysoké procento kupujících boty hodnotí jako neuvěřitelně pohodlné. Jeden dokonce říká, že jsou jako domácí papuče, které můžete nosit ven.
 • Boty mají sympatickou cenovku, shoduje se velké množství recenzentů.
 • Spousta uživatelů si pochvaluje, že jsou boty vhodné i na delší procházky a stále si udržují vysoký komfort.
 • Jednomu z majitelů se líbí, že má v botách dostatek místa na prsty.
 • Pár lidí zmiňuje, že se boty dají nosit i bez ponožek. Jeden z nich oceňuje, že ani tak tenisky nejsou cítit potem.
 • Tenisky jsou velmi lehké, shoduje se celá řada spokojených kupujících včetně tohoto videorecenzenta. Někteří říkají, že je díky tomu mohou nosit i po nejrůznějších operacích nohou.

5 důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Sock Dart

 • Podle několika majitelů se boty velmi špatně nazouvají, protože jsou v oblasti kotníku příliš těsné.
 • Materiál je velmi tenký a boty se tak snadno roztrhnou, upozorňuje pár kritiků.
 • Mnoho kupujících radí pořídit si boty o číslo větší, protože jsou úzké a v běžně nošené velikosti je tlačí.
 • Někteří uživatelé, včetně tohoto recenzenta, si stěžují, že je komplikované přichytit pásek držící kotník kvůli příliš malým dírkám na zapínání.
 • Pár recenzentů považuje za nevýhodu bot to, že vnitřní vložka není vyjímatelná.

Shrnutí

Tenisky Nike Sock Dart byly časopisem Complex dokonce zvoleny nejlepšími sneakers roku 2015. Lidé si je zamilovali pro jejich vysoký komfort, oceňují, že nemají tkaničky a obouvání je tak rychlé a pohodlné, a chválí i jejich moderní a nevšední design. Některým se však nelíbí pásek přes nárt boty, který se podle nich špatně zapíná, a kritizováno je i posunuté číslování, kvůli kterému byly tenisky řadě majitelů malé.

Pokud u bot oceňujete absenci tkaniček a hledáte pohodlné tenisky na dlouhodobé nošení, pak by vám Nike Sock Dart mohly sednout. Jestliže však fandíte klasičtějšímu designu bot nebo si chcete pořídit pevnější obuv vhodnou i do terénu, pak se raději dívejte dál.

Uživatelská hodnocení
 • 85%
  Amazon.com - 85%
 • 85%
  Finishline.com - 85%
 • 80%
  Footlocker.com - 80%
 • 87%
  Google nákupy - 87%
84%

Pouze několik úvodních vět

Celkem 475 uživatelských recenzí (zdroje). Veškerá hodnocení se mohou v průběhu času měnit, a proto neručíme za případné nesrovnalosti.

Příběh bot Nike Sock Dart

Přestože poprvé se boty Nike Sock Dart dostaly do prodeje v roce 2004, jejich příběh se začal psát daleko dříve. V roce 1984 dal jeden ze zakladatelů značky Nike Bill Bowerman třem svým oblíbeným zaměstnancům za úkol přijít s botou, která bude vlastně ponožkou s podrážkou. A tak začalo trio složené z Marka Parkera, Hiroshia Fujiwary a Tinkera Hatfielda, které si říkalo zkratkou HTM, tvořit. Výsledkem byla bota s názvem Nike Sock Racer, z níž o dvacet let později vzešel právě model Nike Sock Dart.

V roce 2004 se tenisky objevily v šesti barevných variantách. Jejich množství však bylo velmi omezené a byly prakticky ihned vyprodané. Pozornost si získaly nejen svým designem, ale také tím, že jejich svrchní část byla tvořena jedním kusem tehdy ještě neznámého materiálu – Flyknitu.

O dalších deset let později, v roce 2014, přišlo další uvedení bot a tenisky zažily obrovský boom, kterému se, byť v o něco menší míře, těší dodnes.

Styl

Boty Nike Sock Dart vynikají minimalistickým designem. Na první pohled upoutají absencí klasického šněrovacího systému. Dostatečná opora je zajišťována jak ponožkovým obepnutím nohy, tak i páskem s miniaturními dírkami přes nárt, který drží nohu na svém místě. Svrchní část tenisek je tvořena měkkou textilií, na špičce najdeme pogumovanou část pro lepší odolnost. Podrážka bot je také gumová a zaujme svým rozšiřujícím se profilem.

Tenisky se budou hodit ke každému sportovnímu a většině ležérních outfitů tvořených riflemi či šortkami.

Pohodlí a číslování

Vysoké pohodlí je to, na čem boty Nike Sock Dart staví především, což potvrzuje i celá řada jejich majitelů.

V obchodě raději sáhněte po větší velikosti, než kterou nosíte běžně. Boty totiž mají podle kupujících o půl či o celé číslo posunuté číslování a mohly by tak být příliš úzké.

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11]
 2. Videopohledy [1][2], [3], [4], [5], [6], [7][8][9], [10], [11]
 3. Jiné zdroje [1][2], [3], [4], [5], [6]

Rate this post